ChristineGilgun ChristineGilgun komentáře u knih

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Dlouho jsem se u cestopisu tak nepobavila.
Některý zážitky teda člověk asi fakt nechce zažít,hlavně asi ten první:D ale kniha skvělá.
Ráda si ji určitě někdy prolistuju znovu :)

Navíc kniha obsahuje k některým tématům i historické vysvětlivky apod. takže za to taky plus :)

18.08.2022 5 z 5

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Nečekala jsem od toho moc, hlavně jako čtenář kterýho táhne spíš fantasy než sci-fi.. Ale wow, tohle je boží. Napjatá jsem otáčela stránku za stránkou a najednou byl konec. A ta atmosféra kterou je celá (ač tenká, bohužel) knížka nasáklá.. Výborný.

20.11.2021 5 z 5

Hra na smrt Hra na smrt David Almond

Jak už je tu psáno, kupováno v temném emo období.
Přečtený asi 4x i za těch několik let a furt baví.Jedna z knížek,ke které vím,že se vrátím.A né jednou.

09.10.2021 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Čtivý,napínavý,úsměvný,líbila se mi rozmanitost a popis příšerek a ti staří vandráci mi fakt přirostli k srdci.
Určitě se vrhnu na druhý,i třetí díl.

09.10.2021 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Pavel Růžek

Stejně jako "Bez Tebe" super.. Chvilkama takovej českej Bukowski :) Takovýhle psaní mám ráda, teď už jenom sehnat titul "Bez růže" :)

14.02.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

První očekávání byly veliký.
Ale bohužel taky zbytečný. Námět na příběh sám o sobě dobrej, to že se tam pořádně něco začne dít až za polovinou knížky bych taky přešla - zas byl aspoň dobře popsanej příběh,co se mezitím odehrával v pozadí.
Ale totálně nelogický chování postav a celkově spoustu nedomyšlených věcí už mi vadí, to že jsem odhalila jednoho z vrahů téměř okamžitě, to už je asi to poslední.
Od autorky, která má prý tomuhle odvětví pracovně blízko, jsem fakt čekala víc.

Rozhodně to není odpad, u čtení jsem neměla potřebu knížku odkládat, ale je na čem pracovat.. trošku se zdráhám se pouštět do její další knihy, co brzo vyjde, ale šanci tomu možná dám.

06.04.2023

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Příjemný čtení, měla jsem při něm takovu tu zvláštní ,,nostalgii´´.
Vypravěčka popisuje a všímá si zejména maličkostí očima ženy,která se rozhodla žít sama.
K zamyšlení,doporučuju :)

10.03.2023 5 z 5

Pastýřka Pastýřka Janet White

Krásná knížka. O tom,jak je důležité se nenechat odradit od svých snů.
Jako milovník tohohle ,,punkovýho" smýšlení a všelijaké přírody jsem nadšená.
Zhltla jsem jí jedním dechem a potom jsem si dohledávala zmíněný ostrov,na kterém paní žila.
Už je samozřejmě napráskaný turisty a bary ale věřím,že byl krásný.
Knížka rozhodně dostává svoje VIP místo v knihovničce a tahle odvážná paní je rozhodně moje hrdinka :)

25.07.2022 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Tak tohle bylo skvělý. Kvalitní severská detektivka se super dvojkou detektivů. A jelikož mi Rudi chybí už teď, chvátám pro druhej díl!

23.03.2024 5 z 5

Praví bastardi Praví bastardi Jonathan French

Chytlo, bavilo a nepustilo.
Postavy jsem si dost oblíbila, už ať je venku další díl.

15.03.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Prvně jsem se bála,že to bude klasická přeslazená rádoby YA "fantasy", ale tohle je fakt dobrý. Už mám nachystaný další 2 díly, četlo se to samo. Samozřejmě jako někdo, kdo čte klasickou fantasy, mám na to trošku jiný pohled, možná by to chtělo víc emocí do postav.. Ale pro mín náročný čtenáře je tohle skvělá volba.

20.11.2021 4 z 5