Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Kdyby tak na mě někdo někde čekal https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386272/bmid_kdyby-tak-na-me-nekdo-nekde-cekal-CWc-386272.jpg 4 231 231

Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part , 1999


více info...

Přidat komentář

veverkaVv
11.05.2024 3 z 5

Zpočátku pro mě bylo těžké se přeorientovat na styl autorky, ale postupem četby jsem byla nadšena z překvapivých závěrů. Zejména povídka "Hlavní zpráva dne" je velmi citová a budí obrovské emoce. "Catgut" je velmi osobní a přímo drastický, odpovědnost nejen za sebe, ale i za zvířata, která aktérka nenechává na pospas osudu, ale postará se o ně. "Junior" by byl možná vhodný pro téměř neskutečný příběh pro Bakaláře, ale jsou v něm skrytá tajemství a povahové rysy určité skupiny lidí, které zatím vše vycházelo. Hezké čtení, doporučuji.

ViolettaCh.
28.04.2024 1 z 5

Asi jako většina recenzentů přede mnou jsem po této knize sáhla v rámci letošní ČV. Je to soubor dosti slabých povídek, mnohé dějově naprosto o ničem. Např. už ta první: hlavní ženská postava potká chlapíka, usměje se na něj, ten ji pozve na večeři, při které mu zazvoní mobil a on ho hned vypne. Večeře skončí, odjedou domů. To je celé. A u ostatních to není lepší. Alespoň, že je to celkem krátké, byť na všechny povídky jsem fakt neměla sílu. Jednu hvězdičku dávám za jazyk a styl psaní.


medlovice
23.04.2024 1 z 5

Tohle jsem nedočetla, než jsem skončila druhou povídku, nevěděla jsem o čem byla první, témata mi moc vzdálené a styl psaní protivný. Jedna hvězda za pruhovanou obálku.

burg
13.04.2024 odpad!

Výzva 2024 - kniha začínající na kdyby. Naprosto zbytečná knížka, jejíž obsah se mi vykouří z hlavy ještě dříve, než dopíšu tenhle komentář. Dočteno k povídce Ambra, než jsem pochopil kolik povídek jsem vlastně zbytečně přečetl, aniž by se mě jakkoliv dotkly.

lejera
10.04.2024 2 z 5

Rychlé čtení, ale vlastně o ničem. Dvě povídky mi zůstaly v hlavě, ale prakticky jen proto, že se mě určitým způsobem dotkly, uznávám, že ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Obecně povídky nevyhledávám, ale tahle kniha byla pro mě opravdu zklamáním.

ctenarTanDa
30.03.2024 1 z 5

Krátké povídky, které po přečtení vedly k zamyšlení, co jsem to vlastně četla.

elexmil
20.03.2024

Vzala jsem do ruky kvůli ČV a odkládám nedočtené po třech povídkách. Nic mi to nepřináší, nic mi to neříká. Jen popis nahodilých a celkem běžných životních situací.

Andyska007
18.03.2024 5 z 5

Před několika lety jsem od autorky četla román Prostě spolu, který se mi moc líbil. Kvůli čtenářské výzvě jsem proto ráda sáhla i po této knížce. A nelituji...
Povídky Anny Gavaldy jsou jako jednohubky, které sice slupnete rychle, ale zanechají vám dobrou chuť na jazyku, příjemně v žaludku a zahřejí u srdce. A po snědení litujete, že už došly...

Mruskulka
13.03.2024 3 z 5

Kdyby nebylo výzvy, knihu bych do ruky nevzala. Soubor povídek, které mě mile překvapily. Příjemné a pohodové čtení.

Parwana
07.03.2024 5 z 5

Super povídky, které se nezdráhám označit za artové. Krmivo pro mozek. Báječně jsem se u nich bavila a odpoledne doma mi příjemně uteklo.

