cunicekb cunicekb komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Velmi zajímavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Pro ateisty možná těžký oříšek, pro hledající fascinující, pro věřící úžasné dílo Boží!

17.10.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nevydržela jsem číst ani do poloviny knihy a stále přemýšlím, co je na knize bestsellerového?! I prvotina může být fenomenální, ale tohle bylo nudné, laciné, docela bych řekla, že je to takový menstruační cyklus - obtěžující, opakující se, bez nápadu, kdy si ženská řekne, že smysl to má, ale v inkriminované fázi o onom smyslu pochybuje. Propracované postavy? Kde? Děj v několika liniích? Dobře, snaha byla. Snažila jsem se, ale celou dobu jsem trpěla, asi jako Rachel s kocovinou ve vlaku...

17.10.2017 odpad!

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Divní lidé, divné a pohnuté osudy, krutá realita a hledání pravdy. A kolikrát jsem se i zasmála výrokům hlavní aktérky, ač kniha k smíchu není - prostě černý humor reality, tak, jak je mi blízký! Musím ale říct, že podle povahy hlavní postavy mi bylo jasné, kdo je zde vinen. Možná jsem se s Majou ztotožnila až moc, ale nebyla jsem ani na chvíli schopná uvěřit, že by byla krutou vražedkyní. To je asi jediná výtka - v knize se mohlo objevit více rozpolcenosti ve smýšlení hlavní postavy, bylo by pak těžší rozpoznat, s kým máme tu čest.

17.10.2017 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Četba krásná, ale bod dolů za konec. Já vím, je to román, ale když si vybavím onu dobu a židovský pogrom, myslím, že ani Mercuriova láska by nezabránila upálení čarodějnice!

17.10.2017 4 z 5