Brambram Brambram komentáře u knih

Grace to řekne nahlas Grace to řekne nahlas Emma Henderson

Být odlišný není žádný med. Být odlišný v polovině dvacátého století je ještě horší. O integraci nikdo ani netušil. A pokud dotyčný nemluví, je brán jako přehlédnutelný odpad. Zpracovat pohled na svět mentálně postižených (a je otázkou, zda Grace opravdu mentálně postižená byla) se pokouší málokdo. Ba co víc, milostný příběh z tohoto prostředí. Možná si po přečtení negativních zážitků z Briaru řeknete, že to snad není ani možné (pokusy o znásilnění personálem, fyzické týrání, psychické deptání atd.) Bohužel možné to je, i u nás a není to zase tak dávná minulost. Knížka určitě stojí za přečtení, jen nečekejte happyend.

16.01.2014 4 z 5

Dcera Sieny Dcera Sieny Marina Fiorato

Příjemný historický román z prostředí Sieny. Velmi dobře popsané jak jednotlivé čtvrti tak průběh Palia. Krásně jsem si u čtení odpočinula.

11.01.2014 4 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Smutná kniha o smutných věcech. O touze matek dát dětem to nejlepší, o snaze mužů býti těmi princi na koni i když jejich činy jsou už těžce za hranicí tolerantnosti A o lidech kteří pro prachy udělají cokoliv.

10.01.2014 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Nakonec se vše vyřešilo, právě včas, neustálé přesuny v čase už šly horko těžko uhlídat :o) Celá série je příjemnou oddechovkou, můžu jí s klidným srdcem doporučit.

08.01.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Řekla bych, že lepší než první díl, děj je poměrně bez kiksů, dá se i orientovat v jakém se zrovna nachází čase, jaká událost už byla, co teprve bude. Hrabě je slizoň, ale to všichni víme. A druhý díl je i vtipnější, obzvláště hlášky Xemeria pobaví.

07.01.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jednodušší fantasy pro holčiny kolem patnácti, spíše romantika střižená cestováním v čase. Nicméně čte se to dobře a rychle, příjemná oddychovka.

06.01.2014 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl se mi líbil podstatně více, tady už těch "náhod" bylo opravdu hodně.

05.01.2014 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Kniha není jednoduchá na přečtení, nechytne vás hned v prvních stranách. Nicméně kdo vydrží a přežije nechutný popis aktivit Baby Jagy hned v úvodu, bude odměněn zajímavým nápadem jak využít tolikrát použité cestování časem. A souhlasím, že by mě v životě nenapadlo, co bylo předobrazem chaloupky na muří noze :o)

01.01.2014 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Zůstaneme u Dahla, tento autor opravdu není pro nás. Knížka je vtipná, má spád o to se nepřu. Ale co bych uvítala, je upozornění, že na konci knihy babička umírá na rakovinu a pohřeb má na Štědrý den. To je myslím pro spoustu rodičů důležitá informace ať už pro možnou přípravu dítěte na tuto skutečnost a nebo zvážení zda knihu vůbec číst. Chápu, že smrt a dejme tomu i rakovina patří k životu. Ale ráda bych tuto poměrně drastickou formu ukončení knihy věděla předem a vyhnula se tak synovu nervovému otřesu a pláči k neutěšení.

29.01.2013