citeria citeria komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ano, ano, ano! Třeštíková nepatří mezi mé oblíbené české autorky, Veselí jsem si půjčila na doporučení knihovnice. A přišel literární šok, po unylých a snadno zaměnitelných knihách jsem cítila obrovský nával emocí, smála se nahlas, tekly mi slzy, rozčilovala se i nevěřícně čučela do blba. Prostředí Moravy je mi blízké, velmi mě bavily myšlenkové pochody Elišky, přestože se někdy chovala jako koza, ale kdo ne :) Tohle je dílo, které se Vás chytne a nepustí. Nedokážu pochopit, proč má často až příliš kritické hodnocení, mě pohladilo na duši.

01.06.2020

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Po jedničce jsem se na dvojku neskutečně těšila, po přečtení zůstala pachuť a pocit, že autorka měla zůstat u jedné knihy. Z komisaře Ayaly se stal emočně labilní ufňukánek, který mění názory v každé kapitole. Konec byl opět utnutý, na detektivkách mám nejraději právě konfrontaci s vrahem, která byla i v prvním díle dost odfláknutá, o druhém ani nemluvě. Co mi vadilo nejvíc byla kopírka toho, co už bylo řečeno. Pokračování je snad úplně ve všem totožné, jako první díl. Autorka nevymyslela nic odlišného, rozuzlení na konci bylo až k smíchu. Dávám tři hvězdičky za příběh z minulosti a španělskou scénu, nicméně do třetího dílu se mi moc nechce.

21.08.2020 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jak se mi líbily Sítě i Dědina, tak Chirurg bohužel o to míň. Přitom to vypadalo tak slibně. Hrdina topící se v problémech, prostředí nemocnice. Jenže po dočtení poslední stránky ve mě kniha zanechala jediný pocit- všichni ve špitálu jsou kurvy nebo hovada, hlavní hrdina korunovanej. Celé mi to přijde jako jedno velké plivnutí na nemocniční systém, podtržené nesnesitelným Hynkem.

04.12.2019

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Od Palahniuka jsem zvyklá na spoustu absurdních čuněčin a nechuťáren. A baví mě. Nicméně Tvé překrásné já jsem prostě nemohla dočíst, což berte jako velké doporučení! Celkem by mě zajímalo, jestli mám tak slabý žaludek jen já:) Za mě zábavný vrchol nechutnosti.

02.10.2015