cryingPickle cryingPickle komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak toto bola pecička. Kniha ma schmatla a nepustila až do konca. Krátke kapitoly a pútavosť deju vás vtiahnu a vám sa nebude chcieť odložiť toto majstrovské dielo plné nechutností a zvráteností. Doporučujem všetkými desiatimi. Už sa teším na ďalšie prípady s Robertom a Carlosom.

17.08.2021

Nočný lovec Nočný lovec Chris Carter

Ja už ani neviem čo napísať k týmto knihám. Pri Carterovi sa nesklamete. Znova nechutne brilantné 10/10. Už sa teším na ten deň, keď aj my na Slovensku, budeme mať preložené všetky tieto knižky ako naši susedia Češkovia.

31.08.2021 5 z 5

Posledné želanie Posledné želanie Andrzej Sapkowski

Hodnotiť budem celú sériu a nie iba Posledné želanie. Tieto poviedky a sága sú také dobré, že sa stali mojou najobľúbenejšou sériou. Knihy sú prepchaté mágiou, humorom, intrigami, zvratmi, sex scénkami s Geraltom a hlavne súbojmi ktoré sú také chaotické, že nebudete vedieť čo sa vlastne deje :D. Knihy sú písané veľmi pekne, nie sú tam zbytočne zdĺhavé opisy krajiny a taktiež tam nie je veľké množstvo postáv, vďaka čomu sa budete pekne orientovať v tom kto je kto.

P.S.: Ak si nebudete vedieť predstaviť Geraltov spôsob súboja (piruety, premety a kadejaké iné akrobatické kúsky) odporúčam si ho predstaviť ako helikoptéru bez pilota.

31.03.2021 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

(SPOILER) WOW! Citlivým povahám odporúčam nečítať túto knihu.

Je až neskutočne desivé akým spôsobom dokáže Juraj vyobraziť ľudskú brutalitu a krutosť v tejto knihe. Táto kniha vás znechutí, rozosmeje, rozprúdi vám krv v žilách lebo budete chcieť skočiť priamo do diania deja a pomôcť naším hrdinom. Zaslúžených 5 hviezdičiek. Červenák znova dokazuje, že je majstrom pera.

Škoda, že Žofka nedostala viac scénok s Barbaričom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak trochu som dúfal že ich vzťah sa rozvinie aj do ďalších kníh ale po poslednej kapitole to nevyzerá moc nádejne.

16.03.2021 5 z 5

Kat Kat Chris Carter

Fú tak toto bola jazda. Páči sa mi predstavivosť Chrisa Cartera, pretože takéto spôsoby zabití aké vymýšľa on, si len tak nedokážete vycucnúť z prsta za päť minút. Brutalita tu bola ešte väčšia ako v Dvojitom Kríži, z niektorých popisov mi behal až mráz po chrbte a niektoré má tak znechutili, že som to musel chvíľku predýchavať(scénka so šteniatkom). Už sa teším na ďalší diel pretože som veľmi zvedavý na ďalší brutálny koncept sériového vraha.

24.08.2021 5 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

(SPOILER) Aj napriek vysokej laďke ktorú nastavilo Ohnivé znamenie, tento diel nesklamal. Síce zápletka a dej boli o poznanie jednoduchšie od predchádzajúceho dielu, stále to je kniha na top úrovni. Najväčším faktorom ktorý odlišuje tento diel od ostatných je to, že v tomto dieli si niektorý z nás nebudú priať dolapenie "zloduchov"(vrátane mňa) ale skôr dokončenie ich diela.

+1 pre Červenákov humor ktorý ma rozosmeje v situáciách v ktorých by nemal.
"Čo si zač, démon? Teba isto neporodila žena, musel ťa vysrať skurvený Satan!"

