Porno a já

Porno a já https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181222/bmid_porno-a-ja-W6M-181222.jpg 3 50 14

Kniha, které nic lidského není cizí Nejúspěšnější současná česká pornoherečka Tarra White přichází s otevřenou zpovědí o své cestě za slávou a bohatstvím. Vzpomíná na své začátky, jak jen pár dní po svých osmnáctých narozeninách natáčela s Robertem Rosenbergem. Jak si během půl roku stačila vydělat tolik peněz, že už je neměla za co utrácet. O tom, jak ji chtěli prodat šejkovi nebo jak znenadání přišla ke svým umělým ňadrům. Prozradí vám, jaké trapasy se mohou stát při natáčení porna a jaké to je, když ji někdo pozná na ulici a začne vykřikovat: „Já vás znám…“ Tarra White se na vrcholu pornoprůmyslu pohybuje již sedm let a dokáže poutavě popsat, jak to v něm chodí, jak se porno natáčí, jací jsou lidé, kteří se v něm pohybují, jak se po celosvětové finanční krizi změnily podmínky a porno přestalo být oním pomyslným „zlatým dolem“. Porno a já je kniha, která je jako dobrý sex: Vášnivá a bez zábran.... celý text

Doubravka1975
08.01.2024 3 z 5

O filmy pro dospělé a o jejich aktéry, kteří v nich účinkují se vůbec nezajímám, ani jsem doteď žádný neviděla a určitě to tak zůstane i nadále :) ale byla jsem v kině na filmu Její tělo, který je inspirovaný skutečným životem Andrey Absolonové, naší úspěšné sportovkyně ve skocích do vody, ale po úrazu, kdy skončila její sportovní kariéra se dala na úspěšnou dráhu pornoherečky....
Po shlédnutí filmu jsem si hledala nějaké zajímavosti o natáčení a obsazení atd. A jako konzultantka filmu z této branže byla právě Martina Mrakviová alias Tarra White, která tam má i mini štěk. A mimo jiné jsem se dozvěděla, že sepsala své paměti :) No a v knihovně knížka byla , tak jsem si ji prostě půjčila:)
Knížka čtivá, krátké kapitoly, hodně upřímná ( za to jedna * navíc ) o branži spíš jen okrajově, ale mě to stačilo :)
Co teda paní autorce vůbec nechybí je veliké sebevědomí, ale jinak hodně nezodpovědná a naivní. Hodně si v knížce protiřečí a co teda měla a asi má je víc štěstí než rozumu.
V doslovu se ještě dozvíte, že knihu napsal profesionál David Laňka, tak si myslím, že jeho jméno mělo být normálně na titulní straně, tak jak se sluší a patří.

Murphy722
10.08.2021 1 z 5

Každý od této knihy čekal patrně něco jiného. Jak už sám název napovídá, mohlo jít o záležitost celkem vzrušivého charakteru. Bohužel tomu tak není. Je to jedna velká žvanírna o tom, jak holka, vlastně s dobře fungující rodiny, se rozhodla před světem ukazovat rozkrok. Jedna věc mne docela zarazila. Když je paní Martina tak silná a držkatá osoba, jak o ní v knize píší, tak proč se kolikrát dostala do tak prekérních situací, jako bez peněz v cizí zemi, nebo nechat se zlákat cizákem do pofidérních míst a ještě k větší pofidérní práci. Z celé knihy ještě vyznívá, že sice je paní Martina osoba vysoce pro-erotická, ale vlastně v osobním životě ji nic z toho co dělá v práci nebere či nebaví. Ale asi každá herečka filmů pro dospělé to má jinak. No o peníze jde vždycky v prvním případě...bohužel. Hlavně je mi líto jejího dítěte. Snad se lidi nad ním nějak smilují a pochopí, že rodiče si člověk nevybírá. Hvězdičku dávám za odvahu vydavateli, který tuhle snůšku keců vypustil do éteru.

iksypsilon
23.06.2021 odpad!

