cryingPickle cryingPickle komentáře u knih

Kráľovstvo z popola Kráľovstvo z popola Sarah J. Maas

Mrnčal som ako malé decko... 10/10

18.05.2021 5 z 5

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

Prekvapivo dobré čítanie. Uznávam, bolo tam niekoľko nelogickostí, postavy sa miestami správali zvláštne, sem tam som sa cítil ako keby som čítal romantickú knihu pre 13 ročné dievčatá ALE, aj napriek všetkým týmto negatívam ma kniha bavila. Príbeh sa moc neposunul a tento diel beriem ako taký "úvod" aby sme sa zoznámili s postavami/svetom a verím tomu, že každým dielom bude táto séria lepšia a lepšia.

18.04.2021 3 z 5

Nezabiješ? Nezabiješ? Lívia Hlavačková

Na to, že je to prvá kniha ktorú autorka vydala to bolo prekvapivo dosť dobré. Páčili sa mi obe dejové línie, tempo bolo svižné, príbeh sa nevliekol a aj postavy mi boli sympatické. Vytkol by som iba 1 vec, a to, že táto kniha potrebuje mapu(ja osobne strácam pojem o miestach v ktorý sa postavy nachádzajú ak nemám nejakú mapu k dispozícií). Fantasy fanúšikom vrelo doporučujem a teším sa na pokračovanie.

17.04.2021 5 z 5

Pani jazera Pani jazera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Táto kniha je dokonalým príkladom toho, že nie všetko skončí šťastne. Veľa som toho neprečítal ale som si istý, že toto je jedna z mála kníh ktorá vám vtisne slzy do očí.

31.03.2021 5 z 5

Posledné želanie Posledné želanie Andrzej Sapkowski

Hodnotiť budem celú sériu a nie iba Posledné želanie. Tieto poviedky a sága sú také dobré, že sa stali mojou najobľúbenejšou sériou. Knihy sú prepchaté mágiou, humorom, intrigami, zvratmi, sex scénkami s Geraltom a hlavne súbojmi ktoré sú také chaotické, že nebudete vedieť čo sa vlastne deje :D. Knihy sú písané veľmi pekne, nie sú tam zbytočne zdĺhavé opisy krajiny a taktiež tam nie je veľké množstvo postáv, vďaka čomu sa budete pekne orientovať v tom kto je kto.

P.S.: Ak si nebudete vedieť predstaviť Geraltov spôsob súboja (piruety, premety a kadejaké iné akrobatické kúsky) odporúčam si ho predstaviť ako helikoptéru bez pilota.

31.03.2021 4 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Jedna z najlepších fantasy kníh ktorú môžete čítať. Charaktery si obľúbite, krajinu tiež, a zamilujete sa aj do autorovho štýlu písania. George vytvoril niečo neskutočné, fantasy ktoré dosahuje Tolkienovej úrovne s ešte lepším a pútavejším dejom. Bohužiaľ, aj napriek vysokej kvalite, túto knihu nedoporučujem. Nedoporučujem ju ľuďom ktorý majú radi dokončené príbehy pretože to sa o tejto sérií nedá povedať. Zo série ktorá posadla mysle nespočetného množstva ľudí sa stala umierajúca sága ktorá nikdy nebude dokončená. Koniec nikdy nedostaneme, autor stále podpisuje nové a nové zmluvy s HBO a vydanie šiesteho dielu je v nedohľade. Ak si niektorý z vás myslia, že to autor dopíše tak vás čaká obrovské sklamanie.

31.03.2021

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Táto kniha je skvelým štartom neskutočne dobrej série ktorú si rýchlo obľúbite. Čaká vás veľa krvi, intríg, zvrhlostí, humoru a napätia. Vrelo doporučujem.

29.03.2021 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Táto séria je taká dobrá, že sa neviem rozhodnúť ktorá časť je tá najlepšia. Juraj znova nesklamal.

28.03.2021 5 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

(SPOILER) Aj napriek vysokej laďke ktorú nastavilo Ohnivé znamenie, tento diel nesklamal. Síce zápletka a dej boli o poznanie jednoduchšie od predchádzajúceho dielu, stále to je kniha na top úrovni. Najväčším faktorom ktorý odlišuje tento diel od ostatných je to, že v tomto dieli si niektorý z nás nebudú priať dolapenie "zloduchov"(vrátane mňa) ale skôr dokončenie ich diela.

+1 pre Červenákov humor ktorý ma rozosmeje v situáciách v ktorých by nemal.
"Čo si zač, démon? Teba isto neporodila žena, musel ťa vysrať skurvený Satan!"

20.03.2021 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

(SPOILER) WOW! Citlivým povahám odporúčam nečítať túto knihu.

Je až neskutočne desivé akým spôsobom dokáže Juraj vyobraziť ľudskú brutalitu a krutosť v tejto knihe. Táto kniha vás znechutí, rozosmeje, rozprúdi vám krv v žilách lebo budete chcieť skočiť priamo do diania deja a pomôcť naším hrdinom. Zaslúžených 5 hviezdičiek. Červenák znova dokazuje, že je majstrom pera.

Škoda, že Žofka nedostala viac scénok s Barbaričom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak trochu som dúfal že ich vzťah sa rozvinie aj do ďalších kníh ale po poslednej kapitole to nevyzerá moc nádejne.

16.03.2021 5 z 5