blazkoma blazkoma komentáře u knih

Náhle sami Náhle sami Isabelle Autissier

Na první pohled docela nenápadná kniha, která nezaujme formátem ani rozsahem, o to intenzivnější je ale její obsah. Tváří se jako nevinný cestopisný román, dokud se její hrdinové neocitnou v samotném pekle.
Nezbývá jim než bojovat o holý život, nejen s divokou přírodou, ale i sami se sebou. A pokud přežijí, jak moc se na nich takový zážitek podepíše, jak moc je změní, jak se vyrovnají se svými činy...
Kniha vás přiměje si uvědomit, kolik věcí považujeme za samozřejmost a ptáte se sami sebe, co všechno jsme schopní udělat, abychom přežili.

08.08.2017 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Už u předchozí knihy se mi zalíbil autorčin styl. Způsob, jakým dokáže popsat emoce pozitivní či negativní, je nemožné nebýt schopen se vcítit do kůže jednotlivých postav. Docela se i těším až se mi do rukou dostane další kniha od Taylor o těžkých životních rozhodnutích.

12.05.2017 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Nemohu říct, že by tato kniha pro mě byla zklamáním, protože jsem od ní nic neočekávala, ale ani přes pěknou obálku a zajímavý námět si mě nedokázala získat. Svět Caravalu postrádal slibované kouzlo a postavy... opravdu jsem si je měla oblíbit? Jen ze zvědavosti jsem vydržela číst až do konce, ale ani ten nebyl uspokojivý.

27.04.2017 2 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Skvělé a zároveň neuvěřitelně znepokojivé seznámení s hrůzami druhé světové války očima malého chlapce, který nechápe, co se se světem děje. Je těžké si oblíbit toho naivního a lehce ovlivnitelného chlapce, kterého nakonec nelze jinak než litovat.

03.04.2017 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Kouzelníci v nádherných kabátech a zlodějky v klučičích šatech.. co víc si přát. Byla jsem příjemně překvapená, nečekala jsem, že mě kniha tak lehce vtáhne do děje, nebo že si oblíbím hlavní ženskou postavu, vůči kterým bývám dost skeptická.

26.01.2017 5 z 5

Můj poslední výdech Můj poslední výdech Paul Kalanithi

Smutné, dojemné, syrové, krásné... Tak trochu o umírání, ale více o tom být naživu.

31.10.2016 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Nejvíc mě zaujalo, že knihu napsali dva lidé a všechny kapitoly do sebe přesto perfektně zapadají. Je to milá romantická komedie o první lásce, promarněných příležitostech a druhých šancích. Místy byla kniha možná trochu zdlouhavá, ale to mi nijak nebránilo, abych se do příběhu ponořila.

05.10.2016 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Příjemná odpočinková kniha s řadou zábavných scén. Je ideální, když chcete na chvíli vypnout a nechat se vtáhnout do odlehčené atmosféry protkané řadou nešťastných příhod směřující ke šťastnému konci. A navíc se zde objevuje (i když bez jasného vysvětlení) okouzlující Audrey Hepburnová. Ovšem nezlákala mě, abych si přečetla i pokračování. Nenadchne ani neurazí.

30.09.2016 3 z 5

Krajinou mrtvých mužů Krajinou mrtvých mužů Robert Ryan

Zajímavé čtení zasazené do dění první světové války v kombinaci se starou dobrou detektivkou. Nikdy jsem nebyla příznivcem tématu válečných konfliktů 20. století, ale nadchlo mě zjištění, že se můj oblíbený doktor Watson dočkal vlastního příběhu, kde vystupuje ze stínu slavného Sherlocka Holmese a rozhodla se knize dát šanci. Jsem ráda, že jsem to udělala.

27.08.2016 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Příběh jako stvořený pro milovníky knih a Jane Austenové. Vstoupíte do světa knih z druhé ruky se starým zatuchlým zápachem a pustíte se do pátrání po vzácném náčrtu dobře známé Pýchy a předsudku. Příběh se odehrává ve dvou časových liniích a bez ohledu na to, která z nich se vám zalíbí víc, pohltí vás hřejivá atmosféra, kde knihy mají svůj význam a uvědomíte si, kolik přinášejí radosti a kolik toho pro druhé znamenají. A samozřejmě nesmím zapomenout na první dojmy, měli bychom být opatrní v utváření předčasných závěrů.

02.07.2016 5 z 5