Zakoupením této kniky přijedete o čas a peníze.

Madi
16.05.2020 2 z 5

Čekaůa jsem pěknou prásárničku, něco pikantního, že se dozvím něco o pornobranži...a ono jaksi nic. Vlastně je to jen propagace na tv Noha. S kým se kde kamarádila je mi srdečně jedno. Ale aspoň, že jí dobře udělali napoprvé anál.

DuncanIdaho
24.11.2018 2 z 5

Ne že by to bylo vyloženě špatné a k nepřečtení, ale nějak skvělé to také nebylo. Čtenář se tu sice dozví něco o jedné pornostar, ale kdo není vyloženě fanda porna, tak ani nějakou Tarru White nezná. Je to pro něj prostě životopis neznámé herečky. Celkově to na mne působí jako poskládaná vyprávění o tom co se mi v životě přihodilo. Je to taková sbírka příběhů, které si dámy mohou vyprávět při kafíčku a dortíku.

Azmodan
21.09.2018 1 z 5

Tahle kniha mě zklamala. Asi mi nevadilo, že jsem se dozvěděl spoustu blábolů o tom, s kým kamarádila, kam jela nebo kde si koupila boty (jak píše nekdo níže). Toršku mě zaskočila nezodpovědnost téhle holky v mládí, kdy jela s cizím chlapem někam do Itálie a vůbec ji nenapadlo, že by se ji něco mohlo stát. Ale proč ne, nebyla by asi ani první ani poslední holka na světě, která by vydělávala pro většinu lidí neskutečné peníze za (myslím si pro většinu z nás mylně vnímanou) poměrně jednoduchou práci...
Co mě ale hodně zklamalo je skutečnost, že jsem se v této knize nedozvěděl o porno branži ale vůbec nic. Nic ze zákulisí, nic z natáčení, nic z toho jak se v této sféře organizuje práce, jaké mohou být honoráře, jaká rizika atd...prostě nic.
A tak z knihy zůstal jen dojem, že jsem přečetl malý deníček pubertální "slepičky" (nemyslím to nijak urážlivě), která se rozhodla, že vydělávat tělem je zajímavější, než makat třeba za kasou v Bille. Prostě blbina, která se nehodí ani na takové to "záchodové čtení"...

jaste
05.11.2016 odpad!

Tento ehm...pocin...nejde snad brat jinak nez dalsi studnu na penize. Necekala jsem nic zvlastniho, ale kecy typu Moje prvni laska byl Kuba, Ma nejlepsi kamoska je Kaja a Ty nejlepsi boty jsem si koupila v Brne, to se fakt nedalo. Precetla jsem ze zvedavosti, a abych si mohla odskrtnout kolonku pisicich slavnych osobnosti ve ctenarske vyzve. Splneno, doufam, ze se ke slecne uz nikdy nevratim.

Jack Bauer
29.10.2016 1 z 5

Na tuto knihu jsem narazil zde na DK a i když pornu nějak moc neholduji, tak ze zvědavosti, že se dovím něco nového z branže jsem si ji přečetl. Nenadchla mě tak jako filmové porno u kterého vydržím 5 minut a pak mě děsně začíná nudit. Kdo se na to může dívat? Stále dokola to samé s debilní hudbou. Možná proto mě porno nikdy nic neříkalo: Doslovná nahota sebere poslední zbytky vzrušení, které zbývají mezi životními partnery ve dlouholetém vztahu. Je nemilosrdně přesná, zatímco neviděné tvary si mozek optimisticky dotvoří do přijatelnější podoby. Jak podotýká MUDr. Zlatko Pastor, "opravdoví znalci vědí, že většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět".
Proto mě víc vzruší milostná scéna v áčkovém filmu s krásnou herečkou než trapné porno, ale jinak proti němu nic nemám. Jen by to mohlo být jaksi umělečtěji točené, občas na pár minut také rad kouknu.

