bruntal bruntal komentáře u knih

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Úžasná kniha. Byla čistá radost ji číst. Autor se přesně trefil do mého srdce ;)

29.07.2017 5 z 5

Pojďme se ztratit Pojďme se ztratit Craig Nelson

Netradiční cestopis, ale vtipný a zábavný. Je z něj cítit autorův nadhled a inteligence.

23.07.2017 4 z 5

Groznatův štít Groznatův štít Jiří Řípa

Jako malý žáček jsem si kvůli škole musel povinně vést čtenářský deník, kam jsme si měli zapisovat všechny přečtené knihy. Dodnes si pamatuji, že tuto knihu mi učitelka neuznala, protože si myslela, že jsem si ji vymyslel :)

10.05.2017 4 z 5

Zvířátka v mé posteli Zvířátka v mé posteli Jacquie Durrell

Moc pěkné vyprávění v Durrellovském stylu. Ke konci jsem měl pocit, že už trochu spěchá, aby knihu dopsala a cítil jsem i určité rozladění z životního stylu jakým s manželem žili. Nakonec se s ním také 12 let po vydání této knihy rozvedla.

10.05.2017 4 z 5

Za lovci lebek Za lovci lebek Jiří Hanzelka

Tohle už dnes nikdo z nás nejspíš nemá šanci zažít. Paráda.

Tam za řekou je Argentina Tam za řekou je Argentina Jiří Hanzelka

Vynikající a člověk může jen závidět.

Afrika snů a skutečnosti 1 Afrika snů a skutečnosti 1 Jiří Hanzelka

Člověk se musí oprostit od (zřejmě povinné) komunistické propagandy a pak je to super čtení. Velmi poutavý cestopis, ve kterém se člověk dozví i spoustu zajímavostí z historie projetých zemí. Myslím, že tito pánové jsou i dnes stále nedocenění pro to co dokázali.

10.04.2017 4 z 5

Kolem dokola Kolem dokola Michael Palin

Zvláštní, ale poutavý cestopis se spoustou zajímavých informací o navštívených místech. Příjemné čtení.

10.04.2017 5 z 5

TransAsia - vlakem kolem Asie se skládacími koly TransAsia - vlakem kolem Asie se skládacími koly Monika Vacková

Trochu mne zklamalo, že takto zkušení cestovatelé se diví, že v Indii je špína, v Rusku a Mongolsku jsou alkoholici, prodejci suvenýrů a taxikáři se na turistech pokouší vydělat ap. Některé domorodce včetně malých dětí by chtěli vychovávat fackováním (které by si v mnoha případech zasloužili sami). Autorka navíc trpí představami, že je všude středem pozornosti opačného pohlaví (proboha, co takhle pohled do zrcadla?!) Jinak popis celkem zajímavý.

10.04.2017 2 z 5

Chatrč v horách Chatrč v horách John Gunn

"A potom jako by se něco rozzářilo. To se stává pokaždé, když jsou děti šťastné."

21.10.2016 4 z 5

Bounty Bounty Caroline Alexander

Skvěle napsaná kniha, výborně popisuje historická fakta a souvislosti včetně soudu nad dopadenými vzbouřenci.

21.10.2016 5 z 5

Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem Markéta Hroudová

Velmi poutavé vyprávění o cyklocestování s dvěma malými dětmi Rumunskem, Moldavskem, Podněstřím a zpět do ČR přes Ukrajinu a Slovensko. Chce to odvahu se vydat na takovouto cestu s malými dětmi.

01.10.2016 4 z 5

Jménem mých blízkých Jménem mých blízkých Martin Gray

Silné, syrové, brutální. Slabší povahy mohou mít z této knihy noční můry, ale i tak by to měla být povinná četba. Jak je vůbec možné, že se "lidé" mohou takto chovat k jiným? Kde byl Bůh?

29.09.2016 5 z 5