czeliza czeliza komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Po přečtení knihy jsem byla mírně zklamaná. Přestože se mi líbí formát básní a autorčina otevřenost, cítím, že byla určená pro někoho jiného než pro mě. Autorka je v básních hodně otevřená, zpovídá se čtenáři a její básně skutečně můžou zasáhnout někoho, kdo prožil podobnou zkušenost, ale já jsem takovým člověkem nebyla. V poslední kapitole, the healing, jsem se už našla o něco více - básně jsou tam více o životě, o sebereflexi a o vlastním prožívání než jen o lásce, vztazích a sexu. Pokud prožíváte milostná dilemata, knihu si nejspíš zamilujete, tomu věřím.

01.01.2018 3 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Knize bych dala tak 3,5 hvězdiček. Nic jsem od ní nečekala, spíš jsem předpokládala, že ji brzy odložím, ale nakonec celkem překvapila. Je to příjemná fantasy oddechovka pro mladé, ale co mi vadilo, byly dialogy. U většiny z nich jsem si nedokázala představit, že by je řekl jakýkoliv reálný člověk. Autorka má hodně v oblibě slovo "však". V knize se objevují nějaká klišé a "Mary Sue" momenty, u Ley obzvlášť, ale sečteno podtrženo, je to hezký český počin a druhý díl si přečtu. Ke konci se mi kniha zdála propracovanější, tak doufám, že se autorka psaním vyvíjí a druhý díl bude už na hvězdičky 4.

26.08.2017 3 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Hodnotit nebudu, protože by to nebylo fér, vzhledem k tomu, že jsem knížku nedočetla do konce, ale komentovat musím. Vůbec se mi nedařilo začíst, musela jsem se nutit a už od začátku jsem získala averzi k hlavní postavě. Některé pasáže se mi zdály zmatené a styl psaní autorky prostě nebyl mým šálkem čaje.
Příběh navíc připomínal dvě knížky, alespoň mě, Percyho Jacksona a Stmívání. Přes tu podobnost jsem se nějak nemohla dostat. Evidentně si kniha své čtenáře najde a našla, ale pro mě to byl krok vedle. Svojí pozornost zaměřím jinam.

09.02.2015

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Měla jsem na knihu hodně vysoká očekávání a bála jsem se zklamání, ale to se nestalo. Akce, napětí a bylo to pořádně drsný. Rozhodně bych nechtěla být na jejich místě. Knížku jsem četla ve dne v noci, i ve škole pod lavicí a málem jsem dostala několik infarktů :D Prostě super.

18.01.2015 5 z 5

Klasické Murphyho zákony Klasické Murphyho zákony Karl Wagner (p)

Skvělá knížka na pobavení, zasmála jsem se a zároveň jsem si často říkala, že přesně takhle to funguje i v mém životě. Sem tam jsem přeskočila stránky, ale jinak doporučuju jako takový oddech. Krásná humorná knížka do rodinné knihovny.

20.12.2014 5 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Dostala jsem k Vánocům a neskutečně jsem se bavila :D Dost z toho je pravda a hlavně, myslím, že poslední kapitola jsou zrovna zákony o Vánocích a je zajímavé si číst "co vás čeká" ;) Doporučuji, určitě nezklame ;)

21.10.2014 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tahle kniha mě učarovala. Originální a silný nápad. Každá kapitola má v sobě něco úplně nového, co mě zajímalo a zároveň pokračuje v předchozím ději a navazuje na něj jen s obměnami. Nešlo se nezamyslet nad některými myšlenkami a filosofií celé výměny těl a vším, co ji provází.
Někdy toho na mě bylo až moc, nevěděla jsem o čem přemýšlet dřív, čemu věnovat pozornost jako prvnímu. Někdy mě vztah mezi A. a Rhiannon moc nebavil, abych se přiznala. Knihu bych ohodnotila 4,5 z 5, pět hvězdiček zaokrouhleně a rozhodně ji doporučím těm, kteří se nad knihou rádi zamyslí a nepohrdnou trochou té lásky a romantiky v příběhu.

22.08.2014 5 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Autorka odvedla dobrou práci. Kniha je poutavá a místy i šokující, jak jsem čekala, když jsem si ji kupovala. Některé postavy jsem sice úplně nechytila (ten Lindenův otec), ale jinak se mi příběh moc líbil. I když nemůžu říct, že bych se nikdy nenudila, místy byly také pasáže, které jsem zhodnotila jako vyloženě odpočinkové. Nejraději jsem měla Gabriela a nedokázala jsem si zformovat názor na Lindena. Asi budu muset počkat do druhého dílu, který mě doufám rovněž nezklame :)
Cecily jsem chvíli solidně nesnášela, chvíli mi jí bylo opravdu líto, zasadila jsem si jí jako takovou tragickou postavu příbehu, jako tu jednu skutečnou oběť. Ačkoliv je tedy znát, že jde o autorčinu prvotinu, mě se to líbilo a dobře se mi to četlo. Na pět hvězdiček to nemá, ale takhle na prázdniny troška toho dramatu...Ideální, podle mě.

