chlo0opek chlo0opek komentáře u knih

Ale, Dumbo! Ale, Dumbo! Johnny Zeuthen

Taková klasická dětská knížka, jen to řešení, jaká máma je správná, by mohlo být spíše na další straně, aby děti mohly hádat. Proto slabší 3*.

14.09.2018 3 z 5

Za pokladem Za pokladem František Flos

Dost mi tato kniha připomínala Lodivoda dunajského od Verneho, svým v podstatě jednoduchým dějem, který nebyl příliš zamotán nějakou větší nepříjemností, která by udělala hlavním představitelům nějaké vyloženě těžko řešitelné stiuace. Snad jen závěr s polapením posledního zločince se slušně rozjel, za ten dávám tu 0,5* navíc. Jinak však celkově 3,5*, přece jen na můj věk už toto zrovna není...

08.05.2018 3 z 5

Pohádky z hájovny Pohádky z hájovny Gabriela Kopcová

Z mé pozice tatínka je již hodnocení ovlivněno tím, že nejsem malý, jinak by to asi bylo víc:).

29.04.2018 3 z 5

Rebelka Rebelka Walt Disney

Pokud jste neviděli film, máte možnost si přečíst o čem byl v této zkrácené verzi. Ideální pro děti těśně před spaním...

31.01.2018 3 z 5

Sisyfos - Řecké báje Sisyfos - Řecké báje Jaroslav Niňaj

Zajímavý příběh ze starořeckých časů. Přečetl jsem ji během návštěvy knihovny, takže to lecos vypovídá i o její délce - opravdu jedna taková čtenářská jednohubka:). Ale k seznámení se s tímto příběhem to rozhodně stačí.

29.01.2018 3 z 5

Přistání v Austrálii Přistání v Austrálii Egon Erwin Kisch

Objevil jsem v domácí knihovničce tuto knihu a, co si budem povídat, pověst slavného zuřivého reportéra mě zlákala k přečtení nějakého jeho díla. A jelikož jinou knihu jsem k dispozici neměl, logicky padl výběr právě na tuhle. Očekával jsem od ní např. vytříbenou formu jazyka a v této oblasti se dá říct, že jsem do jisté míry dostal, co jsem očekával. Slovní obraty v této knize jsou svým způsobem neotřelé, v ostatních knihách nepoužívané. To se mi líbilo. A ještě pár kapitol, které byly záživné. Ale to je asi tak vše. Jinak to bylo dost nudné (i když uznávám, že to byla politická literatura, tak sem asi patřili i ony hodně nudné pasáže...) a nebylo zde nic moc záživného. Zkrátka ve výsledku jsem byl dost zklamán. 2* za ty zmiňované pěkné slohové obraty a za těch pár zajímavých kapitol. A také musím přihlédnout k tomu, že je to svým zaměřením politická literatura, ale jak už jsem psal, víc než ty 2* rozhodně nedám.

15.11.2017 2 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Ačkoliv zápletka nebyla špatná, přišla mi kniha taková rozvláčnělá a to i přes to, že je relativně krátká. Naštěstí v okamžiku, kdy už jsem se u ní začínal nudit, se příběh rozjel do dobrých otáček, ale ani tak netrpím nějakou utkvělou touhou po dalších dílech.

16.09.2017 3 z 5

Zničený muž Zničený muž Alfred Bester

Tak nevím, ale těžko mohu nazvat tuto knihu jako záživnou, když jsem ji již měl rozečtenou a takhle jednou po ránu jsem po ní šáhl a během toho čtení mě zase 4x uspala! Ne že by příběh byl vyloženě špatný, ale rozhodně forma, kterou byl podán, byla teda dost nešťastná. Nebo by se patřilo napsat přímo až nudná? Sem tam se objevil dobrý nápad, i místa, kde se příběh trochu rozjel, ale celkový dojem to stejně moc nezlepšilo.

03.05.2017 2 z 5

Rukověť správného chlapa Rukověť správného chlapa Dave Barry

Hlavně ze začátku zábavná záležitost (to jsem se dost zasmál), pak už trochu slabší, ale i tak dávám nakonec 4*. Zajímavý pohled na mužské, teda vlastně chlapské, pokolení.

