Castanier91 Castanier91 komentáře u knih

Kniha pro rozmazlený fracky. Celý poselství tohohle románu zní: starej se jen o sebe, všechno ostatní je marnost nebo rovnou šílenství. Všechny postavy (co máme vnímat jako sympatický) jsou zbohatlický fakani, co opovrhujou lidma a vším, co sami nevymysleli. Maj plnou hubu keců o řádu, ale jakejkoli nárok, co je na ně položenej, nejsou schopný splnit, až si z nakradenýho majetku vytvořej vlastní machiavelistický panství, aby zdrhli všem a sami rozkazovali. Naštěstí je skutečnej svět plnej obyčejnejch, pracovitejch lidí - i mezi mladou generací - a tyhle fantazie zhýčkanejch spratků nedojdou realizace.

10.03.2020 odpad!

Nevěry po česku Nevěry po česku James Kent

Apotheosa Vysočiny

19.01.2019

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Moc pěkný román o hraběti Lévinovi. Jeho teorie o ruské agrikultuře předběhly svou dobu. Nicméně jako mezolitický anarchoprimitivista vím, že zcela pominul otázku mikrolitizace. Což je možná "vzhledem" k době vzniku knihy pochopitelné. Srážím ale půl hvězdy a půl.

19.01.2019

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Slibně rozjetá tragédie, ale musel jsem strhnout hvězdu za každou mrtvolu. Oceňuji ale vykreslení truhlářského řemesla v "Dánsku". Co se mi moc nelíbilo, byl Hamlet a ta lebka. Já jednou našel lebku v lese a mám trauma. Takže trigger warning pro všechny, co mají podobnou zkušenost, nebo třeba s něčím úplně jiným.

19.01.2019 odpad!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezii nečtu, jen na twitteru. Tohle mě ale přesvědčilo, abych si od autora přečetl něco dalšího. Celé jsem si to představoval ve stylu Šodžo Reverse Harem mangy a zvlášť Jarmilu jsem viděl jako prototyp dokonalé trap waifu. Jako komunista zvlášť oceňuji vyobrazení šatlavy jako místa, kde to není zrovna dvakrát příjemné. Chápu, že autor žil v jiné době, ale přesto (nebo vlastně právě proto) si myslím, že tam mohlo být "víc" poprav.

19.01.2019 5 z 5

Star Wars - Rogue One - Velký obrazový průvodce Star Wars - Rogue One - Velký obrazový průvodce Pablo Hidalgo

Vždycky jsem si pletl vystřelovač protonových torpéd KrupX MG7 s ministerským pláštěm z gabervíny a dehydrovanými lekku, ale v "téhle" knize je všechno moc hezky vysvětlené :)

19.01.2019 5 z 5