cryingPickle cryingPickle komentáře u knih

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Zatiaľ jedna z najlepších častí tejto série. Baako a Joe v tejto časti boli super. Musím priznať, že na konci mi aj nejedna slza vypadla z očka, bol to naozal dobre napísaný epilóg.

21.01.2024 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Tak toto bolo výborné. Krásny úvod kde sa zoznámime s našimi hrdinami vystriedala blesková akcia. Brokovnie strielajú, mozgy lietajú, končatiny sa trhajú a každý je v panike z toho, čo spôsoblilo túto katastrofu ktorá zasiahla týchto ľudí ako blesk z čistého neba. Postavy bravúrne, zvraty vynikajúce(fakt mi bolo ľúto keď mi zomrel niekto komu som držal palce) a nečakane, koniec na Kinga výborný. V posledných stránkach sa mi až tisli slzy do očí, ten koniec bol naozaj čerešnička na torte. Myslím, že budem pokračovať Beznadejou aby som mal ten najlepší pôžitok z čítania tejto "dvojknižky".

19.01.2023 4 z 5

Temná veža Temná veža Stephen King

A sme na konci. Odviedol som Rolanda až na samotný vrchol Temnej Veže a musím sa priznať, tušil som, čo sa za tými dverami schovávalo. Mnohým ľuďom sa koniec nepáčil, ale ja si ho neviem predstaviť inak, proste mám pocit, že takto to malo byť. Nechcem ani spomínať na to, koľko krát som mal slzy v očiach počas tohoto dielu. Temnú Vežu si odkladám k Zakínačovi, medzi moje najobľúbenejšie diela. Roland, Eddie, Susannah, Jake a Rát, budete mi chýbať a veľmi rád si prečítam vaše dobrodružstvo znova. Ďakujem, sai King.

13.03.2022 5 z 5

Vlky z Cally Vlky z Cally Stephen King

Ďalší podarený diel Temnej Veže. Ja proste ľúbim Kingov štýl písania. Myslím, že mnohým tento príbeh príde slabší, kvôli pomalšiemu tempu a tvoreniu backstorička pre Callahana, ale mne to tak nepripadá. Znova som si užíval každú stránku a teším sa na ďalší diel. Som zvedavý ako to dopadne so Susannah.

27.02.2022 5 z 5

Čarodejník a sklo Čarodejník a sklo Stephen King

Oh môj Bože, toto bolo tak skvelé. Myslel som si, že príbeh v príbehu mi nesadne ale veľmi som sa mýlil. Bože ja som si tak obľúbil Susan, Alaina a celý tento starý ka-tet, že by som chcel ešte ďalších 300 strán. Na konci samozrejme slzy v očiach, niekedy mi to pripadá až nesmierne kruté to čo King robí svojím postavám a ako ich necháva trpieť. Keby som Rolandom tak asi by som si to hodil... Teším sa na pokračovanie, škoda len, že na Slovensku ešte nemáme preložené "Závan klíčovou dírkou" čo by som si veľmi rád prečítal pred Vlkmi z Cally.

17.02.2022 5 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Parádička, ešte lepšie ako Hlad. Slovenský Stephen King nesklamal, z niektorých pasáží som mal poriadnu husiu kožu.

15.11.2021 5 z 5

Nočný lovec Nočný lovec Chris Carter

Ja už ani neviem čo napísať k týmto knihám. Pri Carterovi sa nesklamete. Znova nechutne brilantné 10/10. Už sa teším na ten deň, keď aj my na Slovensku, budeme mať preložené všetky tieto knižky ako naši susedia Češkovia.

31.08.2021 5 z 5

Kat Kat Chris Carter

Fú tak toto bola jazda. Páči sa mi predstavivosť Chrisa Cartera, pretože takéto spôsoby zabití aké vymýšľa on, si len tak nedokážete vycucnúť z prsta za päť minút. Brutalita tu bola ešte väčšia ako v Dvojitom Kríži, z niektorých popisov mi behal až mráz po chrbte a niektoré má tak znechutili, že som to musel chvíľku predýchavať(scénka so šteniatkom). Už sa teším na ďalší diel pretože som veľmi zvedavý na ďalší brutálny koncept sériového vraha.

24.08.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak toto bola pecička. Kniha ma schmatla a nepustila až do konca. Krátke kapitoly a pútavosť deju vás vtiahnu a vám sa nebude chcieť odložiť toto majstrovské dielo plné nechutností a zvráteností. Doporučujem všetkými desiatimi. Už sa teším na ďalšie prípady s Robertom a Carlosom.

17.08.2021

Bod klamu Bod klamu Dan Brown

Celkom dobrý thriller, ale ľudí čo už čítali viac knižiek od Browna moc nenadchne, vzhľadom na to, že tieto knihy sú písane takpovediac cez jednu šablónu. Ale aj tak príbeh pekne odsípa a určite sa nebudete nudiť. Ľuďom čo ešte nič od Browna nečítali odporúčam túto knižku všetkými desiatimi bez mihnutia oka.

