Danae001 Danae001 komentáře u knih

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Kniha mne dojímala k pláči, pak zase rozesmívala....je plna nejen humoru, ale hlavně emocí, lásky k našim zvířecím přátelům i k přírodě a člověku samému....odpočinkové dílko, které pohladí po duši i pobaví....mám tohoto spisovatele moc ráda i jeho styl psaní, navíc miluju pejsky, takže tahleta kniha velice roztetelila mou čtenářskou i člověčí dušičku

14.11.2016 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Kniha mého života...mého srdce....od raného mládí jsem ji četla nesčetněkrát a stále s k ní vracím.....popsán hluboký, dojemný příběh obyčejného,ale duševně nádherného člověka, na kterého i dlouho po přečtení musíte myslet a nezapomenete nikdy.....mistrovské dílo....moc dobře čtivé a přitom i poetické, vzletné, ale srozumitelné

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Obdivuji autora za jeho odvahu, kterou prokázal abychom věděli......o utrpení, bídě, krutostech....a aby nám to nebylo lhostejné.....při čtení knihy mne mrazilo a z některých věcí jsem se i po přečtení nemohla vzpamatovat, že jsou vůbec možné, že se něco takového děje.....kniha je psána velice čtivě, opět se čte takříkajíc "jedním dechem"

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Kniha mne odrazovala již svým názvem, mám k Facebooku averzi, nemám profil a nikdy mít nehodlám....ale jednoho dne o polední pauze jsem jen tak ze zvědavosti po ní ve svém obchůdku s knížkami sáhla, neb jsem zrovna neměla nic rozečteného a musím říct, že už jsem se dlouho u knížky tak nenasmála a proto ji opravdu doporučuji pro její skvělý humor.....ale pozor, myslím, že tento styl humoru pochopí a budou se smát pouze ženy....ženy, které mají zrovna malé děti anebo i trochu odrostlé a ještě mají v živé paměti všechny každodenní peripetie s nimi....tak těmto ženám opravdu doporučuji...i když dnes, kdy vzrůstá trend tatínků dlících doma na mateřské by eventuélně mohla zaujmout i některého z nich...... kniha není žádné hlubokomyslné dílko, ale skvěle pobaví a zlepší náladu a v tomto ohledu ji autorka napsala skvěle.....prostě jen oddechovka

14.11.2016 3 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Člověk neustále o tomto tématu slyší a čte, ale až tato kniha tím, jak velice "živě" a syrově bez obalu popisuje vše, co se dělo v koncentračních táborech, mi doopravdy pomohla vcítit se do těch lidí. Při čtení jsem i plakala, mrazilo mne....Toto dílo ve mně zanechalo hluboký citový zářez v duši, obdivuji autorku i ostatní za jejich statečnost, sílu a jsem jí vděčná, že své strašné zážitky svěřila papíru pro výstrahu dalším generacím, aby toto již nikdy nikdo nedopustil......

14.11.2016 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Velmi silný příběh, který po přečtení zůstává v mysli i srdci....navíc skvěle napsáno, dobře čtivá kniha, četla jsem "jedním dechem"