RickyRicardo
18.09.2016 2 z 5

No.. Celé mi to přijde jako plán na vydělání další peněz, které se z pornobranže ztratili. Na knihu jsem se velmi těšil, ale postupným čtením se moje radost začala vytrácet. Ano kniha má sice pár zajímavých momentů, které mě překvapili. Ovšem například soupis lidí v Martiny životě mě nudil k smrti, protože mě vlastně vůbec nezajímal. Takže nakonec z velkého nadšení bylo jen velké zklamáni.

Kalima206
06.02.2016 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh. Četla sem ho jedním dechem a některé věci mě hodně zarazili, protože sem nevěděla, jak to v této branži chodí.
DOPORUČUJI

chlo0opek
09.01.2016 3 z 5

Taková ukázka toho, jak to v tomto "zaměstnání" chodí. To byl také hlavní důvod, proč jsem tuto knihu četl. V celku takový průměr.

Metcheque
01.01.2016 1 z 5

Jak pozná muž, že stárne?
???
Když se mu oblíbená pornoherečka přesune z kategorie teens do kategorie MILF.

Ale ne, nyní vážně. Literární pokus Martiny Mrakviů alias Bílé Tarry byl bezesporu marketingově správným tahem. Každý, kdo měl kdy tu čest hodnotit Tařiny doslova oscarové filmové role, musel při pohledu na obálku knihy pocítit osten zvědavosti a nahlédnout do hereččina soukromí. Připomeňme třeba psychologický kus Lesbian Prison popisující spletité vztahy v ženském vězení či exotickou letní komedii Ibiza Fucking Island. Stejně jako Zázvorková, Šafránková či Geislerová, i Mrakviová popisuje zajímavé dětství a dospívání. Ostatně vzpomeňme si na prodejnost životopisných knih Dany Čermákové, takový typ literatury zkrátka letí.

Avšak již při prvních stránkách přichází poněkud studená sprcha. I literárního laika zarazí poněkud pubescentní styl, jakým je příběh popisován. Smajlíky, plevelná slova, chyby. Zpověď je však syrová a upřímná a Tarra své životní eskapády chrlí samospádem. V této situaci samozřejmě čtenář oceňuje autenticitu a literárně poněkud pokleslejší vyjadřování autorce odpouští.

Ale chyba mostku, vážení. Určitě nebude velkým spoilerem, když prozradím, že Tarra v poslední kapitole přizná, že knihu vlastně psal její literárně zběhlejší kamarád a ona to spíše tak nějak dala obsahově do kupy (přitom přemnožené smajly zůstaly). A toto považuju za neomluvitelný cheat na čtenáře(ku), jelikož Tarra je na obálce uvedena coby autorka! Čtenář-zákazník tak vlastně zaplatí za autentickou zpověď a doma zjistí, že koupil králíka v igelitce.

Je velká škoda, že Tarra nereagovala na pozvánku k literární besedě, která se měla konat v její rodné Ostravě. Třeba by některé skutečnosti okolo knihy vysvětlila osobně. Takto jsem nucen dát jednu plesnivou hvězdičku.

nikkifinn
28.05.2015 3 z 5

Zajímavý pohled. Kniha určitě nikoho neurazí, naopak, zodpoví a vyvrátí mnoho pochybných otázek a náhledů na porno odvětví. Za jeden den přečteno, moc příjemně napsáno.

MissBlack
01.01.2014 3 z 5

Narazila jsem na tuto knihu právě tady na databázi v článku o knižních novinkách. Zaujalo mě to, protože pohled člověka, který se pohybuje "v zákusilí" může být zajímavý a přínosný. A byl, dozvěděla jsem se zajímavé věci a je pravda, že svým způsobem to změnilo můj pohled na toto odvětví filmového průmyslu.
Kniha je krátká, čtivá, na jedno odpoledne, doporučím ji určitě dál.

životopisy, biografie pornografie pornoherečky

Autorovy knížky