caracol caracol komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Za mne naprostá bomba! Knihu jsme přečetla v podstatě v jednom kuse jedním dechem. Bravurně psaná, člověk se cítí jako by byl jedním z nich, jako by tam přímo byl... je plná překvapení, rozhodně stojí za přečtení!

21.05.2017 5 z 5

Břímě vzpomínek Břímě vzpomínek Maria Venturi

Kniha neurazí ani nenadchne. Je to taková klasická romantická story. Kniha se mi četla dobře, přečetla jsem ji za dva dny, ale znova už bych se k ní asi nevrátila. Každopádně, pokud si chcete oddechnout a odreagovat se četbou, je kniha fajn volba.

05.05.2017 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Zajímavé téma, zajímavě napsané. Kniha přečtena za jeden den, je velmi čtivá. ALE není to Coelho, na jakého jsme zvyklý, chybí jeho hloubka, myšlenky, náměty k zamyšlení, moudra.....

07.04.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi četla dobře, ale nenadchla mě tak jako "Než jsem tě poznala" - to byl zatím top.
Nicméně, kniha má zajímavý děj, nenudí. U některých částí vás mrazí, vytrysknou slzy, u jiných zas jen čekáte na změnu :) Občas se mi děj zdál přitažený za vlasy.

Každopádně - kniha je čtivá, za mne si zaslouží 4 hvězdičky :)

03.01.2017 4 z 5

Svatyně Svatyně William Faulkner

Musím říct, že tato kniha mě vůbec nenadchla, ačkoli anotace zněla zajímavě. Mnoho postav, zdlouhavě popisovaný děj.... až jsem občas i přehlédla to podstatné. Knihu jsem ani nedočetla do konce.

20.09.2016 1 z 5

Bez dechu Bez dechu Stella Cameron

Knihu mohu doporučit, děj je poutavě psaný, napínavý.

03.08.2016 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Knihu jsem četla jedním dechem. Poutavý příběh, plný napětí. Musíte číst další a další stránku, musíte prostě vědět, jak to dopadne:)

06.06.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha je spíše taková oddychovka, je hezky psaná, ale znova bych se k ní už asi nevrátila. Některé pasáže jsou psány velmi dojemně, procítěně, až mne u nich mrazilo.
Když to porovnám s knihou Než jsem tě poznala od téže autorky, je to obrovský rozdíl. I tak knihu doporučuji těm, kteří se u knihy chtějí odreagovat:)
Možná, kdyby se děj věnoval pouze jedné linii, měla by kniha větší kouzlo. Víc se k tomu bohužel už nemohu vyjádřit, abych neprozradila budoucím čtenářům víc než je záhodno.

05.04.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha. Děj mne zcela uchvátil, knihu jsem přečetla za dva dny. Autorka knihu píše velmi procítěně, stáváte se součástí děje. Ke knize se ráda opět vrátím. Jedná se o opravdu jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla - ačkoli jsme zpočátku byla nedůvěřivá. Myslela jsem, že se bude jednat o další z oddychových "slaďáren".

Už se těším na další knihy autorky.

12.02.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Velmi dobře napsaná kniha, která mne pohltila a vtáhla do děje. Psaná velmi přesvědčivě, chvílemi jsem se překvapila, že se Joem ztotožnila a uvěřila mu, že vše dělá v zájmu lásky. Kniha plná zvratů, za mě rozhodně doporučuji k přečtení.

14.01.2016 4 z 5

Odešel Odešel Deb Caletti

Ke knize jsem se dostala náhodu. Je velmi dobře psaná, vtáhne čtenáře do děje, s hlavní hrdinkou jsme její příběh doslova prožívala. Jen ten konec byl pro mě zklamání... Více to rozvádět nebudu, abych čtenářům neprozradila konec :)

Každopádně se těším, až si od autorky přečtu další knihu.

01.01.2016 4 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Kniha patří mezi mé oblíbené. Výborně napsaná, s hlubokým smyslem a narážkou na nepochopení těch, kteří se neřídí zajetými pravidly a konvencemi. Není to žádný druh revolty, pouze upozornění na to, že ne všichni se vždy musíme chovat dle rádoby správných vzorců chování. Knihu jsem četla několikrát a stále v ní objevuji něco nového ;)

11.03.2015 5 z 5