ctenarTanDa ctenarTanDa komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

"Geniální, ale překombinované"

01.05.2024 1 z 5

Vteřiny života Vteřiny života Katharina Fuchs

Život dvou cílevědomých dívek v rozděleném poválečném Německu. Kristýna Magoldová tvrdě trénuje gymnastiku ve Východním Berlíně na úkor svého zdraví a mládí, aby mohla reprezentovat na olympijských hrách. Angelika Steinová žije v Západním Berlíně a chce být fotografkou.Podaří se jí prosadit se jako žena v tomto oboru?Politická situace holkám nenahrává k bezstarostnému mládí.Vteřina při cvičení stejně důležitá jako vteřina při zmáčknutí spouště. Poutavý,čtivý příběh z 50.let 20.století.

22.04.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Super třicátý román p.Fieldingové.

12.04.2024 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Děda neměl jednoduchý život. V mládí se vše snáší lépe než ve stáří. A na závěr života člověka doprovázejí vzpomínky a uvědomění si,jak to všechno rychle uběhlo. Mládí, starosti, strach. Člověk toho zvládne a vydrží mnoho. A nakonec se ptá: "Kolik je hodin?" ... Díky za knihu.

10.04.2024 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Je to tak.Kočka není pes.Ten vás miluje,protože jste si ho vybrali.Kočka vás bude milovat,jestliže vycítí, že vy milujete ji.Hezké,čtivé povídky.

06.04.2024 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Životní příběh každého z nás je na knížku. A příběh lidí z tohoto románu se mi líbil.Takový běžný život.Vlastně ne,život ovlivněný výchovou, vzděláním, vztahy,štěstím,zdravím,penězi.Běžný život, ale každý ho máme nastavený jinak.

05.04.2024 5 z 5

Svatby v domě Svatby v domě Bohumil Hrabal

Vrcholná tvůrčí zralost spisovatele,jeho originální umění. Dobře. Chtěla jsem najít tu krásu díla, ale nenašla. Prostě neoslnila,a nečetla se mi dobře.

03.04.2024 1 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Stupňujici se rozdíl mezi dětmi a rodiči, stárnutí, pocit vlastní nepotřebnosti,neviditelnost těla ve společnosti, osamělost, úzkost, bezmoc,snaha porozumět blízkým, až už je pozdě....To znamená, že se člověk musí sám hodně snažit a nečekat, že mu věci půjdou samy od sebe (str.80).....Na stáří nevidím jedinou dobrou věc (str.130). Kniha mě zaujala,je čtivá,témata aktuální, k zamyšlení.

02.04.2024 5 z 5

Černý cukr Černý cukr Miguel Bonnefoy

Pěkné čtení o hledání pokladu kapitána Morgana kdesi v Karibiku.

31.03.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Krátké povídky, které po přečtení vedly k zamyšlení, co jsem to vlastně četla.

30.03.2024 1 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Sandra Brown

Skok do neznáma, který za to všechno stál. Téma prohibice v Americe roku 1920 a příběhy, ať už komické či tragické, mohly být částečně i pravdivé.

30.03.2024 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Hezké čtení s navozením pocitu, že chci kotě :)

28.03.2024 5 z 5