BlueIvy BlueIvy komentáře u knih

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Uf, to ako vážne ženy? VÁŽNE?!

24.08.2014 odpad!

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Po viacerých románoch zo súčasnosti (teraz sa vydáva už snáď iba samá "erotika"), ktoré sa mi dostali do ruky a veľmi rýchlo tú ruku aj opúšťali (pretože 99,8% - možno okrem S. Young - z nich je totálne príšerných a hľadať v nich aspoň kúsok niečoho čo by sa podobalo psychológii postáv a normálnym myšlienkovým pochodom je obrovská strata času a tou je aj snaha dočítať ich - čo sa tí ľudia v knižných vydavateľstvách celkom zbláznili?!), som naozaj šťastná, že som si prečítala práve túto knihu lebo bola skutočným balzamom na dušu. Veľmi milá, vtipná - rozhodne zaujímavý námet a skvele vykreslenie postáv v nej. Trošku ma desí, že som našla pár podobností s Gerri... vo veku to zatiaľ nie je! No čo Vám poviem, mala som včera deň blbec a táto kniha ma dokázala rozosmiať a to sa cení :)
Kerstin Gier je vážne skvelá, nečakala by som, že po fantastickej fantasy trilógii sa mi takmer rovnako bude páčiť aj jej tvorba zo súčasnosti. Mám z nej vážne päťhviezdičkový pocit!

23.08.2014

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Celú sériu som prečítala za pár dní počas ťažkého skúškového - myslela som si, že si občas večer prečítam pár strán na odreagovanie. No kniha ma tak chytila, že nebolo možné ju odložiť a potom ani druhú a tretiu časť.. proste prudko návykové a výborné. A to som na tento typ literatúry niekedy až extrémne kritická :)
Ďalšou vecou je, že nemám rada keď musím rok-dva-tri čakať na ďalšiu časť (ale to sa nedá vydržať), takže ich radšej ani nečítam kým sériu kompletne nevydajú a pri väčšine amerických autorov sú série nekonečné, čo sa (takmer) vždy odrazí aj na kvalite kníh, ktorá má potom tendenciu prudko klesať (ehm, Anita). Tu sú knihy iba tri (zatiaľ?) ale pokojne by som privítala aj viac.

23.08.2014 5 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Veľmi srdcervúci príbeh, dosť temný. Asi nebude celkom pre každého ale ja si myslím, že táto kniha je jednoducho prekrásna a hrozne dojemná!

21.08.2014 5 z 5

Levy a čipka Levy a čipka Meagan McKinney

Bola to moja prvá a zostala najmilovanejšiou knihou z tohto žánru. Proste dokonalá! Po x-tom prečítaní na nej stále nevidím najmenšiu chybičku :) A to romány odohrávajúce sa v Amerike zväčša príliš nemusím. Krásna je však od Meagan aj Peklo a raj.

21.08.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Toto je silná káva. Vedela som o čom to je a tušila som ako to skončí. No, aj tak som pri tom revala... ako mimino.

30.07.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Jediným negatívom tejto knihy (za čo ona chuderka samozrejme nemôže) je to, že jej pokračovanie vydajú až budúci rok... Ja už seriózne vážne chcem/potrebujem vedieť ako to všetko skončí!! A potom mi prirodzene bude ľúto, že už je po všetkom.. No nič, pravda pravdúca je, že dobrého veľa nebýva.
Pri čítaní knihy som sa občas našla spokojne sa pochechtávať popod fúz pri hláškach niektorých postáv (dobre, tak väčšiny postáv), či zamilovane sa usmievať nad pasážami s Thornom a Cress a vzápätí mi už tuhla krv v žilách z akcie, ktorá sa znenazdania rozpútala.
Ach, milujem Marissu, je to skvelá rozprávačka, pani SPISOVATEĽKA! Tak trochu mi tým ako to má v tejto sérii všetko premyslené, prepojené a prepletené, pripomína J. K. Rowlingovú.
A jej postavy si jednoducho musíte zamilovať! Po Scarlet, ktorá ma ako postava až tak nezaujala je Cress jeden strašne sympatický zlatúšik a z Thorna sa nám vykľul superchlap! Od knihy sa jednoducho nedá odtrhnúť kým ju neprelúskate celú a ja sa už vážne neviem dočkať Winter! Dokonca už mám aj abstinenčné príznaky!

30.07.2014 5 z 5