DAD55 DAD55 komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha mě zpočátku velmi zaujala, nemohla jsem se od ní odtrhnout - do chvíle, než přišel o život první policista. Od té chvíle začíná být děj nevěrohodný a chování hlavních postav nelogické. Jako kdyby autorům došly nápady a snažili se jen dojít - dopsat do cíle. V detektivce má být zločinec zločincem, detektiv detektivem a psycholog psychologem. Když se to pomíchá, není to ani originální, ani pravděpodobné.

14.01.2016 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Velmi poutavá kniha, která čtenáři odhaluje život, jaký si mnohdy nedovede představit ani v nejbujnějším snu.

07.01.2016

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Příběh se rozjede jako detektivka, ale najednou je až překvapivě víc než jen detektivka. Příběh starého muže, veterána z Korei a ještě k tomu Žida. Celá jeho minulost ho ovlivní v tom, jak se zachová v dramatu, do kterého je vržen. Velmi se mi příběh líbil

10.02.2016 5 z 5

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Nudné a rozvleklé vyprávění bez zajímavého děje a bez zajímavých postav. Ani hlavní postava Carla nevzbuzuje ve čtenáře emoce. Kladné ani záporné.

22.08.2016 odpad!

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Kniha mě velmi zaujala, jednak tím, jak seznamuje se životem bohatších lidí v Amsterodamu v 17. století a hlavně tím jak ukazuje, že ti nejslabší mohou mít nakonec nejvíc síly.

14.01.2016 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Napínavý příběh, který se dobře a rychle čte. Zápletka byla sice dost nereálná, ale děj byl napínavý. Autorka vystihla emoce, které člověkem cloumají, když "prozře".

22.08.2016 4 z 5