Booky84 Booky84 komentáře u knih

Architektura českých zemí – Renesance Architektura českých zemí – Renesance Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří radnice v Plzni, zámek Český Krumlov a měšťanské domy v Telči.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí - Románský sloh Architektura českých zemí - Románský sloh Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří rotunda sv. Petra ve Starém Plzenci, hrad Zvíkov a hrad Přimda.

Alte Pinakothek Mnichov Alte Pinakothek Mnichov Silvia Borghesi

Zajímavá kniha pro každého milovníka malířství.

05.02.2022 5 z 5

Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž Simona Bartoleno

Nádherná publikace - překvapilo mne kolik děl vlastně znám "od vidění", ale nic o nich nevím, snad pouze autora a to ne vždy. Opravdu oceňuji popisy jednotlivých obrazů.

05.02.2022 5 z 5

Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi B. J. Novak

Příjemné povídkové čtení. Vzhledem k počtu povídek si jistě každý najde nějakou, co se mu bude líbit. Čteno jako ekniha vždy několik povídek před spaním.

27.01.2022 3 z 5

Princ v zeleném království Princ v zeleném království Josef Hanzlík

Krásná a vtipná kniha, která mi přopomínala Alenku v říši divů, kterou jsem nedávno četla. Díky e-knihám zdarma jsem objevila i tuto knihu a jsem za to moc ráda.

14.11.2021 5 z 5

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Jan Randák

Naprosto úžasná kniha, skvěle zpracovaná a moc se mi líbí, jak je sepsána dle období, každý si jistě najde to své oblíbené.

06.11.2021 5 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Skvělá detektivka se zajímavou zápletkou, četla jsem již dvakrát a stále se mi líbí.

31.10.2021 5 z 5

České hrady a zámky České hrady a zámky Jan Rendek

Krásná kniha, ráda si v ní čtu a listuji.

31.10.2021 5 z 5

Veršované pohádky Veršované pohádky František Tylšar

Příjemné čtení několika pohádek s dobrým koncem.

30.10.2021 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Na knihu jsem se moc těšila díky poznámce na obalu, že je určena pro fanoušky Flynna Carsona a toho mám ráda, bohužel hlavní hrdina není žádný knihovník, ale pouze strážce brány... Kniha má jistě zajímavý námět, bohužel pro mne nebyla příliš čtivá a i jsem se musela přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Pokud bude opravdu pokračování, tak si ho nejspíš nechám ujít.

26.06.2021 3 z 5

Křesadlo Křesadlo Hans Christian Andersen

Pohádka spíše pro dospělé vzhledem ke konci. Jsem zvědavá na další, protože jsem na pohádku narazila náhodou v rámci e-knih.

06.06.2021 3 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Krásná kniha, ale hodně smutná.

28.04.2021 4 z 5

Dámské kupé Dámské kupé Anita Nair

Nádherná kniha, vyprávějící osudy různých žen a zjištění, že problémy a potřeby žen se vlastně příliš neliší. V knize se zároveň čtenář seznamuje i s některými indickými tradicemi a zvyky. Díky letošní čtenářské výzvě jsem se o této knize dozvěděla a jsem za to opravdu ráda.

06.03.2021 5 z 5

Canterburské povídky (převyprávění) Canterburské povídky (převyprávění) Eleanor Farjeon

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a nelituji. Zajímavé vyprávění, i přes občasná dnes již nepoužívaná slova či větná spojení.

25.02.2021 4 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Krásné a pohodové čtení pro romantické duše.

25.12.2020 4 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Sesterské putování po Indii a hledání vzájemného vztahu/přátelství a i sebe samé. Krásná a čtivá kniha.

10.10.2020 5 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Opět krásná pohodovka, ale předchozí díly jsou přeci jen lepší.

09.09.2020 4 z 5

Karlík a velký skleněný výtah Karlík a velký skleněný výtah Roald Dahl

První díl se mi líbil více, ale stejně jsem se smála - kniha opravdu nejen pro děti.

28.08.2020 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Kniha se četla lehce, ale ten děj mi přišel přitažený za vlasy.

24.01.2020 3 z 5