claire8889 claire8889 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Buď malého prince milujete a nebo jej nemůžete vidět ani na krok. Ano, je to knížka, která dokáže být pohádkou, jak pro děti, tak pro dospělé. Bohužel né každý v ní najde to magické kouzlo. Nejkrásnější na téhle knížce je, ať ji čtete v jakékoliv etapě vašeho života, pokaždé je jiná. Pokaždé se u ní cítíte jinak. Ono není moc knížek u kterých se dokážete smát a zároveň brečet. Přece jenom v každém z nás je onen Malý Princ :) "Má-li někdo rád květinu, jedinou toho druhu na miliónech a miliónech hvězd, stačí mu, aby byl šťasten, když se na ty hvězdy dívá. Řekne si: Tam někde je má květina… Ale sežere-li beránek květinu, bude to, jako by najednou všechny hvězdy pohasly! A to že není důležité!"

04.10.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Musím říct, že P.S. není jen pouhá knížka, ale přímo umělecké dílo. Nejen že příběh téhle knížky je nádherný, ale ony ilustrace od Lely jsou přímo skvostné. A díky tomu knížka nabírá úplně jiný nádech. Ať je léto nebo zima či podzim, příběhy Vás zahřejí a vezmou za srdce.

10.10.2016 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Jojo je skvělá spisovatelka. Přečetla jsem od ní všechny knížky, které jsou mimochodem skvělé (protože bych se k téhle ani jinak nedostala) ale takhle knížka pro mě obsahovala vše:) Mnohdy jsem se přistihla s úsměvem na rtech, někdy až s hlasitým smíchem. Ale co mě opravdu bralo, byl fakt, že to je první knížka od jojo, která mě dokázala rozbrečet. Opravdu super počtení. A doufám, že brzo bude další nová knížka, protože Jojo je úžasná....

23.08.2016

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Pro milovníky nejen malého prince, ale vlastně celého Exupéryho. Skvělá knížka s krásnou grafikou a myšlenkou. No který milovník by si ji nevzal do kapsy či tašky sebou, aby se pořádně naladil. Právě o tom ta knížka je. Teď už můžeme mít Exupéryho nejen v srdcích, ale i na cestách:)

04.10.2016 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Už jenom název vás prostě nutí si to přečíst. Knihy od Lucy H. jsem nečetla a nějak zvlášť nevyhledávala, alee prostě už jenom název knihy se mi líbil a sama mnohdy jsem chtěla mít za svou nejlepší přítelkyni Audrey. Knížka je vtipná. V mnohých částech s Audrey a Liby jsem poznávala sama sebe. Knížka se dá přečíst jedním dechem. Ale co mě rozhodně překvapilo byl konec, neustále jsem očekávala, že někde musí být další strana. Protože pro mě to neskončilo, tak jak má být. Ale i tak jsem nadšená.

26.12.2016 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Marušku jsem znala již z jejího blogu. Bohužel jsem jej navštěvovala jednou za čas. A proto, když jsem se dozvěděla, že vydala svou knížku, tak jsem neváhala a hned jsem ji musela mít. Ano, je prostě super mít ve sbírce takhle krásně vyšperkovanou knížku. Ale co je nejdůležitější, že Vás zaručeně rozesměje, ať máte sebehorší den. Snad jen tři povídky mne nerozesmály. Jinak vážně super.

06.09.2016 4 z 5