Pani jazera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po dlhom čase búrlivých dobrodružstiev sa Ciri zdá, že zakotvila v bezpečí, no čoskoro zistí, že je opäť v smrteľnom nebezpečenstve. S pomocou jednorožcov sa usiluje ujsť z kráľovstva elfského Ľudu Jelší a pri blúdení v nekonečnej špirále časov a priestorov sa napokon ocitne v zámku čarodeja Vilgefortza, kde je uväznená aj Yennefer. Čoskoro tam dorazí aj Geralt a vrhne sa do krutého súboja s čarodejom. Napokon sa všetci traja stretnú na pozadí krvavého vojnového konfliktu a nevyhnutných osobných obetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359060/big_pani-jazera-Rkm-359060.jpg 4.42931
Série:

Zaklínač 7.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Plus
Originální název:

Pani jeziora, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (305)

Kniha Pani jazera

TaNya_
06. července

Krásné a trošku dojemné zakončení dlouhé ságy. Tím vůbec nechci říct, že by Sapkowski vytvářel nějaký patos, jenom popisuju ten pocit, kdy člověk dočte poslední díl a ví, že tím to končí. Za mě Geraltova linka dostala logický a i snad správný závěr. Musíme to brát reálně a jenom pohádky končí tak, že všichni dostanou úplně vše, co chcou. No nic, teď si asi půjdu zahrát Witchera III. A zabít u toho pár monster ;)

niki-chan
21. června

Závěrečný díl byl skvělý, lepší než předchozí. Zprvu jsem byla trochu zmatená ze skákání mezi dimenzemi a časy, ale poté vše do sebe zapadlo. Surovost míst i postav mě rmoutila a zároveň umožnila se opravdu vcítit do příběhu. A samotný závěr? Nečekaný, ale jsem ráda, že se postavy mohly vymanit.


kapitan9556
08. června

Po povídkách, které byli výborné, teď budu hodnotit pět knih a.k.a. Legendu o Geraltovi a Ciri. Hned z kraje napíšu, že jsem nadšen! Parádní jízda, kde poslední dvě knihy, dokonaly mojí závislost! Geniální vypravěčství u mě umocnil Sapkowského alkoholický humor. Lepší pojetí upírství, jsem snad nečetl! Moc se těším na Bouřkovou sezónu!

Frosty128
01. června

Poslední díl se mi četl o mnoho lépe než všemi opěvovaná Věž Vlaštovky. Úvodní skákání dimenzemi mi vůbec nevadilo a dost příjemně odsýpalo. To jsem však netušil, co mě čeká dále. Nejsem fanoušek orgasmických výlevů, ale kapitola 8 a 9? No do p*dele, to byl nářez, který strčil do kapsy celou Hru o trůny. Následuje pomalejší oddychová a trochu nudná kapitola, která se zabývá důsledky války, jen aby se na závěr znovu rozpoutalo krvavé peklo. Závěr krapet poetický a s možností různých interpretací ... kdyby nebylo povídky Něco končí, něco začíná a následně videoher. Tleskám. Bravurní zakončení epické ságy, ke které mám výhrady, ale i přes to to byla fantastická jízda.

Teraesa
21. května

Neskutočné finále zaklínačskej série...!

Píšem, naozaj neskutočné, pretože som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Séria gradovala od prvej časti stále viac - už keď som si myslela že ma nemôže nič prekvapiť - zrazu som ostala v šoku.

Silne sa dalo z kníh poznať Sapkowského štýl, ktorý každou knihou bol viac a viac majstrovskejší... V posledných dvoch knihách ma veľmi milo prekvapil retrospektívny štýl písania príbehu, bolo to také príjemné osvieženie - niečo, čo čitateľa obohatí; akoby tento príbeh už nebol len príbehom, ale akosi zapečatený, verejne známa legenda v zaklínačskom svete...

Ale čo ma potešilo asi úplne najviac, bolo Cirino cestovanie medzi svetmi. Milujem také hranie sa s časom a priestorom, čo človeku otvára nekonečne veľa možností, ešte ďalšie prekvapenia a pocit akéhosi nekonečného tajomna, ktorý dopĺňa atmosféru celej knihy.
Tajomstvá sa otvárajú postupne, čas beží a vracia sa, svet sa prelína s iným...

Sérii by som nič nevytkla. Možno niekedy som sa nedokázala naplno sústrediť na opis jednotlivých bojov a pre množstvo mien mi chvíľu trvalo, keď som po pár dňoch vzala opäť do ruky knihu, zas a znovu dostať sa do plynulosti deja, ale nezmenila by som to za nič. Je to autorov štýl, jeho rukopis, odtlačok jeho majstrovskej mysle.

Dokonalé, k sérii sa v budúcnosti určite vrátim!

juisi
17. května

Paní jezera je pro mě srdeční záležitost. Osobně to považuji za jednu z nejlepších knih, co jsem četl. Děj vás příjemně a z lehka provádí příběhem spousty postav. Některé mají svůj příběh delší, některé třeba jen na jeden odstavec. A právě to, na této knize zbožňuji. Propletání do příběhu i různé úryvky, které nemají tak úplně co dočinění s hlavní dějovou linkou. Série Zaklínače je skvělá, jsem opravdu zvědav na Bouřkovou sezónu a doufám, že se dočkám podobného příjemného překvapení. :)

PabloFuentes
22. dubna

S touhle knihou jsem měl poměrně problém. Jsou tam pasáže, které jsou hodně pěkné a zábavné, ale i pasáže, které jsou vyloženě nudné (třeba různé politické domluvy o území, část bitev a podobně). Problémem je i nadměrné množství postav, kdy pak stejně ve výsledku za chvíli nevíte, kdo s kým mluvil. Samotný závěr se mi líbí tak, jak je. Nic bych na něm neměnil. I vzhledem k tomu, že se jedná o závěr celé ságy, tak tomu v hodnocení trošku přilepšuji.

items
05. dubna

Prečítané prvé dve kapitoly.
Ďalšie zbytočné postavy.
Ak mám zhrnúť celú ságu, je to ako pokus hrať šach, kde sú na mieste všetkých figúrok pešiaci - každá postava má zhruba toľko charakterových vlastností; po chvíli nutne stratíte prehľad o tom, ktorá je dôležitá a je vám úplne jedno ako to skončí.

1 ...