-Daniela- -Daniela- komentáře u knih

Silná včelstva po celý rok Silná včelstva po celý rok Heinrich Gritsch

Výborná knížka pro začínající i pokročilé včelaře. Autor popisuje, jak včelaří v horských podmínkách, já sama včelařím na Valašsku, takže mi jeho rady a popis včelařského roku přizpůsobené vyšším polohám hodně pomáhají. Velkým plusem je i přehlednost knížky a nádherné fotky. A poetické vsuvky pro každý měsíc se mi taky moc líbí, dávají knize duši.

22.10.2013 5 z 5

Najkrajšie vrchy Najkrajšie vrchy Stanislav Muntág

Ráda jezdím do slovenských hor a v této knize už jsem několikrát našla inspiraci, kam vyrazit. Z knihy jde poznat, že je psaná opravdu s láskou a úctou k horám. Ráda se v ní také vracím k vrcholům, na kterých už jsem byla, prohlížím obrázky, vzpomínám a těším se na další horská putování.

22.10.2013 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Opravdu povzbudivá, kouzelná knížka, doporučuji všem, hlavně hledajícím a váhajícím. Je napsaná jednoduše, srozumitelně a je velkým a úžasným svědectvím.

Sonety Sonety William Shakespeare

Stálice na mém nočním stolku, už mám doma tři vydání. V sonetech je hodně moudrosti a jsou stále aktuální. Moje oblíbené jsou 61, 66, 94, 129...

Posledná pevnosť Posledná pevnosť Erik Baláž

Moc doporučuji všem milovníkům přírody, zejména slovenských hor. V knize je spousta krásných fotografií. Čtivou formou podává spoustu zajímavých informací, kterými mimojiné vyvrací bohužel mnohdy falešný mediální obraz velkých šelem a ochrany přírody.

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Tohle je čtenářský oříšek a všechno, jen ne oddechová četba. Kdo má rád psychologické horory, ten bude spokojený.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Prostý a hluboký příběh podaný neuvěřitelně krásnou "vančurovskou" češtinou. A musím velmi doporučit i filmovou verzi!

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Povinná četba pro všechny profesionální i rekreační běžce a vytrvalostní sportovce! Začala jsem jíst převážně veganskou stravu ještě před přečtením této knihy a musím říct, že fyzická (i psychická) kondice se mi opravdu zlepšila a tato kniha mi jen potvrdila, že to byl krok správným směrem. Pomohla mi nepřestat "jít proti proudu" a četla jsem ji jedním dechem. Opravdu doporučuji.