CreepyLachtan CreepyLachtan komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Wow. Podle mě dokonalá kniha. Líbila se mi asi více než 1984. Vtipná, ale i k pláči. Je skvělé, že patří k povinné četbě. Nese dost důležité poselství.

14.07.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha, která mě přivedla na několik myšlenek a na konci nechala spoustu nezodpovězených otázek. Skvěle napsaná a dobře promyšlená. Není dokonalá, ale i tak ji řadím mezi své oblíbené.

05.07.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Doufala jsem, že objevím další skvělou klasiku, která mne uchvátí a přivede k zamyšlení. Bohužel, opak byl pravdou. Kniha mě nebavila. Styl, kterým je napsaná, je zdlouhavý a nudný. Pokud se budete snažit najít nějakou kladnou postavu, selžete na plné čáře. Všichni nenávidí všechny a mnohdy i bez jediného důvodu. Ke čtení jsem se pokaždé nutila s nadějí, že dřív nebo později najdu něco k zamyšlení, ale to se také nestalo. Za mě jedna z nejhorších knih vůbec.

05.07.2018 1 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Jane Austenová mne opět nezklamala. Nádherná romantická kniha plná ironie a kritiky společnosti. Je pravda, že styl psaní se od jejích ostatních románů liší, ale to mu na kvalitě vůbec neubírá. Catherine s Henrym jsem si zamilovala. Musím ale ubrat jednu hvězdičku za velmi předvídatelnou dějovou linii. Nepřekvapilo mě tam vlastně nic, ale bylo to velmi pěkné odpočinkové a zábavné čtení.

05.07.2018 4 z 5

Velké zklamání. Povídky nezáživné, většinu jsem vypustila z hlavy hned po dočtení. Nebyly ani trochu čtivé, tajemné nebo strašidelné. A už vůbec ne geniální, jak je mnozí lidé často nazývají. Spíš mi přišly jako volné psaní bez myšlenek. Povídka Jáma a kyvadlo začala slibně, ale konec byl děsný. Poslední povídka, Černý kocour, mne naprosto zhnusila. Jazyk knihy je sice krásný, celkem jsem si obohatila slovní zásobu, ale to jest jediná pozitivní věc, kterou mohu podotknout. S autorem asi zkrátka nejsme na stejné vlně.

09.07.2018 2 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Čtivá kniha, velmi jsem si ji užila. Bohužel je to má první od této autorky, takže nemůžu srovnávat, ale nejspíš si od ní ještě něco přečtu. Jen je škoda, že H. Poirot byl pouze na 70 stranách, jsem zvyklá na filmy, kde je již od samého začátku.

13.07.2018 4 z 5