Chloe.leknin Chloe.leknin komentáře u knih

Poetika dramat a básní Josefa Topola Poetika dramat a básní Josefa Topola David Kroča

Perfektně načrtnutá životní a tvůrčí osa života´a tvorby J.Topola. Stručné, přesto informačně hutné a okořeněné ukázkami. Tleskám!

03.01.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Bylo to silné a hodně dojemné, možná místy až příliš a za to dávám o jednu hvězdu méně. Nicméně pozor - nejedná se ve většině případů o žádnou plitkou snahu zapůsobit na čtenáře a vyvolat v něm pocity sounáležitosti a dojetí. Příběh je dokonale obyčejný, střídají se v něm perspektivy jednotlivých postav a jejich prožívání reality, kde se hlavní hrdinka propadá do svého zapomenutého světa. Nechybí vtip (když si čtyřicetiletá žena myslí, že je jí zase 17), kniha se čte dobře a lehce. Jsou zde témata jako láska, rodičovství a rodinné vztahy. Pocity ženy, která zapomíná, kým je.
Nicméně konec knihy mi přišel, že patří spíše do mýdlového nebe....

13.06.2015 4 z 5

Karafiátovi Broučci v české kultuře Karafiátovi Broučci v české kultuře Věra Brožová

Velmi dobré shrnutí o přijetí Broučků v různých dekádách historického vývoje. Jsou zmíněny rozdílné výklady, vydání i ilustrace. Na 100 stranách malého formátu je maximum informací, jednoznačně doporučuji k přečtení všem, co milují Broučky, Jana Karafiáta nebo jim je blízká tvorba evangelického proudu.

09.06.2015 5 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Už název knihy přesně vystihuje téma - puberťáci jsou nazí, zmítani emocemi, proměnami a city, se kterými si neví rady. Chovají se někdy zvláštně, zmatečně - a přesně tak je napsaná i tato kniha. Člověk při jejím čteni chtě nechtě vzpomíná, jak se v patnácti choval a jednal on.
Živočišná Sylva, která se svého svérázného vnímání světa tělem nevzdá ani v energickém Berlíně, mi přirostla k srdci.

06.06.2015 4 z 5

Co jste se v novinách nedočetli o babyboxech Co jste se v novinách nedočetli o babyboxech Ludvík Hess

Divné, místy až vulgární, zesměšňující, přehnané... Čekala jsem od otce tak skvělé myšlenky, jako babyboxy bezesporu jsou, něco "vyššího".

12.03.2015 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Ano, je to milostný román. Nic mu nechybí, nic mu nepřebývá a rozhodně to není kýč. Má všechno, co by milostný román měl mít. Forma vypravěče je navíc velmi přijemná a rychle vás vtáhne do děje.

10.03.2014 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Téma vztahu vnučky a dědečka trpícího vážnou chorobou by mě i zaujalo, bohužel forma a jazyk jsou opravdu jednoduché a ani příběh to nezachránil, v polovině knihu odkládám.

12.06.2022 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Jako první jsem od S. Mawera četla Skleněný pokoj a zdá se, že jsem kousla nejdříve do nejsladšího kousku, za kterým Mendelův trpaslík značně pokulhává... Tematicky to sedí pěkně, genetika a modifikace lidského genomu jsou aktuální témata a společně s prostřihy do mendelovské minulosti si to hraje do noty. Nicméně dějová linka profesora Lamberta dle mého pokulhává a ke konci se mi zdála až přitažená za vlasy. Na druhou stranu, pocit trapnosti, který vás bude při četbě poměrně často atakovat, možná dobře ilustruje život člověka s achondroplasií.

27.12.2018 3 z 5

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Problematika židovství a holokaustu je v knize zpracovaná přiměřeně dětskému čtenáři, forma vyprávění babičky vnučce je poutavá. Nicméně chybné používání zájmen můj/svůj by se zvláště do knih pro děti a mládež dostat nemělo. Za to o hvězdičku méně.

08.10.2016 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Jako autorku kuchařek a prodavačku výtečných skleniček mám Lenku moc ráda, bohužel jako spisovatelka mě neoslovila. Zpočátku bylo příjemné nahlédnout pod pokličku jejího osobního života, cestování a nových chutí (na kuchařku ke knize jsem zvědavá, jistě do ní nahlédnu), bohužel zhruba po první čtvrtině knihy děj stagnuje, nevyvíjí se, hlavní hrdinka je nerozhodná, nepoučitelná a ze čtení se stává přeerotizovaná nuda...

21.11.2014 2 z 5

Cestování za jídlem Cestování za jídlem Jitka Rákosníková

Poměrně hezké fotky, ačkoli místy přepálené. Nicméně o jednotlivých zemích se dozvíme informace dosti povrchní a některé recepty jsou napsány tak zkráceně a zkratkovitě, že to někdo, kdo vařit příliš neumí, nemůže nikdy pochopit. O zařazení jednotlivých receptů k zemím by se taktéž dalo polemizovat... Nicméně nepoužívají se zde žádná šílená dochucovadla, což oceňuji.

19.10.2014 3 z 5

Kniha pro děti a mládež, u které se místy bojí i dospělý. Je to nicméně strach příjemný, ve kterém nás (dětské čtenáře) nenechá autor koupat příliš dlouho. Fantaskní příběh o nadpřirozených dětech, ale také o rodinných vztazích, současné otázce odcizení rodičů a dětí a jejich vzájemné mezigenerační nekomunikaci a neporozumnění. Obrazový fotografický materiál dotváří atmosféru knihy a hodnotím ho kladně.

18.10.2014 4 z 5

Zadní schodiště filosofie Zadní schodiště filosofie Wilhelm Weischedel

Čekala jsem více. Vhodné pro nižší stupně SŠ, kde čtenáři ocení drby z života filosofů, které zabírají více místa, než část věnovaná samotné filosofii.

23.11.2013 3 z 5

Podél cest Podél cest Pavla Jazairiová

Zpočátku mě nadchla, krátké, sekané věty. Úsporný styl. V polovině mě to přestalo bavit, překvapovat. Ale moc hezké fotografie.

23.11.2013 2 z 5