Dívka pod šibenicí

Dívka pod šibenicí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4944/divka-pod-sibenici-4944.jpg 4 41 9

Hlavní představitelka Béatrice, opuštěná matkou a vychovávaná babičkou, trpí malicherností prostředí malého francouzského městečka v němž vyrůstá. Velice brzy prchá do Orientu – Libanon, Turecko, Afganistan, Írán, Thajsko. Osud ji dohoní v Malajsii. Béatrice se zamiluje do mladého Číňana a mají se v Paříži brát. V den odjezdu ji snoubenec daruje kufr, v němž je při celní kontrole na letišti objeveno 5 kg heroinu. Béatrice je zatčena a odvezena do věznice v Penangu. Dva roky stráví v předběžném zadržení a zažívá kruté roky. K procesu dochází v roce 1982 a po několika dnech je vynesen rozsudek: Smrt oběšením. Babička se ve Francii obrací k veřejnosti o pomoc při záchraně své vnučky. Najatý advokát odjíždí do Malajsie a po složitém vyjednávání dosáhne změny rozsudku. Béatrice se musí smířit s odsouzením na doživotí, překonat léta opuštěnosti, nucených prací, přežít v nelítostném světě děsivé ženské věznice. Do Francie se nakonec vrací jako 30 letá žena po 10 letech vězení. Případ Saubinová se uzavírá. Přežila díky nezkrotné touze žít a bojovat s nespravedlností. O svém osudu píše tuto knihu.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Český spisovatel

Épreuve , 1991

Atuin
15.09.2021 5 z 5

Dost, dost smutná kniha, která od začátku do konce krutě kope do čtenáře, aby se laskavě díval co je to těžký život a nestěžoval si.

kannibal28
13.03.2020 3 z 5

Skor som videl filmm, aj ked to bolo hrozne dávno v hlavnej úlohe Nicole Kiddman možno preto to už trošku stratilo glanz. ALE nebolo to až také zle

beruska
22.04.2019 5 z 5

Pravdivý příběh mladé dívky, která se s pomocí své naivity dostala neprávem do vězení. Byla zamilovaná do muže, který ji využil a připravil strašlivou budoucnost. Nechci vše prozrazovat, přečtěte si tento příběh... Určitě nebudete litovat času s touto knihou, ikdyž je děsivá....

Hanina61
01.09.2018 5 z 5

Další knížka vybraná na nádraží před cestou vlakem - a nelituju, potože jakmile jsem začala číst, okamžitě mě uchvátila a nepustila až do konce. Příběh dítěte, dívky, mladé ženy, která tolik milovala svobodu a tolik toužila po lásce, kterých se jí v dětství nedostávalo, až nakonec skončila kvůli jejich hledání a v důsledku své naivity, byť zcela nevinně, na dlouhé roky v nelidských podmínkách malajského vězení. O to děsivější příběh, že se skutečně stal.

Bublinka
28.08.2014 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, názorný příklad toho jak důležité je vyrůstat v harmonické a úplné rodině.

millan
04.03.2013 4 z 5

Mám rád skutočné príbehy napísané odzbrojujúcou úprimnosťou. Najmä začiatok knihy, kde opisuje svoje problémové detstvo prežité so starou mamou, ma naozaj uchvátil.

hortenzie
18.08.2012 5 z 5

Příběh této knihy je stále velmi aktuální. Doporučovala bych ho k přečtení všem mladým lidem, kteří cestují po světě - to, co se stalo autorce, se může stát komukoliv z nich a nemuseli by se již nikdy vrátit domů.

-Lenicka-
08.12.2011 5 z 5

Tak musím říct, že mi trošku trvalo, než jsem se přenesla přes ten začátek knihy, který mne moc nebavil .. ale pak se knížka opravdu rozjela a četla se jedním dechem .. i když se mi tam nějaké souvislosti občas moc nepozdávaly, tak můžu všem jedině doporučit! Pro mne to bylo zase něco nového!

cori
23.07.2011 5 z 5

Velice působivá osobní výpověď ženy, která byla odsouzena k trestu smrti a později strávila 10 let v malajském vězení. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a velmi na mě zapůsobila.

drogy vězení, věznice Malajsie

Autorovy knížky

Beátrice Saubin
francouzská, 1959 - 2007
1993  86%Dívka pod šibenicí

Kniha Dívka pod šibenicí je v