Marcik7
05.03.2024 3 z 5

Pestrá směs povídek, některé vážnější a jiné mě opravdu pobavily. Nic převratného, vybrala jsem si ji do Výzvy.

olívoil
04.03.2024 4 z 5

Některé povídky byly milé, některé drsné, kniha se dobře četla , ale úplně mě neoslovila, jak jsem o ní slyšela recenze.
Nicméně v rámci ČV doporučuji.

MoonR
01.04.2023 4 z 5

Bolo to ako rozprávať sa s niekým, ako keď vám niekto rozpráva "historku". Čítalo sa to v podstate samo ;)

teeyinka
07.02.2023 3 z 5

Lehké, milé povídky, některé ve mně zanechaly větší stopu, některé vůbec žádnou. K autorce se sice asi nevrátím, ale kniha nebyla ztrátou času.

Arsi007
27.08.2022 3 z 5

Povídky na sebe nenavazují (nebo já si toho nevšimla ) a většina není ukončená. Přesto mají něco do sebe. Co? Netuším. Nedokážu to pojmenovat. Možná tu skutečnost, přirozenost, kdy si každý z nás alespoň v jedné z nich najde to svoje. To, co zrovna sám prožívá nebo se ho jinak dotkne.

Styl psaní mi připomínal mého milovaného Salingera.

Autorka určitě stojí za vyzkoušení, ale povídkami bych určitě nezačala. Její román Billie je naopak moje veliká srdcovka.

IG: @hanybooks

Imis
13.04.2022

Tak tohle mi nesedlo. Dala jsem 2 povídky a věděla jsem, že styl autorky není pro mě. Silně pařížský jazyk mě prostě neuchvátil, ani témata povídek mi nebylo blízké. Navíc jsem bohužel z anotace nepochopila, že jde o povídky a ty já nemusím obecně, takže asi to bylo odsouzeno k nezdaru tak nějak od začátku.

DagmarMo
29.12.2021 4 z 5

Ruznorode pribehy, pobavil me ten s divocakem!

speciale88
07.08.2021 3 z 5

Zajímavé povídky ,ale cist podruhé nebudu. Konec byl zvláštní ,ale mělo to něco do sebe. Oddechovka přečtena za chvíli.

čika
28.07.2021 5 z 5

Poviedky ako žáner mám veľmi rada a Gavalde veľmi "seknú". Osvieženie, atmoška, vzťahové motanice, životné kotrmelčeky. Zhltnuté na dva malé šupy.

haki34
12.09.2020 3 z 5

"Vůbec nehrozí, že bych začal věřit v Boha, nebo v Cosi nad náma, protože přece není možný, aby někdo shcválně stvořil to, co denně vídám v kasárnách v Nancy-Bellefondu."

Z knihovny. Obal sympatický. Obsah nikoliv. Opět jsem cítila něco jako "WTF efekt" - když už to vypadalo s povídkou zajímavě, koncem to autorka stoprocentně zabila. Takové...divné bych označila. Už druhý den jsem měla problém si na nějakou vzpomenout - na delší dobu asi utkví povídka o firemníkovi - řidiči z povolání "Hlavní zpráva dne" - ta byla možná podle mně i nejlepší..., povídka "Catgut" je vlastně ekvivalentem českého filmu "Pasti,pasti,pastičky" - že by autorka viděla ?? nebo jen shodný nápad a realizace ? a pobavila ještě scénka s divočákem v jaguáru z povídky Junior. Ano vtipné místy taky bylo, ale jen chvilkové, aby opět přišel pád do hlucha.

a citace :
"Odtamtud, kde jsem byl, za sklem, jsem jí neviděl do tváře, ale když si sedla, všiml jsem si, jak malinký má prsíčka, a už tehdy jsem měl chuť na ně sáhnout." - věta je mi fakt odporná, nechutně evokuje pedo sklony, i když o nic takového v povídce nešlo...

jen za 3* jako dobré...víc fakt dát nejde..možná ještě nějakou knihu od autorky zkusím.


Nelze víc než 3* a dobré...