blazejmartin blazejmartin komentáře u knih

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

V některých věcech je lepší seriál, někdy je to ovšem naopak. Doporučuji obě varianty.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Styl psaní a atmosféra je u této knížky na vrcholu. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Absolutně se to nedá srovnávat s filmem od Jakubiska, který asi jen nedokázal překousnout, že Báthoryová ze Slovenska byla největší vražedkyně všech dob, a tak si nasadil růžové brýle...

09.02.2022 5 z 5

Pro nenáročné zasmání. Příběh ovšem chybí, jedná se jen o humorné popisování problémů, které rodiče moc dobře znají. 4/6

09.02.2022 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Celkem nebezpečné dílo- pokud je mladý čtenář donucen se do téhle knihy pustit v rámci povinné četby hrozí, že bude demotivovaný číst cokoli dalšího dobudoucna. Pro čtenáře žijící v začátcích 20. století rozhodně ano, pro moderního čtenáře extrémní nuda. 3/6

09.02.2022 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nejlepší fantasy román vůbec. Ze začátku ovšem celkem náročný díl na přečtení, někdo nemusí např. překousnout popisování tabáku do hobití dýmky na deseti stránkách když naopak akce (doly v Morie) je popisována jen na půl strany...

09.02.2022 5 z 5

První kniha, kterou jsem přečetl. A jsem rád za Plevovo převyprávění, originál je překombinovaně natahovaný.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělý český román, jeden z nejlepších za posledních 10 let.

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Značně naivní pohled spisovatele, který si sám sebe představoval jako neohroženého hrdinu - legendu Divokého západu a v ich formě zapsal. Pokud tento fakt překousnete, příběh vás naprosto pohltí a v daném žánru (naivní westerny) je bezkonkurenční. To samé platí i pro většinu ostatních knih Maye, geniálního autora, který toho napsal opravdu hodně.

09.02.2022

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Na dlouhou dobu nejspíš poslední díl ze série Písně ledu a ohně. S ohledem na věk a rychlost psaní spisovatele pomalu přestávám věřit, že plánované dvě pokračování vzniknou. Každopádně, tato kniha je masterpiece, kterému se po epické stránce může rovnat snad jen Pán prstenů.