corvo corvo komentáře u knih

Nejkrásnější brouci tropů Nejkrásnější brouci tropů Jaroslav Mareš

V knize je hlavně popsáno 10 druhů největších brouků světa, což samozřejmě nevylučuje, že jsou i nejkrásnější.

28.03.2014 5 z 5

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

Zpočátku je to řešení záhadného případu, jak z povídek A. C. Doyla, jehož vyřešení je přece jen nakonec dílem náhody (SH se svou dedukcí to prostě není). Poté se děj náhle přesouvá do akčního dobrodružství v boji o holý život v džungli trav, obřích pavouků, žížal velikosti hroznýše a jiné havěti. Nakonec přichází procitnutí a příběh se dostává do jakési vědecké reality, což už příliš zábavné není.

22.01.2014 3 z 5

Odkaz lovce tajgy Odkaz lovce tajgy Rudolf Luskač

Dobrodružný průměr. Jen nechápu, proč autor zařadil výskyt levharta a rysa karakala do oblasti pramenů řeky Leny. Tyto šelmy se v oblasti zdejší zeměpisné šířky (už dost na severu) nevyskytují.

25.12.2013 3 z 5

Hlubina Hlubina Peter Benchley

Kniha jak z udělání pro ty, který vědej na co je šnorchl a hned jak se ocitnou na břehu moře, tak si nasaděj brejle, fixnou plótve na nohy, vezmou do pazúry trojzubec a hurá do vody na ryby, raky, korýše, měkkýše, tukany, mloky a tuntaláry. Jen je třeba si dávat pozor na to, co vylovíte a komu to prozradíte...

15.11.2013 4 z 5

Geppart test - žena Geppart test - žena Naďy Gepp

Taková zábavná skládačka, v níž si z fyziognomických znaků (vlasy, oči, obočí, nos, rty, brada...), které určují i naše charakterové vlastnosti, můžete sestavit hledanou ženu svých snů, jež se k vaší povaze nejlépe hodí. Potom už jenom stačí takovou sbalit.

15.09.2013 4 z 5

Deštný prales Deštný prales Evan Jones

Taková malá stručná encyklopedie se zajímavostmi o tropických pralesích a jejich obyvatelích.

26.08.2013 4 z 5

Biologie - 2000 testových otázek a odpovědí Biologie - 2000 testových otázek a odpovědí Lubomír Kincl

Učebnice, která zaručeně prověří vaše znalosti z různých oborů biologie. Před přijímačkami, a rovněž v průběhu studia, byla pro mě neocenitelnou pomůckou.

24.08.2013

Tarzan z rodu Opů Tarzan z rodu Opů Edgar Rice Burroughs

Jako čtrnácti - patnáctiletý jsem četl sešitová vydání několika dílů o Tarzanovi ilustrované Zdeňkem Burianem a neskutečně jsem první tři díly hltal. Do pozdějších dílů se připletl Tarzanův syn, ztracená civilizace starověkých Římanů a nějací ,,Rusáci" v africkém pralese a jak jsem dospíval, tak jsem si uvědomil neskutečnou naivitu a splácaninu těchto dobrodružných sc-ifi příběhů. Jak se ten chlapík mohl sám mezi veleopy (druh lidoopů podobný gorilám) naučit číst, psát a mluvit lidskou řečí? Jak je možné, že statnému lvímu samci (který v africkém pralese vůbec nežije) nasadil dvojitého nelsona a zlomil mu vaz?! Burianovy ilustrace však dodnes v rámci tarzanovských příběhů zůstávají nepřekonatelné.

23.08.2013

Tarot - Magie druidů Tarot - Magie druidů Philip Carr-Gomm

Druidové byli moudří. Magie funguje. Věštba začíná...

17.07.2013 5 z 5

Čím jste byli, čím jste? Čím jste byli, čím jste? Vadim Tschenze (p)

Hodně obecně a asi víceméně zábavně pojaté. Něco o karmách a o tom co dělat, abychom je v tomto životě zlepšili. Není zde řešeno nic individuálního. Např. všichni berani, kteří se narodili třeba v roce 1951, 1960, 1972, 1980...byli podle této knihy v minulém životě to samé, žili ve stejné době a na stejném místě a tudíž mají stejnou karmu. Osobně si myslím, že reinkarnace jsou procesem složitějším a určitě individuálnějším.

27.03.2013 3 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Byly to divoké včely, nikoliv vosy.

19.03.2013 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině (komiks) Chata v Jezerní kotlině (komiks) Jaroslav Foglar

Četl jsem už před mnoha lety v rámci časopisu Kometa kocem osmdesátých let. Moje první seznámení s Jestřábem Foglarem a Markem Čermákem. Opravdu povedené komiksové zpracování snad mé nejoblíbenější Foglarovky.

05.03.2013 5 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Knížku jsem sice nečetl, ale kdysi dávali u nás v TV stejnojmenný televizní seriál natočený v 80. letech a nasmál jsem se při něm dosyta. Začínalo to písničkou ,,Já miluji děsně Pandoru, mé básně píše intelektuál..."

24.01.2013

Lexikon nápojů Lexikon nápojů Jan Goldhammer

Nápoje od A do Z a jejich popis. Alespoň některé z nich však mohly být doplněny fotografiemi.

21.01.2013 4 z 5

Hrůzy Hrůzy Hedy Bartley (p)

I neživí žijí svým pseudoživotem a na účet živých se umí skvěle bavit.

21.01.2013 3 z 5