31.07.2014 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Na rozdíl od většiny, mě kniha nijak zvlášť neuchvátila. Jistě, téma je silné a některé myšlenky zajímavé, ale já se při čtení nudila a musela jsem se hodně nutit, abych jí dočetla dokonce, jelikož mám nerada něco nedočteno. Od námětu, který byl velmi slibný a dle mého názoru i originální jsem čekala hodně věcí, dalo se do toho pořádně ponořit a kdyby to autorka vzala trochu z jiného úhlu, mohla vyždímat daleko víc. Styl vyprávění se mi také nelíbil. Pokračování si nepřečtu a dvě hvězdy dávám za námět a některé myšlenky, které jsem si skutečně zapamatovala. Navíc, postava Adama je chtě nechtě sympatická.

31.07.2014 2 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Nemůžu si absolutně na nic stěžovat. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak kšandy, chtěla jsem číst dál, a co mi nejdřív nesedělo a říkala jsem si, že to tam ani nemuselo být, tak se nakonec logicky vysvětlilo. Dimitrij a Rose...To je prostě pár na který se nezapomíná a za který se v určitém smyslu dá i dýchat. I při druhém čtení jsem se nemusela bát, že mě nic nepřekvapí, nikdy si člověk nepamatuje úplně všechno. A poprvé se mi tu žebříčkem oblíbených postav probojovává do výšin Adrian.
Tahle kniha se mi zatím z celé série líbila snad nejvíce, strčila do kapsy předchozí dva díly naprosto s přehledem a všechno spolu dokonale souvisí. Skvělá, čtivá práce spisovatelky a doporučuji všema deseti.

30.07.2014 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Jak druhé díly bývají obvykle nejhorší z celé série (alespoň dle mých zkušeností), tady autorka neudělala krok vedle a kniha se mi líbila. Nové postavy, akce, napětí i nějaká ta překvapení, já jsem byla spokojená. Ačkoliv nějaká ta hluchá místa by se tam našla a Dimka mě v tohle díle místy neskonale štval, ať si říká kdo chce co chce. Může být Bůh, ale někdy bych ho majzla knihou do hlavy a to ho mám fakt ráda. V tomhle díle už jsem čula něco zlého, co bude mít vliv i na další pokračování příběhu. Ale na konci knihy mě dost bodlo u srdce :/

30.07.2014 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Mě se kniha líbila. Zimní, romantický nádech a vlkodlaci tak, jak jsem je ještě neviděla. Líbilo se mi jejich řešení po biologické stránce i nevyhnutelnost zimních proměn. Knížka mě chytila za srdce a vyvolala ve mě neskutečnou melancholii. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že jednou to zvládnu i po třetí. Doporučuji, ale ne každý na to má trpělivost a dokáže se do děje vcítit. Kniha každmu nesedne.

15.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jako první jsem od Johna Greena četla Aljašku. Podle některých je lepší, takže jsem ke knize přistupovala už od začátku trochu kriticky.
Ale bože.
Nikdy jsem díky bohu nebyla nemocná tak, abych musela uvažovat nad životem a smrtí, ale knížka mě zasáhla, vytrhla mi srdce z hrudi a hodila ho přes pokoj. Hazel je silná, úžasná a nezávislá osobnost, kterou jsem nemohla než obdivovat. Augustus Waters...Má rád metafory a sám jednou je.
Že je příběh smutný a romantický, to ano. Někomu se to může zdát jako reklama na rakovinu, ale já v tom vidím víc. Život, smrt a jak nejlépe prožít ty dny, které máme.
Změnila mi kniha život? Ano.
Stojí za přečtení? Nekonečnokrát ano. Protože některá nekonečna jsem větší než jiná a tohle jedno ve mě zůstane, doufám, už napořád, jakkoliv bylo smutné.

06.06.2014 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla celou, ale rozhodně nelze říct, že jedním dechem. Kniha je psána zajímavým stylem, obálka je propracovaná, ale pokud se člověk vyloženě nevyžívá v upíří romantice tohoto typu, kniha mu nemá co jiného nabídnout. Knihu už bych si znovu nepřečetla, ale hodnotím styl, originalitu (víceméně) a některé části příběhu, které by mě samotnou nenapadly.

30.08.2011 2 z 5