Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž

Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146485/slavne-galerie-sveta-musee-d-orsay-pariz-146485.jpg 5 11 3

Edice Slavné galerie světa čtenářům zpřístupňuje dějiny velkých světových muzeí a nejnádhernější umělecká díla, která jsou uchovávána v jejich sbírkách. Musée d'Orsaykteré bylo slavnostně otevřeno v roce 1986. Expozice prezentuje francouzské umění 2. poloviny 19. století, od stylu École des Beaux-Arts až po kontroverzní plátna Manetova. Impresionistické tvorba v užším slova smyslu je zastoupena jmény jako Monet, Renoir, Degas, Toulouse-Lautrec. Řadí se sem i podmanivá plátna van Gogha, Seurata, Gauguina a Cézanna. Kniha představuje ta nejvýznamnější díla v celku i detailu a doplňuje je stručnými a srozumitelnými popisy.... celý text

Renike
08.04.2023 5 z 5

Museum d'Orsay v Paříži jsem už navštívila docela dávno, ale pořád si pamatuji na tu fenomenální budovu nádraží, esteticky uspořádání soch a chronologicky vystavené sbírky maleb. Tahle kniha pro mě byla putování časem a v prostorách d'Orsay.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

Nádherná publikace - překvapilo mne kolik děl vlastně znám "od vidění", ale nic o nich nevím, snad pouze autora a to ne vždy. Opravdu oceňuji popisy jednotlivých obrazů.

MíšaS.
15.06.2020 5 z 5