cori cori komentáře u knih

Smrt u archanděla Smrt u archanděla Petra Neomillnerová

Pátrání po monstru z kostela, které vraždí turisty, mě docela bavilo, ale zklamal mě závěr s lebkou (chtělo by to více informací o jejím majiteli a zasazení do kontextu). Alespoň že už Tina tolik netelefonovala.

29.03.2012 3 z 5

Morová loď Morová loď Clive Cussler

Akční příběh plný automobilových honiček, výbuchů, soubojů muže proti muži, stříleček, potopených lodí. Nechybí ani biologická zbraň, sekta, šílený vědec a dávné tajemství. Jako oddechovka skvělé čtivo.

16.03.2012 3 z 5

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Tina si upevnila postavení v upírské komunitě a je stejně obávaná a krutá jako její otec. U tohoto dílu mi přišlo, že 1/3 knihy je tvořena telefonními rozhovory.

23.02.2012 3 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Dost drsná kniha, v níž lidský život nemá žádnou cenu. Hlavní hrdina se vrací do rodného města, v němž probíhá válka mezí Domobranou, gangem černochů a zabijáky místního mafiána. Některé scény jsou dost nechutné. Pro citlivé povahy naprosto nevhodná kniha.

13.02.2012 3 z 5

Memento mori Memento mori * antologie

Nejvíc se mi líbil Turkobijec a Kanál mistra Leonarda, poté Nový svět, průměr: Kaltenštejnská nevěsta, Memento mori, na konci pomyslného žebříčku je V náruči Boží a nudná Barva.

05.02.2012 3 z 5

Jak voják opravuje gramofon Jak voják opravuje gramofon Saša Stanišić

Autobiografická kniha o válce v Bosně viděná pohledem malého chlapce. Autor se vyznává ze své lásky k rodnému Višegradu a řece Drině. Vzpomíná na veselé i smutné příhody ze života své rozvětvené rodiny a na své kamarády. Knihu zakončuje vyprávění o jeho cestě do rodného města po deseti letech strávených v Německu.

27.01.2012 4 z 5

Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům Michael Bronec

Sbírka vítězných textů literární soutěže, pořádané nakladatelstvím Straky na vrbě, přináší pestrou nabídku fantastických povídek, které se odehrávají nejen ve světě řeckých mýtů, českých pohádek nebo smyšlených zemích a časech, ale i v naší realitě. Nejvíce mě zaujaly tyto tři povídky: Opus 10/12 - o vílách ve vodovodním potrubí, O sněženkách a trnkovém keři - parafráze na pohádku Boženy Němcové O zlatém kapradí a Z nehybných očí jí tečou slzy - fastasmagorický svět, kde se figuríny mění v nebezpečné Sirény a dokonce možná i v bohy.

13.01.2012 3 z 5

Pohádky Pohádky Hans Christian Andersen

Kniha obsahuje i neznámé Andersenovy povídky, které jsou ještě smutnější než jeho pohádky.

08.01.2012

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Prvních 16 kapitol je skvělých (honba za ukradeným pokladem, Hadozubové a boj s Černoplazem), ale pak na scénu vplují Argonauti (udělali si menší výlet na Slovensko) a celé se to nějak zvrhlo v parodii na řecké mýty. Fanoušci Černého Rogana budou zklamáni.

22.12.2011 3 z 5

Kontrapunkt Kontrapunkt Anna Enquist

Kniha mě ze začátku moc nezaujala a odložila jsem ji, ale pak jsem se k ní vrátila a dočetla na jeden zátah. Dostal mě její konec a zjištění, že autorka vlastně vypráví svou tragickou zkušenost, neboť její dcera zahynula při autonehodě.

08.12.2011 3 z 5

Křižovatky času. Ležáky v datech Křižovatky času. Ležáky v datech Jarmila Doležalová

Kniha den po dni popisuje události, které se týkají ležácké tragédie. Součástí jsou unikátní historické fotografie a mapy. Doporučuji všem zájemcům o historii domácího odboje.

14.11.2011 4 z 5

Upíři a vlkodlaci v českých zemích Upíři a vlkodlaci v českých zemích Vladimír Liška

Jedna z mnoha knih, která se veze na současné vlně zájmu o upíry. Autor se snaží zmapovat výskyt upírů a vlkodlaků v českých zemích (věnuje se záhadě upířích hrobů v Čelákovicích, kauze čachtické paní Alžbětě Bathoryové, ačkoliv s českými zeměmi souvisí jen okrajově, životu a podivné smrti údajné upírky kněžny Eleonory von Schwarzenberg z Českého Krumlova) a na základě vědeckých poznatků vysvětluje, jak to bylo asi doopravdy. Násilně je zde naroubována kapitola o Židech a Leopoldu Hilsnerovi - důvodem jsou antisemitské teze, že Židé jsou parazité, kteří žijí z křesťanské krve. Milovníkům záhad a upírů kniha jistě udělá radost. O vlkodlacích je zde jen jedna kapitola.

02.11.2011 3 z 5

Údolí výstrahy Údolí výstrahy František Ťopek

Kniha popisující události kolem atentátu na Heydricha a heydrichiády dle komunistické ideologie. Je však cenným dokladem, jak mohou být dějiny překrucovány, aby vyhovovaly vládnoucím mocipánům. V obrazové příloze jsou mimo jiné fotografie téměř všech povražděných obyvatel Ležáků včetně dětí.

30.10.2011

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Pokud máte rádi Francii a Provence, je to kniha právě pro vás. Autorka, která je malířka, nádherně popisuje místní krajinu a přírodu i svérázné postavy domorodců. Zaujaly mě výjevy ze života sběračů lanýžů a následujícího prodeje "černých diamantů."

25.10.2011 3 z 5

Náboje nikdy nedojdou Náboje nikdy nedojdou Michail Achmanov (p)

Dvě akční novely těžící ze současné poptávky po upířích příbězích. Hlavní hrdina je mutant, který likviduje upíry levou zadní. Má totiž zbraň, které nikdy nedojdou náboje, přítele léčitele, který dokáže uzdravit i zranění neslučitelná se životem, a pilulky, které dokáží upíra přeměnit zpátky v člověka. V prvním příběhu Peter pátrá po strašlivém upířím tajemství, týkající se Posledního soudu, a ve druhém, který se odehrává na Kubě, se snaží zachránit před upírem, který se právě probudil ze spánku trvajícího 400 let, samotného Fidela Castra. Pokud hledáte akční příběh, kde se upírům ustřelují hlavy a zkorumpovaní ruští politici prodávají upírům celé školky a pacienty nemocnic, je to kniha pro vás.

01.10.2011 2 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Typický Červenák: hlavní hrdina - drsný chlápek, který putuje za pomstou. Plno akce, nečekaných událostí a brutální řežby.

25.08.2011 4 z 5

Dívka pod šibenicí Dívka pod šibenicí Beátrice Saubin

Velice působivá osobní výpověď ženy, která byla odsouzena k trestu smrti a později strávila 10 let v malajském vězení. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a velmi na mě zapůsobila.

23.07.2011 5 z 5