Posledná pevnosť

Posledná pevnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55724/posledna-pevnost-55724.jpg 5 7 3

Unikátna kniha o medveďoch a divokej prírode - Posledná pevnosť - vznikla spojením 15-ročných skúseností slovenského odborníka na medvede Erika Baláža a umenia talianskeho fotografa Bruna D'Amicis. Autori knihy strávili v tatranskej divočine stovky náročných dní. Autentické príbehy a viac ako 130 nádherných fotografií svetovej kvality prekonávajú všetky slovenské publikácie o medveďoch. Kniha búra vžité mýty a vyzdvihuje význam ozajstnej divočiny. Kniha zaujme široký okruh ľudí, od milovníkov prírody a fotografie, poľovníkov až po bežných čitateľov.... celý text

pajaroh
31.10.2021 5 z 5

Krásná, silná, ale i smutná kniha - jako mizející divočina uprostřed Evropy. Autor mi mluví z duše (a pevně věřím, že mnoha lidem), zaujatě dovede popsat toulání Tichou a Kôprovou dolinou, pozorování zvířat a za silnou obsahovou stránkou nezaostává ani ta stylistická. Fotografie vše nádherně dokreslují a samozřejmostí je pustit si autorovy filmy Vlčie hory, Strážca divočiny a Tajomné Karpaty.
Povinné čtení pro horské duše (umyslně se bráním názvu "milovník hor", za kterého se považuje každý masový návštěvník Pusteven).

whack
04.02.2017 5 z 5

Fascinujúce príbehy z niekoľkých rokov v tatranskej divočine. Dozvedel som sa z nich o medveďoch a o vysokohorskej divočine viac ako inde. Kapitoly sú rozdelené podľa ročných období a text dopĺňa takmer 140 krásnych fotografií. V porovnaní s novšou knihou Rok v divočine je tu trochu menej fotografií, ale viac textu a viac apelu na ochranu horskej prírody. Ku knihe zároveň vyšiel aj dokumentárny film Strážca divočiny, ktorého cieľom je rovnako ukázať krásy divočiny. Závidím Erikovi Balážovi jeho zážitky a podporujem ciele jeho práce.

-Daniela-
21.10.2013 5 z 5

Moc doporučuji všem milovníkům přírody, zejména slovenských hor. V knize je spousta krásných fotografií. Čtivou formou podává spoustu zajímavých informací, kterými mimojiné vyvrací bohužel mnohdy falešný mediální obraz velkých šelem a ochrany přírody.

zvířata, fauna lesy člověk a příroda medvědi Vysoké Tatry

Autoři knihy