ClairDeLune ClairDeLune komentáře u knih

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Proslov je to krásný. Místy vtipný, dojemný a plný mouder. Ale souhlasím s komentáři níže - krátké čtení za velmi nepoměrnou cenu. Výhodnější (pokud nejste sběrateli JKR knih) je si knihu půjčit v knihovně.

28.02.2024

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Jak už tu bylo několikrát zmíněno, knize by slušelo o několik stránek míň (možná klidně i přes 100 :D). Ale! Na knihu jsem se těšila, a tak mi nevadilo delší setrvání v příběhu.
Pravdou je, že množství postav je enormní, nedokážu si představit, jaké by bylo poslouchat knihu v audioverzi, protože ač jsem měla příběh na papíře, leckdy jsem tápala.

No a Strike a Robin? Čím déle tohle Rowlingová natahuje, tím víc se bojím, že pak budu zklamaná.

Na závěr - já si to opravdu užila a věřím, že další díl bude přeložen dříve než za 2 roky.

23.02.2024 5 z 5

Herkules Herkules Walt Disney

Nepatří mezi mé oblíbené. Příběh je komplikovaný a strašidelný. Určitě ne pro menší bojácné děti. Těžko se vysvětluje kdo je Zeus a proč později používáme jiný tvar jeho jména :).

02.02.2024 3 z 5

Jak se chytá slon Jak se chytá slon Walt Disney

Medvídek Pú s Prasátkem dětským způsobem vymýšlejí past na slonisko. Délka příběhu je akorát tak na dobrou noc.

Odvážný zajíc Trap Odvážný zajíc Trap Walt Disney

Milý příběh pro menší děti. Krásné ilustrace.

Medvídek Pú a medový strom Medvídek Pú a medový strom Walt Disney

Akorát tak dlouhá milá pohádka pro menší děti. Naše oblíbená.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu vlastním už několik let. A několik let jsem se nebyla schopna dostat přes prvních zhruba 30 stran. Všimla jsem si ale, že to má spoustu lidí. Jakmile se prokoušete začátkem, kniha se pak čte nádherně. Kapitoly jsou příjemně krátké a časové posuny jsou značené dost viditelně. Postavy jsou důvěryhodné a máte během příběhu šanci si k nim utvořit vztah.

Příběh z těžké doby, očima ještě zranitelnějších lidí - dva nedospělí mladí lidé, jedna slepá a druhý na straně, která nevyhraje.
Kniha je napsána skoro až poetickým jazykem.

Nebudu to okecávat, stojí za překonání prvních několika stran. Kniha poskytuje duševní nasycení. A o to jde.

01.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížku jsem přečetla jedním dechem! Jen teda číst večer bylo občas nepříjemné - semtam jsem měla i strach :D
Příběh o tom, jak osudy mohou být propletené a jak tenká hranice může být mezi pověrčivostí, náhodou, osudem.

21.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Pro mě je tato kniha první, kterou jsem od autorky četla. Je skvěle napsaná, námět bezesporu zajímavý. První třetina mě nadchla, když jsem se dostala k půlce, začínala jsem být lehce unavená, ale stále jsem netušila, jaký bude konec. Přiznám se - byla jsem ráda, že už mi zbývá kousek. Není to tím, že by kniha byla napsána nudně, to ne! Ale kniha patří mezi ty, kterým říkám “náladovky”. Když nálada vymizí, člověk se pak prostě příběhem prokousavá.
Přesto však Bílá voda stojí za přečtení! Jen doporučím - přečtěte to v nejkratším možném čase :)

27.10.2022 4 z 5

Velká výstava Velká výstava Marie Hermanson

Kniha pro mě byla obrovským překvapením. Milá oddechovka. Citlivě a čtivě psané. Historicky zajímavé - měla jsem potřebu ověřovat fakta, abych si byla jistá do jaké míry je obsah autorčina fantazie.

03.01.2022 4 z 5

Čistá duše Čistá duše Bohuslav Březovský

Jsem rozčarovaná. Kniha je napsaná dobře - děj plyne, několikrát se zasmějete, občas zarazíte, ale přiznám se. Tak trochu jsem měla pocit, že čtu Obsluhoval jsem anglického krále, Miláčka a Vrchní, prchni dohromady.

20.03.2015 3 z 5