Brt Brt komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Velmi dobrá kniha, české prostředí, hledání... Typicky hájíčkovské, dobře vystavěný příběh.

21.06.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Tajemství, historie, současnost, vina-nevina, odpuštění, spravedlnost-nespravedlnost... Autor se velmi čtivě vrací k temnému období českých dějin - kolektivizaci v 50. letech a k vypořádání se s jejími důsledky po revoluci. Přestože téma je dosti hořké, je třeba osvěžit lidem paměť. Autorovi se to daří poměrně objektivně a nezaujatě, navíc poutavě.

21.06.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Pro mne se jednoznačně jedná o špatně "obšlehnuté" To od Kinga. Pokud bych Kinga nečetla a začala touto knihou, asi bych ji hodnotila mnohem lépe. Takto bohužel musím Kříďáka označit jako nepovedený odvar Kinga.

24.04.2020 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh dobře napsaný jako vždy, trochu smutná sonda do skutečných událostí, jak asi mohly probíhat. Oproti jiným Hájíčkovým knihám mi vadí, že hlavní hrdinkou je žena, která je tak trochu 'mimoň', hrdinka mi zkrátka osobně moc nesedla.

21.06.2020 3 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Kniha mne velmi zklamala. Nadšena jejím oficiálním popisem jsem se do ní pustila, s velkým úsilím jsem ji dočetla, ale slibovaná humorná detektivka nikde. Příběh jakýsi nedotažený, bez vnitřní logiky, vnímám to spíš jako soubor neveselých obrázků ze života severských seniorů, které někdo propojil do slohové práce na úrovni žáka drhuhého stupně základní školy. Jediné, co mne u knihy udrželo do konce, byl strach, jestli ty babky dopadnou tak špatně, jak to vypadá. Celková atmosféra spíše depresivní a jako pohodové oddechové čtení bych to neoznačila. Dalším dílům se vyhnu obloukem.

24.04.2020 1 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Kniha o zážitcích aktivní seniorky. Autorka se snaží být vtipná, což se někdy daří, někdy moc ne. Osobně mi hlavní hrdinka není moc sympatická (např. když veze někoho do nemocnice na pohotovost, jde se nejdříve namalovat...). Ilustrace mi připadají nevhodné - hrdinkou je dáma v důchodovém věku, zatímco na obrázcích se vždy vyzývavě culí řádně tvarovaná sexy dvacítka. Celkově je to takové průměrné oddechové čtení, ke kterému se nechci vracet.

21.06.2020 1 z 5

Cobainovi žáci Cobainovi žáci Miroslav Pech

Popis mladých divokých let dosti stylově podobný Šabachovi. Zatímco Šabachovi hrdinové, ač mnohdy vyvádějí blbiny, jsou v podstatě kladní, hrdina této knihy je dle mého osobního názoru nesympatický neřád, který by zasloužil nařezat. Celkově ale knihu díky specificky humornému stylu hodnotím jako docela slušné dílo.

21.06.2020 2 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Kniha začala docela slibně, děj se odvíjel napínavým směrem, bohužel pak se slibný příběh rozplizl do nesmyslného vyústění bez jakékoli vnitřní logiky. Autor má zřejmě dosti fantazie i talent pracovat s jazykem, umí dobře vystihnout atmosféru, neumí však sestavit příběh tak, aby měl hlavu a patu, což je podle mě pro spisovatele dosti těžký handicap. Ve srovnání s jinými autory těžko nazvat pana Pecha spisovatelem.

21.06.2020 1 z 5