20.03.2021 5 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Veľmi dobre písaná detektívka (až na tú prvú kapitolu, tá mi moc nesadla). Napriek tomu, že to je viac ako 80 rokov stará kniha, tak sa číta veľmi dobre, štýl písania je veľmi príjemný, tempo fantastické, nie príliš rýchle ale nie je to ani rozťahaná slaďárna. Neviem sa rozhodnúť či tejto knihe dám 4 alebo 5 hviezdičiek pretože, už po spomínanej prvej kapitole som si odhadol obeť, vraha aj motív. A hádajte čo, uhádol som to :D, samozrejme bez tých detailov.

03.06.2021 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Táto séria je taká dobrá, že sa neviem rozhodnúť ktorá časť je tá najlepšia. Juraj znova nesklamal.

28.03.2021 5 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Jedna z najlepších fantasy kníh ktorú môžete čítať. Charaktery si obľúbite, krajinu tiež, a zamilujete sa aj do autorovho štýlu písania. George vytvoril niečo neskutočné, fantasy ktoré dosahuje Tolkienovej úrovne s ešte lepším a pútavejším dejom. Bohužiaľ, aj napriek vysokej kvalite, túto knihu nedoporučujem. Nedoporučujem ju ľuďom ktorý majú radi dokončené príbehy pretože to sa o tejto sérií nedá povedať. Zo série ktorá posadla mysle nespočetného množstva ľudí sa stala umierajúca sága ktorá nikdy nebude dokončená. Koniec nikdy nedostaneme, autor stále podpisuje nové a nové zmluvy s HBO a vydanie šiesteho dielu je v nedohľade. Ak si niektorý z vás myslia, že to autor dopíše tak vás čaká obrovské sklamanie.

31.03.2021

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Ach jaj, tak veľmi sa mi nechcelo lúčiť s touto bandou ale musím. Druhý diel je hádam ešte lepší ako ten prvý. Najprv som si myslel, že 550 strán bude málo aby sa ukončili všetky línie tak aby to nepôsobilo odfláknuto, ale na moje prekvapenie som sa mýlil. Leigh zasa využila geniálnu hlavičku Kaza a celé divadielko sa mohlo začať. Musím priznať, že v jednej nemenovanej pasáži na konci sa mi skotúľala nejedna slzička po líci a myslím, že za to si kniha zaslúži 5/5*. Nie je nad to mať dobú knihu ktorá vás tak pohltí, že sa zaujímate o osudy postáv a chcete aby všetko dobre dopadlo.

12.06.2021 5 z 5

Bábkové divadlo Bábkové divadlo M.W. Craven

Duo prefektných komediantov pátra po sériovom vrahovi. Čo viac si môžem priať.
"Viete, kto som?" oslovil Poa.
Poe sa naježil. Uvedomoval si, že by to nemal robiť, ale predsa sa obrátil na Bradshawovú.
"Tilly, zoženieš, prosím ťa, niekoho z psychiatrie? Tento pán nevie, kto je."

07.06.2021 4 z 5

Čierne leto Čierne leto M.W. Craven

Poe znova nesklamal. Veľmi sa mi páči, že autor dokáže takúto temnú knihu odľahčiť skvelým humorom ktorý mi sadne ako "riť na šerbeľ".

-Chutilo mu to, ale aj tak mu unikala pointa. Určite by sa nepripísal na dvojmesačnú čakaciu listinu, aby to ochutnal znovu. Ani zďaleka to nebolo také chutné ako cumberlandská klobása.- Táto veta spravila z Poa ešte väčšieho sympaťáka a myslím, že mnohí sa v tomto nájdu ako v zrkadle.

"Poe jedol semenníky!" vykríkla z ničoho Bradshawová. Evidentne už umierala túžbou prezradiť to Flynnovej.
"To nemyslíš vážne..."
"Ale áno, hlavná vyšetrovateľka Stephanie Flynnová. Dokonca aj vylízal tanier."

Ďakujem, že nám Pán Craven daroval takúto temnú komédiu.

