Dáda4 Dáda4 komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu jsem si půjčila od dcery a s očekáváním (od autora jsem již četla Hvězdy nám nepřály) jsem se do ní začetla. Příjemné čtení, které má pro mladé i určité poučení. Nicméně Hvězdy nám nepřály nepřekonala.

09.03.2015 4 z 5

Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Hana Parkánová-Whitton

Pokud má někdo rád oddychové vyprávění této autorky, tak nebude zklamán. Příjemná, uklidňující četba i přestože se knihou prolíná pár závažnějších témat, jako např. "odkup zahrádek ve vesnici a shánění financí".

16.01.2015 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka jako odreagování od četby současných autorů a měla pravdu. Je to kniha s nádhernou češtinou a bohatým slovníkem. Není pro netrpělivé, protože děj ubíhá pomalu, ale kniha se ihned po přečtení první povídky "Hordubal" posunula na přední místo knih od Karla Čapka. Po zklamání z povídky "Povětroň" byla poslední povídka "Obyčejný život" nádhernou tečkou.

28.12.2014 4 z 5

Nezoufejte, jsou ještě horší děti než ty vaše Nezoufejte, jsou ještě horší děti než ty vaše Ivan Krejčí

Naprosto souhlasím s předchozími komentáři a doporučuji všem rodičům, a to nejen těm, kteří si zrovna myslí, "proč oni mají takové děti". Kniha je napsaná velmi zábavnou formou, kdy v některých pasážích máte pocit, že autor musel být u Vás doma.

28.10.2014 5 z 5

Jak chovat puberťáka Jak chovat puberťáka Hana Primusová

Super kniha pro rodiče, kteří mají potomky v období puberty a zdá se jim občas, že se děcko chová "zvláštně". Díky knize zjistíte, že v tom nejste sami a některé popisované situace jak kdyby byly opsány z Vaší rodiny.

16.07.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Klasická Nesbovina (v dobrém slova smyslu), díky tomuto autorovi jsem přišla na chuť detektivkách. Nicméně Pentagram a spol. to v mém hodnocení nepředčilo. Ale stojí za přečtení.

30.05.2014 5 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Opět skvělá kniha od autorky. Nicméně na můj vkus se v Návratu až moc věnuje popisu děsivých útrap za občanské války. Kniha Ostrov, která má také závažné téma, se mi od autorky líbila více.

25.03.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Téma zajímavé - k zamyšlení. Přiznám se však, že mne kniha zklamala. Díky recenzím jsem opravdu očekávala "autorovu nejlepší knihu", ale bohužel se jednalo o obdobnou zápletku jako v předchozích. Myslím si, že pokud by ji člověk četl jako první knihu Dana Browna, byl by asi nadšen.

16.01.2014 4 z 5

Obnažená Paříž Obnažená Paříž Stephen Clarke

Občas humorná, ale spíše vhodná jako netradiční pomocník pro cestovatele, kteří chtějí navštívit Paříž.

02.01.2014 4 z 5

Léto na Sicílii Léto na Sicílii Marlena de Blasi

Je to moje první kniha od autorky. Kniha poutavě popisovala osudy hrdinů, jen pro mě málo zacházela do detailů.

12.11.2013 4 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Velmi příjemné čtení od české autorky, ve kterém popisuje život na francouzském venkově.

30.10.2013 4 z 5