cialexa cialexa komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jedná se o "4. díl" Milénia, ale už je to jiné, už to není Stieg Larsson. Občas mi některé dějové momenty připadaly jak přitažené za vlasy, prvních 100 stránek nebylo moc záživných. Ale postupně to nabralo na napínavosti, jen závěr je dost neukončený, jakoby se očekávalo, že by snad mohl být další díl série... Nevím, jestli by to bylo ku prospěchu věci.

22.02.2016 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Toto je nádherná kniha o přátelství, nechybí ani dobrodružství a napětí. Chatu v Jezerní kotlině čtu opakovaně, četli jsme ji i dětem na pokračování a vždycky se moc těšily, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc a moc doporučuji!

18.02.2016 5 z 5

Tento díl Oldřicha z Chlumu se mi zdál přepolitizovaný, nemám ráda intriky a podlosti, ale asi to tak bylo, je a bude i v současném světě :-(

18.02.2016 4 z 5

Případ křivopřísežného papouška Případ křivopřísežného papouška Erle Stanley Gardner

Klasická detektivka s Perry Masonem, tentokrát ještě se seržantem Holcombem. Napětí, logika, láska a dobrý konec :-)

20.01.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Fantastická kniha! Už od začátku mě tak vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst. Mistrné vyprávění odráží realitu dnešního světa, až člověk musí přemýšlet, co kdyby to byla pravda. Závěr je naprosto geniální! Velice tuto knihu doporučuji všem, kdo milují napětí!

18.01.2016 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Další krimi s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu, která je napínavá a dobře se čte.

08.01.2016 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Přiznám se, že od historika bych čekala dodržování historických událostí a reálií, ale jinak se Vondruškovy detektivky čtou dobře a pobaví. Jen se nesmí hledět na historii, která je trošku upravená, aby autorovi "seděla" do příběhu.

29.12.2015 4 z 5

Trójská válka: Poseidónův hněv Trójská válka: Poseidónův hněv Veronika Válková

Nádherná kniha pro náctileté, která ale pohladí po duši i překvapí informacemi i dospělé. Moc ráda jsem si přečetla všechny knihy z řady Bářina kouzelného atlasu a moc se těším na nové díly! (Začala jsem je číst od dílu z Egypta, protože mám Egypt ráda, a zaujaly mě všechny :-))

16.09.2015 5 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

16.09.2015 5 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Veronika Válková nezklamala, opět nádherné pokračování putování Báry v minulosti. Velmi pěkně se čte, lehce napínavé i pro dospělého :-)

20.03.2015 5 z 5

Klíče království nebeského Klíče království nebeského Archibald Joseph Cronin

Nádherná kniha, která mě pohladila po duši. Vřele doporučuji si ji přečíst! Chtěla bych ji sehnat, ráda bych se k ní opakovaně vrátila, udělá nejen den, ale i život lepší.

16.01.2015 5 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Knížku jsem koupila 12leté dceři k Vánocům, protože má údajně ráda Karla IV., ale ještě o ni nezavadila:-) Mně se do ruky dostal jiný díl - z Egypta, protože mám ráda Egypt :-), a ten mě naprosto pohltil. Tak jsem začala číst od začátku - 1. dílem a pokračovala dál, jsem už u 8. knihy ;-) Je to četba pro děti, a tak se k ní musí i přistupovat, ale je zábavná a poučná, a až na velmi smutné Terezínské ghetto má dobrý konec, dobro zvítězí. Každý díl je o přátelství, o pomoci druhým - o tom je v dnešní době dobré aspoň číst, abychom nezapomněli, jak to aspoň vypadá, když to neprožíváme sami... Já jsem z celé řady velmi nadšená, některé díly jsou lepší, jsou i slabší, ale velmi oceňuji práci autorky! A moc se těším na další díly!

16.01.2015 5 z 5