07.06.2021 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Táto kniha je skvelým štartom neskutočne dobrej série ktorú si rýchlo obľúbite. Čaká vás veľa krvi, intríg, zvrhlostí, humoru a napätia. Vrelo doporučujem.

29.03.2021 5 z 5

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Veľmi dobrá detektívka ale predsa mi v nej niečo chýbalo. Bol by som radšej keby knižka bolo a trošku dlhšia aby som mohol lepšie nasať atmosféru ako napríklad pri knihe Smrť na Níle. Príbeh mi prišiel až moc rýchly na môj vkus a vďaka tomuto som nemohol lepšie spoznať jednotlivé postavy. Ako veľký bonus mi prišlo finále pretože vôbec som neuhádol kto by za zločinom mohol byť.

14.06.2021 4 z 5

Pani jazera Pani jazera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Táto kniha je dokonalým príkladom toho, že nie všetko skončí šťastne. Veľa som toho neprečítal ale som si istý, že toto je jedna z mála kníh ktorá vám vtisne slzy do očí.

31.03.2021 5 z 5

Pod kupolou Pod kupolou Stephen King

Tak toto bola pecka! Na každej strane sa niečo dialo takže skoro 900 stranová kniha mi ubehla ako nič.

12.07.2021 5 z 5

Vrania šestka Vrania šestka Leigh Bardugo

Famózne. Kniha ma chytila hneď na začiatku a nepustila ma až do konca. Dej je originálny, rýchlo ubieha až by ste si priali aby tá kniha bola dlhšia. Postavy sa mi páčili a aj spôsob akým nám autorka odhaľovala ich minulosť. Určite si prečítam aj ďalšie knižky z Grishaverse.

30.05.2021 5 z 5

Čarodejník a sklo Čarodejník a sklo Stephen King

Oh môj Bože, toto bolo tak skvelé. Myslel som si, že príbeh v príbehu mi nesadne ale veľmi som sa mýlil. Bože ja som si tak obľúbil Susan, Alaina a celý tento starý ka-tet, že by som chcel ešte ďalších 300 strán. Na konci samozrejme slzy v očiach, niekedy mi to pripadá až nesmierne kruté to čo King robí svojím postavám a ako ich necháva trpieť. Keby som Rolandom tak asi by som si to hodil... Teším sa na pokračovanie, škoda len, že na Slovensku ešte nemáme preložené "Závan klíčovou dírkou" čo by som si veľmi rád prečítal pred Vlkmi z Cally.

17.02.2022 5 z 5

Bod klamu Bod klamu Dan Brown

Celkom dobrý thriller, ale ľudí čo už čítali viac knižiek od Browna moc nenadchne, vzhľadom na to, že tieto knihy sú písane takpovediac cez jednu šablónu. Ale aj tak príbeh pekne odsípa a určite sa nebudete nudiť. Ľuďom čo ešte nič od Browna nečítali odporúčam túto knižku všetkými desiatimi bez mihnutia oka.

Ako pekný bonus tu bola postava Corkyho ktorá mi prišla nesmierne vtipná. Aspoň toto bolo také pekné osvieženie ktoré nie je v knihách s Robertom Langdonom.

01.08.2021 4 z 5

Temná veža Temná veža Stephen King

A sme na konci. Odviedol som Rolanda až na samotný vrchol Temnej Veže a musím sa priznať, tušil som, čo sa za tými dverami schovávalo. Mnohým ľuďom sa koniec nepáčil, ale ja si ho neviem predstaviť inak, proste mám pocit, že takto to malo byť. Nechcem ani spomínať na to, koľko krát som mal slzy v očiach počas tohoto dielu. Temnú Vežu si odkladám k Zakínačovi, medzi moje najobľúbenejšie diela. Roland, Eddie, Susannah, Jake a Rát, budete mi chýbať a veľmi rád si prečítam vaše dobrodružstvo znova. Ďakujem, sai King.

13.03.2022 5 z 5