Calzedonka Calzedonka komentáře u knih

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Opravdu nádherné ponoření do dračího fantasy světa plného překvapení. Samozřejmě tam byly i předvídatelné situace ale ty nepředvídatelné to bohatě vyvážily ;) Líbily se mi tam prvky čínské a japonské kultury. Ze začátku se děj trošičku vlekl, ale mě osobně to nevadilo. Krásně se při čtení knihy relaxovalo .) a právě o to víc se mi kniha líbila, že jsem ji nezhltla hned, ale krásně si ji užívala po několik příjemných večerů :)

30.07.2012 5 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Pro mě to bylo takové... divné. Zezačátku zábavné, ale pak to začínalo být stereotypní, hlavně u Jessiky. A když už se začalo něco pořádně dít, tak konec. Až moc rychlý a krátký konec. Anebo tak rychle čtu...

24.03.2012 1 z 5

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Souhlasím s ivannnkou, druhý díl byl mnohem lepší, zajímavější a napínavější. Co jsem koukala po internetu, tak třetí díl by měl být údajně tohle léto, tak pevně doufám, že to tak bude. Takový rázný konec jsem opravdu nečekala, až mě to celkem naštvalo.. kdybych to věděla, tak si počkám na poslední díl a přečtu si to naráz.

12.03.2012 3 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Zaujal mě obal, tak jsem si řekla proč ne a přála jsem si ji k svátku. Knížku jsem měla přečtenou skoro hned, ale že by mě aspoň trochu okouzlila se říct nedá. Dokonce jsem i na ni za ten rok nebo dva zapomněla, že ji mám doma schovanou pod a za jinýma knížkama.

21.02.2012 2 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Film byl pro mě super. A tak jsem vzala knihu do ruky, protože jsem se toho chtěla dozvědět více. Vždy přesvědčená, že kniha poráží film. Tady to byl opak. Hned na prvních stránkách jsem se několikrát ujišťovala, jestli skutečně čtu tu správnou knížku. Četla jsem ji po kouskách a hodně dlouho. Vracela jsem se k ní jen proto, že když už jsem ji načala, tak ji snad dočtu ne. Znova si ji přečíst, mě jen tak nikdo nedonutím a v knihovně si jí nechávám jen proto, že se mi líbí obal.

19.02.2012 1 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Samotný nápad o čem to bude byl dobrý a hodně se mi líbil, jen by to chtělo lépe napsat. Takhle to bylo nemastné, neslané.
A asi nejvíce mi vadilo, že většina problémů se vyřešila tak snadno, tak rychle a skoro sama.

11.12.2013 2 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Autorka opět ukázala, že umí dobře napsat a ještě k tomu zamotat příběh, vytvořit zvraty, dodat vám pocit úlevy a hned ho vzápětí zase sebrat. Opět jsem luštila každou narážku, podezřelé scény jsem si četla hned dvakrát (jednu i třikrát :-D).
Úžasný, napínavý příběh, který umí vtáhnout do děje. Jestli se vám tedy líbil první díl, tak Nejistý zítřek si rozhodně musíte přečíst. Už jenom pro to, že se konečně dovíte, jak to všechno vlastně bylo.

11.12.2013 5 z 5

Jed Jed Fiona Paul

Krásný příběh z historického prostředí Benátek. Byl napínavý, poutavý a mysteriózní. Někomu by mohly vadit delší popisy, které se v knize vyskytly, ale mně osobně to vůbec nevadilo. Dokázala jsem si tak lépe vykreslit konkrétní situaci. V knize se také objevuje romantika, která je hezky podaná.
Celkově se mi kniha četla velmi příjemně, bavila mě a už se nemohu dočkat pokračování :)

14.05.2013 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Poté, co jsem dočetla Alchymii věčnosti, se neustále ptám, proč je ta knížka tak krátká? Proč? Pro mě to byl velmi zajímavý a originální příběh. I na tak málo stránkách mě dokázal okouzlit.

24.03.2013 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Ten nápad s espressologií je fakt dobrý, ale příběh byl na mě až moc přitažený za vlasy a celkem předvídatelný. Zato obálka je nádherná a hodně se mi líbí, že na začátku každé kapitoly je kolečko od kávového hrnku (pokaždé jinak).

24.10.2012 2 z 5

S příšerami v jedné lavici S příšerami v jedné lavici Lisi Harrison

Voltážová knížka pro dlouhé chvíle :-)
Hodně jsem se při čtení bavila, takže pokud se nudíte, zkuste jí dát šanci a možná vás mile překvapí a pobaví ;-)

07.07.2012 3 z 5

Nový Zéland - země protinožců Nový Zéland - země protinožců Jiří Mára

Má první kniha o této zemi, takže nemám možnost posuzování. Hned na začátku mě chytla - bydlet v Aucklandu, studovat na jazykové škole - to chci taky.. naprosto vrrním blahem :)) Čtenář si dokáže udělat celkem přesný obrázek a mohlo by mu to pomoct v rozhodování, zda si opravdu chce udělat daleký výlet k protinožcům :-) Kniha určitě stojí za to, si ji přečíst.. ale nadruhou stranu, nespoléhala bych pouze jen na ni ;)

17.04.2012 4 z 5

Přehled pedagogiky Přehled pedagogiky Jan Průcha

Perfektně zpracovaný přehled pedagogiky. Má u mě velké plus za doporučenou literaturu ke každým kapitolám, hlavně ke konkrétním disciplínám pedagogiky. Samozřejmě se musí brát v potaz, že už není nejaktuálnější a určitě už vyšly i další dobré tituly, které nejsou uvedeny..

12.03.2012 5 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Velmi zajímavý příběh. Ani v jedné chvili jsem si nebyla jistá kdo je kdo :))

26.02.2012 5 z 5

Memento Memento Radek John

Na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu. Knihy s touhle tématikou opravdu moc nemusím, tak co mě to tenkrát popadlo abych si ji na tom veletrhu knih koupila? Nejspíš z čiré zvědavosti, ale nelituji toho, ba naopak! Zcela doporučuju.

18.02.2012 4 z 5