Charlota007 Charlota007 komentáře u knih

Operace Jižní pól Operace Jižní pól James H. Cobb

Čtivá, akční kniha se sympatickými hrdiny zasazená do zajímavého prostředí.

13.01.2018 4 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Čtivě napsaná kniha s několika originálními nápady. Hrdinové byli sympatičtí a i vedlejší postavy dokázaly zaujmout. Jen při několika popisech vzhledu by se hodila ilustrace.
V ději je pár odkazů na globální oteplování, ale není to nijak přehnané a v ději to dává i smysl. Po konci knihy zůstalo několik otevřených otázek, má se ale jednat o sérii, takže je to pochopitelné.

08.01.2018 4 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Až na ten useknutý konec... Škoda, jinak moc hezká kniha.

18.12.2017 4 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Prvních pár stránek mě moc nezaujalo, ale jsem ráda, že jsem u knihy vydržela. Kniha mě do děje po pár stránkách vtáhla a držela. Občas byl děj trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to.

23.11.2017 4 z 5

Fantom v Monte Carlu Fantom v Monte Carlu Barbara Cartland

Několikrát jsem uvažovala, zda to vůbec psala Barbara.
Kniha opět nepostrádá hrdinku nedotčenou světem mimo klášter, ale jinak mi přišlo, že je tam nezvykle postav a děj není tak jednoduchý, jako u jiných jejích knih. Ne, že by nešlo uhodnout, jak se bude vyvíjet, ale je komplikovaněji vystaven. Obsahuje scény s vedlejšími postavami, jejichž smysl se projeví až v průběhu příběhu. Nutno ale podotknout, že se kniha občas až vleče a zbytečně rozepisuje v některých scénách.
Asi dám přednost klasické Cartland, kde si vystačí s polovinou stran, jednoduchým dějem, naivitou hrdinky a spoustou teček místo konce věty. Čtu ji jen v určitém rozpoložení na odreagování, kdy mi vyhovuje její styl, a toto mi na toto období moc nesedělo.

19.11.2017 2 z 5

Ritmatik Ritmatik Brandon Sanderson

Velmi čtivá kniha s originálním dějem.
Fantasy prvky okořeněné detektivní zápletkou, která je na konci vyřešena!

29.10.2017 5 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Skvělý závěr trilogie. U jiných sérií se občas autor vyčerpá na prvních dílech a nedokáže sérii důstojně zakončit, ale tady se to určitě nestalo. Velká bitva na závěr a celkově celá kniha se četla jedním dechem.

22.10.2017 4 z 5

Detektiv Lišák - Zápas s nebezpečím Detektiv Lišák - Zápas s nebezpečím Adam Frost

Vtipné, některé narážky pochopí více dospělí než děti.

15.09.2017 4 z 5

Artičokové srdcia Artičokové srdcia Sita Brahmachari

Čtivá kniha s hloubkou. Není ale pro všechny, čte se na jednu stranu lehce, ale na druhou velmi těžce. Dost zde asi záleží na osobních zkušenostech.

27.08.2017 4 z 5

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Podle komentářů a doporučení známých jsem se na knihu moc těšila a bohužel jsem měla díky pozitivním ohlasům asi moc velká očekávání. Nejen že jsem se do knihy nemohla začíst, ale ani hrdinu jsem si moc neoblíbila =( .

14.09.2013 2 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy