corazon corazon komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha, ktorá dlho doznieva.
A napriek nie veselému deju, mám radosť, že ľudia ako Atikus Finch stále žijú.

01.06.2013 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Obdivujem autorov, ktorí dokážu písať stručne a jasne a zároveň poeticky.
Z Jozovej Hanule cítim, že dobro z ľudí sa ešte nevytratilo a že bohatý život človek prežije aj v skromných podmienkach ak má po svojom boku láskyplnú osobu (alebo dve, tri...).

10.05.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vojna skončila, vo svete zavládol mier a ľudia žijú spolu šťastne až kým nezomrú. Toto tvrdenie znie rozumne, ale je pravdivé? Žili ľudia po vojne šťastne? Zahodili za hlavu myšlienky na pomstu, krivdu, hnev a zlo? Odpustili?

04.04.2013 5 z 5

Poloviční bratr Poloviční bratr Lars Saabye Christensen

Ešte stále vo mne doznieva emočný mix pocitov z prečítanej knihy a pre lepšie strávenie a pochopenie ju zanedlho prečítam znova. Akosi sa mi nechce uveriť, že Barnum a Fred boli bratia poloviční.
A myšlienka, že nie je doležité čo vidíme, ale čo si myslíme, že vidíme vás prevedie celým románom ako refrén piesňou.

20.03.2013 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

"Byl první máj a Vašek šel ruku v ruce s tatínkem Wagnerem do města na oslavy Svátku práce. Cesta vedla lesíkem, byl krásný den a ti dva si měli co povídat.
........Domů šli mlčky. Šli lesní cestou, ptáci zpívali, ale ti dva je neslyšeli. Šli - a už se nedrželi za ruce."

09.01.2013

Žravá mořská panna Žravá mořská panna Pierre Bailly

Prvá knížka bez slov, ktorú som prečítala. Ilustrácie krásne jednoduché a textové variácie nekonečné.

11.02.2011 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Knihu, ktorá začína úryvkom piesne Creep od sk.Radiohead - What the hell am I doing here / I don´t belong here, som si musela prečítať. Doporučujem všetkým milovníkom hudby, pretože autor sa snažil navodiť atmosféru každej kapitoly odkazom na konkrétnu časť textu z piesní (známych i neznámych) alebo na knižnú citáciu (to len zriedka). Kniha so soundtrackom! Nádherne napísané...

21.01.2011 5 z 5