Nezabiješ?

Nezabiješ? https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456065/bmid_nezabijes-AmD-456065.jpg 3 19 4

Gwind série

Študentka Anna stojí pred životným rozhodnutím. Potom, čo sa náhle a nedobrovoľne ocitne v cudzom svete, jej doterajší život sa prevráti naruby. Ak chce prežiť, musí sa prispôsobiť – v Spoločenstve vrahov, ktoré ju zajalo, iná možnosť nie je. Kým v Morane sa vďaka intrigám a mágii hlásia o slovo obávaní Čierni mágovia, Anna sa musí rozhodnúť, či chytí do rúk zbraň. Je pripravená prežiť vo svete, kde vládne sila meča a mágie? Po siedmich rokoch prichádza nové, autorsky prepracované vydanie obľúbeného fantasy románu pre mladých, v ktorom nechýba napätie ani láska.... celý text

Michal_SK
08.01.2023 2 z 5

nie je to zlé, ale nie som cieľovka. je to skôr také infantilné decko-ženské.

cryingPickle
17.04.2021 5 z 5

Na to, že je to prvá kniha ktorú autorka vydala to bolo prekvapivo dosť dobré. Páčili sa mi obe dejové línie, tempo bolo svižné, príbeh sa nevliekol a aj postavy mi boli sympatické. Vytkol by som iba 1 vec, a to, že táto kniha potrebuje mapu(ja osobne strácam pojem o miestach v ktorý sa postavy nachádzajú ak nemám nejakú mapu k dispozícií). Fantasy fanúšikom vrelo doporučujem a teším sa na pokračovanie.

MichalPuchovsky
10.02.2021 3 z 5

Do rúk sa mi dostalo druhé prepracované vydanie knihy, ktoré zaujme hlavne milovníkov klasickej fantasy. Páčilo sa mi striedanie dvoch dejových liniek a mierne paradoxne ma zaujala viac tá druhá s Čiernymi mágami. Bohužiaľ ma za srdiečko až tak nechytilo hlavné dobrodružstvo Gwind v Spoločenstve vrahov. Z mojej perspektívy sa šialene ťahalo a bolo preplnené dumaním hlavnej hrdinky nad podstatou bytia. Ku koncu sa to ale zlepší a dej sa poriadne rozhýbe.

SimonDobes
13.08.2020 4 z 5

Veľké prekvapenie! Knihu som dlho odkladal, čakal som niečo nie moc dobré, ale dostal som skvelý príbeh so sympatickými a super vykreslenými postavami. Veľmi dobre a rýchlo sa to čítalo, bolo to pútavé a originálne.

Lívia Hlavačková
slovenská, 1983