Kdybych já byl dospělý

Kdybych já byl dospělý https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250005/bmid_kdybych-ja-byl-dospely-R7z-250005.jpg 5 20 3

Nesmírně humorná knížka o tom, jak nefér je být dítětem – protože dětem neustále někdo něco přikazuje, zatímco dospělí si mohou dělat, co chtějí. Pohled na svět dětskýma očima se střídá s představami o tom, co by hlavní hrdina dělal a jak by se choval, kdyby byl dospělý, přičemž fantazii se meze rozhodně nekladou. Éva Janikovszky (1926–2003) je snad nejslavnější maďarskou autorkou knížek pro děti. Její knihy byly přeloženy do 35 jazyků. K jejím nejslavnějším obrázkovým knížkám, vytvořeným ve dvojici s ilustrátorem László Réberem, patří právě publikace Ha én feln őtt volnék – Kdybych já byl dospělý, která v originále vyšla v roce 1965 a od té doby se dočkala řady reedic.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Portál

Ha én felnott volnék , 1983

Jolina
22.01.2019 5 z 5

Hezká postřehová knížka, u které se smály i mé děti. Proč si vlastně - jako dospělí - bereme vždy na sebe ten svetr a proč si myjeme ruce? Kdy se z člověka stane dospělý, který nehraje hry a nedělá to, co chtěl, když byl malý?

vena8
25.03.2018 5 z 5

Moc jsme se u knížky pobavili. Bláznivá kniha!

chlo0opek
16.07.2016 3 z 5

Určitě kniha s velmi zajímavým námětem, zábavná, ale přece jen jsem čekal poněkud hlubší závěrečné poselství. Zde vlastně ani žádné poselství pochopitelné pro děti není..

Éva Janikovszky
maďarská, 1926 - 2003
1976  88%Mně se vždycky musí něco stát
1985  89%Už zase já
2015  93%Kdybych já byl dospělý
1985  40%A čo bolo potom?
2019  100%Už som škôlkarom

Kniha Kdybych já byl dospělý je v