Chata v Jezerní kotlině (komiks)

Jedna z nejslavnějších knih "Jestřába" Jaroslava Foglara vypráví o přátelství dvou chlapců, kteří navštěvují romantickou a tehdy divokou krajinu za městem. Hlavní postavou příběhu o přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou mu je Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají nejedno dobrodružství, ale později i zklamání. Ludva totiž po skvěle prožitých prázdninách s Pavlem podlehne svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec ale svůj vnitřní boj vyhraje: uzdraví se a znovu se vrátí ke svému příteli. Jedná se o druhý (ze zatím čtyř) sešitů, ve kterých jsou postupně vydávány Foglarovy kreslené seriály, které byly vydány souborně v knize "Svorní Gambusíni a jiné příběhy". Toto druhé vydání je celobarevné (na rozdíl od vydání v nakladatelství novinář z roku 1990)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153325/kreslene-serialy-jaroslava-foglara--7hd-153325.jpg 4.678

Kreslené seriály Jaroslava Foglara

Komiksy, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

Kniha Chata v Jezerní kotlině (komiks)

gaspoda

taky sem chtěl stavět chatu z bedniček a trhat šafrán.
je to gay romance?

Angie_Missfit

Mnohokrát jsem četla knížku, ale komiks se mi prostě líbil víc. Překrásné ilustrace plné jasných barev s citem pro detail vidím před očima dodnes. Vzpomínám si, jak jsem prožívala spolu s Pavlem vzrušení spojené s objevem kotliny, líbilo se mi hluboké přátelství hlavních hrdinů a taky jsem se hrozně bála Derneta! :-) Ten komiks je prostě špička, příběh o přátelství s nádechem tajemna (a nechybí příroda), přesně, jak to mám u Foglara ráda. Doporučuji!

Mygli
13.10.2018

Super zpracování.

Ivan Kučera
23.11.2014

Komiksová adaptácia môjho zbožňovaného (možno najzbožňovanejšieho) románu od Foglara dopláca na neskutočnú ukecanosť. Miestami sa mi zdalo, prehnane povedané, že je tam viac textu, než obrázkov. Kresba Marka Čermáka je krásna, ale tiež dosť statická a problém je v tom, že logicky musí ukázať Jazernú kotlinu, čo bolo doteraz v mojej mysli imaginárne miesto, ktoré som si rád predstavoval. A musím priznať, že hoci to Marko Čermák nakreslil pekne, ja som si kotlinu predstavoval inak (v tomto smere ju vizuálne lepšie vystihol až Pavel Čech svojimi geniálnymi ilustráciami v reedíci knižky v Albatrose v roku 2018). Napriek tomu je Čermákova kresba fajn a vcelku sa jej darí maskovať Foglarov miestami predsa len prehnane výchovný morálny apel („Celková otrava nikotínom.“ – WTF?!?!), občas je to dosť čudne skratkovité (chata je postavená behom jedného okienka) a niektoré dejové zvraty nie sú ukončené (Tarantula). Avšak okrem farieb a kresby v dobrom vynikne i parádny lesklý papier, ktorý navyše báječne vonia. Knižka mi ale pripadala hororovejšia (tajomné návštevy nočného záhadného hosťa). Komiks najskôr vyšiel v čierno-bielej verzii v rokoch 1987 a 1990, následne (už vo farbe) na pokračovanie v Komete a nakoniec ako samostatný zošit v r. 2013.

corvo
05.03.2013

Četl jsem už kdysi před mnoha lety v rámci časopisu Kometa. Moje první seznámení s Jestřábem Foglarem a Markem Čermákem. Opravdu povedené komiksové zpracování snad mé nejoblíbenější Foglarovky.

pro chlapce

Autoři knihy