Booktwins Booktwins komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

TOHLE WAAU!! Neskutečná jízda! Už po grafické stránce je tato knížka opravdu výjimečná, protože se zde objevuje mnoho protokolů, zpráv, map a celkově je to skvělé! Pia i Ravi jou naprosto dokonalí hrdinové a děj je snad vrchol všeho! Nečekané zvraty, konec který vás zabije a je to opravdu skvěle napsané. Na to že je to young adult a ještě thriller, je to jeden z nejlepších, co jsem četla. Obě fakt moc doporučujeme, jedna z našich nejoblíbenějších knížek. 5/5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Další sedmiláska, která byla o něco lepší než Vypůjčený život. Celá kniha je napsaná dopisy, takže se to čte opravdu rychle. Hlavní hrdinové nejsou špatní a nemohla jsem si moc stěžovat. Co mi ale vadilo byla taková ta formálnost nebo, jak to říct, protože si ty postavy dost často vykaly. Prvních padesát stran jsem to chtěla vyhodit z okna, ale pak se to malinko rozjelo a nebylo to tak hrozné. Knížka má málo stran, takže ji nebudete číst tak dlouho. Upřímně si moc nepamatuji o čem to bylo, což taky něco znamená.
3,3/5

12.11.2020 3 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

No.. upřímně tohle bylo úplně mimo můj vkus, který normálně čtu. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, než me to začalo bavit a vůbec mě nezajímali ty osudy a příběhy hlavních postav. Snad jediná dobrá věc na téhle knížce je Olivia, která to tam dost zachraňovala, ale jinak se mi to moc nelíbilo a stoprocentně je to pro mnohem starší lidi než já :D
2,5/5

12.11.2020 2 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Tohle bylo tak sladký! Sledujeme tu příběh Jacka a Laurie v 10 letém časovém rozmezí, kde se mnohokrát setkají, zlomí si srdce a stane se toho mnohem víc...Stránky vám ubývají pod rukama rychlostí světla a jelikož tu jsou kapitoly z pohledu obou postav je to o to lepší, protože vidíte pohled na situaci od obou lidí. Chápu lidi, kterým se to zas až tak nelíbilo, ale mě to dostalo už jen z toho důvodu, že je to tak skvěle rozvržené. Neuvěřitelně jsem si to užívala a prožívala jsem to, protože jsem potřebovala vědět, jak to skončí! Konec mě tak uspokojil, že jsem se málem roztekla na zem. Je to skvělá vánočně naladěná kniha a moc doporučuju! 5/5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Útočiště je naprosto skvělý psychothriller, který už jen svou anotací a krátkými kapitolami musí přilákat neskutečně moc lidí. Potom, co se do příběhu ponoříte, nemůžete přestat, protože je to neskutečně čtivé :D. Hlavní zápletka mi přišla neuvěřitelná a fakt jsem zírala na to, jak se to na konci vyřešilo. Šel mi mráz po zádech snad polovinu knihy a ty poslední stránky jsem napjatě četla a nedokázala jsem pochopit, jak to někdo mohl vymyslet. Za mě opravdu povedená kniha, která by se měla dostat do rukou více lidí. Za sebe musím říct, že tahle kniha je kapánek surovější než normálně čtu. 5/5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Zajímavá knížka, která mě začala bavit cca až od 150 strany, kde nabrala obrátky a konec se mi docela dost líbil. Hlavní hrdinka tomu dodávala ten šmrnc a za mě to nebylo špatné. Když se na to tam zpětně dívám dala bych něco mezi 3,5-4 hvězdami.

12.11.2020 3 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Tohle je ta typická knížka pro náctileté, při které nemyslíte, jste naprosto ponoření do té tragedie, co se Aphry děje. Nečekejte nějaký hluboký příběh, je to čistě romantická kniha, která se odehrává na střední škole, řeší se zde vztahy a přátelství a ty typické problémky teenagerů. Hlavní hrdinka se chovala občas jako nána a děj byl kapánek přeplácaný, ale jinak mě to dost bavilo a svůj účel to splnilo.
4,5/5

12.11.2020 4 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Tohel byl skvělý oddechový thriller, který měl dobře uspořádané kapitoly, děj se tam pomalu rozplétal, hlavní hrdinové měli svá tajemství a to hlavní plus - čtivost! Tuto knížku jsem si moc užila, ale čekala jsem, že mi bude běhat mráz po zádech, což se nestalo, přesto ale super kniha!
4,6/5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Za mě super vtipná knížka, se skvělou hlavní hrdinkou! Saša byl k sežrání a celou knížku jsem se buď culila nebo smála jako zabitá! Vedlejší postavy tomu dávali ten pravý šmrnc! Moc doporučuju!
(Děkujeme za poskytnutí knihy Megaknihám)

30.10.2020 5 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Upřímně se mi víc líbil ten první díl.V tom prvním díle bylo více toho reálného života a tohle bylo čistě o tom příběhu a tak. Hlavní hrdinku jsem si tady mnohem víc oblíbila a Lucy byla taky skvělá. S koncem nejsem moc spokojená, protože za mě to konečně rozuzlení a tak skončilo zvláště. Knížka je o něco strašidelnější než předchozí a někdy mi šel mráz po zádech, ale ten námět a dej to prvního dílu mi sedl o něco více. Každopádně vám tyto knížky doporučuju, protože to jsou slušně thrillery, které se dobře čtou. 4,2*/5*
~ Sába

14.07.2020 4 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Je to pro mě jedna z prvních českých knih, které jsem se rozhodla přečíst si sama a nelituju toho. Není to ta nejlepší kniha, jakou jsem četla, ale byla rozhodně dobrá. Autorův styl psaní byl skvělý, četlo se to sice pomalu, ale bylo to čtivé a měla jsem to snad za dva dny přečtené. Kniha má přes dvě stě stran, takže se nebojte, že je to nějaká bichle. Příběh mi přišel originální, ale na konci to bylo za mě moc vyhrocené a urychlené. Kromě toho konce mi někdy přišla hlavní hrdinka trochu mimo, ale jinak je to super kniha. - 4,4/5

09.07.2020 4 z 5