BubuRybova BubuRybova komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

nemám co dodat. Naprostá bomba

04.08.2014 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Je zároveň dobré, ale i zmatené, že každá kapitola patří někomu jinému.
Kniha je rozhodně spíše pro mládež. Občas jsem si připadala jako bych četla módní časopis. amé Tiffany, Gucci, Prada a bůh ví co ještě, to mohla vynechat.
Ale celkově knížka není špatná, má dobrý námět, bohužel mě absolutně neoslovil styl psaní autorky, připadá mi to naprosto obyčejné.

25.07.2014 4 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Skvěle vtipně pojatá "kniha"

Člověk se pobaví a něco se přiučí, doporučuji k odpočinkovému povalování někomu, kdo aspoň částečně ví, "o co go", když se řekne Jindřich VIII.

Pádím do knihovny pro ostatní zesnulé! :)

22.07.2014 4 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

souhlasím s komentářem pod tímto.

Nápad a myšlenka- skvělé , bohužel Hornby toto nezvládl
Otevřený konec, který se k tomuto románu absolutně nehodí.
Bylo mi to docela líto, protože jsem se na tuto knihu moc těšila.

22.07.2014 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ač mám knihy a filmy s tématem 2. světové války ráda, nemohu této dát 5 hvězdiček. Knížka je sice příběhem velmi zajímavá, bohužel vypravování se mi zdá až příliš dětské. Chápu, že je to knížka pro DĚTI i dospělé, ale osobně já to četla s divným pocitem. A že to mělo být z pohledu Bruna, ovšem možná by toho autor lépe dovršil, kdyby psal v Ich-formě.

Na knížku jsem přišla díky stejnojmennému filmu, který se mi zalíbil více, než jeho předloha, což je jeden z velmi mála případů.
Dávám 4 hvězdičky.

22.07.2014 4 z 5

Fretka Fretka Petra Nerandžičová

Základní informace tu najdete, spoustu obrázků, ale určitě vám to k řádnému chovu fretky nepostačí.

16.07.2018 3 z 5

Saláty Saláty kolektiv autorů

Nádherné a chutné recepty!
Každý si zde najde něco pro sebe, i ti, co zeleninu nemusí, jsou tu totiž i saláty ovocné! :)
Bohužel nakoupit ingredience do těchto salátů vyjde poměrně draho :/

08.11.2015 5 z 5

Šest kontinentů - Příběhy z cest Šest kontinentů - Příběhy z cest Jiří Kolbaba

DOKONALÉ!

04.10.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

V celku pěkná knížka:)
Kdo by neznal a neměl rád Sherlocka:)

23.01.2015 5 z 5

Přírodopis 6 Přírodopis 6 Věra Čabradová

Moc šikovná učebnice:)

27.08.2014 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Ke knize mě navedl film s Willem Smithem v hlavní roli. Zbožňuji filmy s Wilem Smithem a co víc, filmy od Francise Lawrence, umí dokonalé napodobit knižní předlohu. Hrozně jsem se na přečtení této knihy těšila, avšak hned po prvních pár stránkách jsem byla poněkud zaražená.

Kdo čekal, aspoň trochu podobnosti, bude zklamán. Snažila jsem se knihu vnímat jen jako knihu a novodobé filmové zpracování nechat ležet za mnou, bohužel mi to opravdu nešlo. Film se mi opravdu líbil více, ale pokud bych měla hodnotit pouze knihu, vidíte to v pravém horním rohu tohoto komentáře. Také už jsem když tak očekávala trochu napínavější a epičtější konec. Nepokládám Mathesona za špatného autora, ovšem v tomto románu jsem se čas od času ztrácela, nevěděla jsem, co vyjádřenou větou myslí a tak obecně, jsem z toho byla spíše skleslá.

Naopak jeho povídky, které byly v druhé části knihy mě naprosto dostaly. Tím vylepšil mé mínění.

22.07.2014 2 z 5