13.09.2016 4 z 5

Co znamená, když se řekne... Co znamená, když se řekne... Karel Foltin

Protože jsem chtěl tuto knihu přečíst celou a jelikož jsem věděl, že ke konci je víceméně pouze překlad latinských rčení, většinou bez obsáhlejšího vysvětlení původu, začal jsem tuto knihu číst od druhé půlky. Potvrdila se má doměnka, že tato půlka bude nezáživná a tak jsem byl rád, že jsem ji konečně dočetl a vrhl se na půlku 1. Ta už byla přesně taková, jakou jsem si ji představoval, takže zde jsem dostal svému očekávání vysvětlení původu různých rčení za dost.
Když to shrnu - 1. půlka za 4* (mohla být přece jen ještě o něco delší) a 2. půlka za 2*, tzn. že ve výsledku mi to dělá 3*.

08.09.2016 3 z 5

Pracovitá voda Pracovitá voda Richard Sobotka

Kniha, která mě donutila zamyslet se nad tím, proč vlastně existuje něco stále ještě tak běžného jako je strouha a zároveň mě také trochu seznámila s touto oblastí kolem Rožnova. Zajímavé, že i něco v podstatě tak nehmotného dokáže udělat tolik práce...

26.07.2016 3 z 5

Kdybych já byl dospělý Kdybych já byl dospělý Éva Janikovszky

Určitě kniha s velmi zajímavým námětem, zábavná, ale přece jen jsem čekal poněkud hlubší závěrečné poselství. Zde vlastně ani žádné poselství pochopitelné pro děti není..

16.07.2016 3 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Pohled na tuhle smutnou dobu opět z trochu jiného pohledu. A to z hlediska těch, kterých se to dost týkalo. Smutné, hrozné a věcné, ale holt pravdivé:(.

05.07.2016 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Musím říct, že jsem od této knihy čekal, že ji přečtu jedním dechem a budu prožívat s napětím se Sinem každý jeho krok. Bohužel se tak nestalo. Ačkoliv život Sina byl jistě hodně těžký, stejně mi jeho osoba k srdci nepřirostla. Člověk se asi nemá šanci jen tak rychle změnit po takové "výchově" a jelikož se Sin v táboře naučil jednat tak, aby se mu co nejsnáze podařilo přežít, stejně tak určitě bude jednat podobně i v soudobé společnosti, jak bylo i několikrát v knize vyjeveno. Sin si jistě brzy zvykne na život "celebrity v tomto oboru" a bude holt pro změnu on žít na úkor společnosti. Jak bylo popsáno i v knize, jakmile se na něj budou klást větší pracovní nároky, Sin je zkrátka nebude akceptovat, s prácí skončí a případné tak jeho neúspěchy bude svádět na jiné a společnost obecně:(. A když jeho "sláva" bude pohasínat, tak si "vzpomene" pro posílení své "obchodní značky" nějakou další zapomenutou historku z tábora (ať již na základě skutečnosti či si vymyslí - kdo to ověří?), aby jej to i nadále živilo. Happyend? Spíš zákon přežití...

03.05.2016 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Ze začátku byla kniha mnohem vtipnější než ke konci. To jsem se smál mnohem více. Ke konci už mi přišlo, že způsob chování malé Viki je stále stejný a lehko předvídatelný a tím pádem byly i příběhy méně humorné. A navíc mi pak i autorovo podání humoru přišlo tak nějak více vulgárnější, než by se slušelo k této knize, takže jsou z toho nakonec takové lehce slabší 4*.
(Jelikož máme také podobně staré děti, mohu potvrdit, že mnohé příběhy jsou opravdu dle skutečnosti:).

09.01.2016 4 z 5

Porno a já Porno a já Tarra White (p)

Taková ukázka toho, jak to v tomto "zaměstnání" chodí. To byl také hlavní důvod, proč jsem tuto knihu četl. V celku takový průměr.

09.01.2016 3 z 5