Coleus Coleus komentáře u knih

Kus temnoty Kus temnoty Margaret Atwood

v poslední době jedna z nejlepších knih, rozhárané srdce, chuť pomsty, odpuštění, perfektně napsané..

21.02.2019 5 z 5

Mozartova cesta do Prahy Mozartova cesta do Prahy Eduard Mörike

milá novelka,nijak sice náročná, ale potěší autorovým zaujetím pro geniálního skladatele. Čtu ji teď znovu vzhledem k Mozartovu výročí, mám vydání Odeonu i Čs. spisovatele, v každém jsou ilustrace Karla Müllera, ale rozdílné. A k tomu jsem si pustila Andante z "Elviry Madigan",kráásné, větrné odpoledne

30.01.2022 3 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

S. Zweig byl mistr ve vyjádření psychologie postav, niterních pocitů ve vypjatých chvílích..

04.03.2019 4 z 5

Dějiny českého venkova v příběhu Ouběnic Dějiny českého venkova v příběhu Ouběnic Josef Petráň

prázdninová vesnice mého dětství, krásné počtení a nasání informací o trudném, těžkém životě našich předků. Vesnice, do jejíž blízkosti se jezdil rekreovat Karel Čapek a načerpal zde námět pro svoji povídku - Helenka ze Zločinu na poště, vesnice, která unikla osudu Lidic - v domě u Vaňků se ukrýval lékař Lyčka, který po atentátu na R. Heydrycha ošetřil Gabčíka. Ale i tak více jak 20lidí z okolí Vaňkových bylo popraveno.990 stran perfektní vyhledávací práce,archivy, matriky, knihovny..

10.03.2019 4 z 5

Dějiny hmotné kultury I. 1,2 Dějiny hmotné kultury I. 1,2 Josef Petráň

promne určitě lepší ponor do tématu, než p.Vondruškovy různé, venkovy, města, řemasla..

10.03.2019 4 z 5

Pozdní léto Pozdní léto Adalbert Stifter

polská královská koruna tomu, kdo dočte "Pozdní léto" až do konce? (F.Hebbel,odpůrce A.Stiftera)

20.02.2019

Život Beethovenův Život Beethovenův Romain Rolland

k té knize se vracím po celý život, ta trýzeň génia je velkou vzpruhou v horších životních situacích

17.02.2019

Slabikář Slabikář kolektiv autorů

to už jsem nějakou dobu uměla číst, když vyšel tento Slabikář. V naší rodině byly Junkovy ilustracepovažovány za "moc ruské". Asi byly trochu poplatné té době. Ale třeba v mé oblíbené knize Pouští a pralesem od H. Sienkiewicze měly samozřejmě - vzhledem k tématu- zcela jiný ráz, moc pěkný.

21.02.2022

Hvozd Hvozd Adalbert Stifter