Calarmis Calarmis komentáře u knih

Víla Dita Víla Dita Petr Měrka

Zatím nejlepší kniha mého oblíbeného Petra Měrky, kdysi fantoma literárních serverů a mistra šílené mikropovídky!

Nezahrada Nezahrada René Vaněk

Fantastický mix erotické pohádky a psychologického hororu. Alegorie dospívání mladého chlapce. Věc pouze pro literární fajnšmekry a milovníky bizáru.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Podle mě jedna z nejsilnějších knih moderní české literatury. Škoda ne úplně povedené filmové adaptace, která, podle mého skromného názoru, vyznívá úplně jinak než předloha - předloha je pitoreskní, podivná, groteskní. Film je jen ponurý horor.

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Dosti slabé. Četl jsem, aniž bych něco očekával, na zahnání nudy fajn.

20.12.2018 2 z 5

Černá sanitka: Druhá žeň Černá sanitka: Druhá žeň Petr Janeček

Druhý díl je kvalitativně zcela na úrovni dílu prvního. Ke všem knihám Petra Janečka se rád vracím pokaždé, když někdo z mých blízkých vyrukuje se zaručeně pravdivou historkou kamaráda svého kamaráda, a já potřebuji mít v ruce pádný argument pro tvrzení, že ona historka je jen tradiční hoax...

20.12.2018 4 z 5

Učebnice moderního folkloru. Skvělá knížka, která by neměla chybět v žádné knihovně.

20.12.2018

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Skvělé! Ovšem na Stančíkův Mlýn na mumie to kvalitativně nedosáhlo.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Úžasná, skvělá věc. Směsice historie, fantastie a bravurního vypravěčského umění. Vadila mi snad jen ta kapitola, kde se Durman ocitl ve Francii a postavy často hovoří ve francouzštině. Je mi ale zcela jasné, že tohle zmatení čtenáře byl Stančíkův záměr - určitý druh experimentu. Plné hodnocení!!!