Ako pekný bonus tu bola postava Corkyho ktorá mi prišla nesmierne vtipná. Aspoň toto bolo také pekné osvieženie ktoré nie je v knihách s Robertom Langdonom.

01.08.2021 4 z 5

Pod kupolou Pod kupolou Stephen King

Tak toto bola pecka! Na každej strane sa niečo dialo takže skoro 900 stranová kniha mi ubehla ako nič.

12.07.2021 5 z 5

Jazero Stillhouse Jazero Stillhouse Rachel Caine (p)

No tak toto bolo veľké sklamanie. Celú knihu som si hovoril: "Už sa to musí rozbehnúť", bohužiaľ, nestalo sa. Kniha vás zničí a vysaje z vás všetok život. Taká je to nudička. Ale musím uznať, že aspoň to finále stálo na niečo, nie za moc, ale aspoň za niečo. Žiaľbohu, pokračovanie nebudem čítať.

01.07.2021 2 z 5

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Veľmi dobrá detektívka ale predsa mi v nej niečo chýbalo. Bol by som radšej keby knižka bolo a trošku dlhšia aby som mohol lepšie nasať atmosféru ako napríklad pri knihe Smrť na Níle. Príbeh mi prišiel až moc rýchly na môj vkus a vďaka tomuto som nemohol lepšie spoznať jednotlivé postavy. Ako veľký bonus mi prišlo finále pretože vôbec som neuhádol kto by za zločinom mohol byť.

14.06.2021 4 z 5

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Ach jaj, tak veľmi sa mi nechcelo lúčiť s touto bandou ale musím. Druhý diel je hádam ešte lepší ako ten prvý. Najprv som si myslel, že 550 strán bude málo aby sa ukončili všetky línie tak aby to nepôsobilo odfláknuto, ale na moje prekvapenie som sa mýlil. Leigh zasa využila geniálnu hlavičku Kaza a celé divadielko sa mohlo začať. Musím priznať, že v jednej nemenovanej pasáži na konci sa mi skotúľala nejedna slzička po líci a myslím, že za to si kniha zaslúži 5/5*. Nie je nad to mať dobú knihu ktorá vás tak pohltí, že sa zaujímate o osudy postáv a chcete aby všetko dobre dopadlo.

12.06.2021 5 z 5

Bábkové divadlo Bábkové divadlo M.W. Craven

Duo prefektných komediantov pátra po sériovom vrahovi. Čo viac si môžem priať.
"Viete, kto som?" oslovil Poa.
Poe sa naježil. Uvedomoval si, že by to nemal robiť, ale predsa sa obrátil na Bradshawovú.
"Tilly, zoženieš, prosím ťa, niekoho z psychiatrie? Tento pán nevie, kto je."

07.06.2021 4 z 5

Čierne leto Čierne leto M.W. Craven

Poe znova nesklamal. Veľmi sa mi páči, že autor dokáže takúto temnú knihu odľahčiť skvelým humorom ktorý mi sadne ako "riť na šerbeľ".

-Chutilo mu to, ale aj tak mu unikala pointa. Určite by sa nepripísal na dvojmesačnú čakaciu listinu, aby to ochutnal znovu. Ani zďaleka to nebolo také chutné ako cumberlandská klobása.- Táto veta spravila z Poa ešte väčšieho sympaťáka a myslím, že mnohí sa v tomto nájdu ako v zrkadle.

"Poe jedol semenníky!" vykríkla z ničoho Bradshawová. Evidentne už umierala túžbou prezradiť to Flynnovej.
"To nemyslíš vážne..."
"Ale áno, hlavná vyšetrovateľka Stephanie Flynnová. Dokonca aj vylízal tanier."

Ďakujem, že nám Pán Craven daroval takúto temnú komédiu.

07.06.2021 5 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Veľmi dobre písaná detektívka (až na tú prvú kapitolu, tá mi moc nesadla). Napriek tomu, že to je viac ako 80 rokov stará kniha, tak sa číta veľmi dobre, štýl písania je veľmi príjemný, tempo fantastické, nie príliš rýchle ale nie je to ani rozťahaná slaďárna. Neviem sa rozhodnúť či tejto knihe dám 4 alebo 5 hviezdičiek pretože, už po spomínanej prvej kapitole som si odhadol obeť, vraha aj motív. A hádajte čo, uhádol som to :D, samozrejme bez tých detailov.

03.06.2021 5 z 5

Cyntoryn zvieratiek Cyntoryn zvieratiek Stephen King

Nočná mora každého rodiča. Po tomto sa budete na cestu pozerať trošku obozretnejšie ako ste mali vo zvyku.

30.05.2021 5 z 5

Vrania šestka Vrania šestka Leigh Bardugo

Famózne. Kniha ma chytila hneď na začiatku a nepustila ma až do konca. Dej je originálny, rýchlo ubieha až by ste si priali aby tá kniha bola dlhšia. Postavy sa mi páčili a aj spôsob akým nám autorka odhaľovala ich minulosť. Určite si prečítam aj ďalšie knižky z Grishaverse.

30.05.2021 5 z 5

Kráľovstvo z popola Kráľovstvo z popola Sarah J. Maas