blackoutzuzi Online blackoutzuzi komentáře u knih

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Celou sérii Země příběhů miluju, ale pokud mám být upřímná, tak tenhle díl řadím k těm malilinkato slabším. Zdlouhavější začátek a lehce se opakující scénáře mě chvílemi už tolik nebavily. Tento díl na mě působil spíše takovým výplňkovým dojmem. I tak jsem ale byla ve finále spoko :)

11.05.2020 4 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Třetí díl mé srdcové pohádkové série. Kdo neznáte, vřele doporučuji! Ačkoli je tento díl o trochu slabší než ty předchozí (mohl za to především zdlouhavý začátek knihy), i tak jsem byla spokojená. Naše postavy se vyvíjejí, opět nespočet zvratů a originální námět! A ten konec?! Lépe navnadit čtenáře na další díl snad už autor ani nemohl! :)

11.05.2020 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Chris Colfer opět dokázal, že jeho fantazii se meze nekladou. Trochu ho podezřívám z toho, že doopravdy našel způsob jak se do podobné kouzelné říše dostat, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :) Někomu se může na první pohled zdát jednoduché, vzít pár pohádkových postav a poskládat z toho příběh – avšak aby to mělo hlavu a patu, je zapotřebí trocha toho talentu a fantazie – a to on bezpochyby má!

11.05.2020 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

(SPOILER) Chris Colfer vzal své čtenáře na cestu plnou dobrodružství dvou malých sourozenců, jejichž život se mění ve chvíli, kdy dostanou k narozeninám knihu s názvem Země příběhů. Ta je zavede do kouzelného světa, ve kterém je čeká nebezpečná výprava po Trpasličích lesích, navštíví princezny z různých království, uvidí Zátoku mořských panen, Říši víl a mnoho dalších míst, při jejichž spatření nebudu věřit vlastním očím. Nemohou se zde ale příliš zdržovat, protože je čeká důležitý úkol, který musí zvládnout, aby se dostali zpět do našeho světa. Jinak by se mohlo stát, že v Zemi příběhů uvíznou napořád..
Ano, je to dětská kniha, ano, má celkem předvídavý děj, ALE sakra, tohle chcete! Naprosto nostalgický návrat do dětství, krásně u toho vypnete, zamilujete se a budete si přát být zase dítětem a věřit v pohádkově šťastné konce.

11.05.2020 5 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

Akce, napětí, dojetí i trocha té romance – nic z toho Polární záři nechybělo. Naši hrdinové bojovali o život, byli svědky podivných a těžko vysvětlitelných jevů a dokázali se obětovat pro ostatní. Nejvíce mě z celého příběhu bavila část odehrávající se na ponorce, která nabízela spoustu zajímavých postav a situací. Sice ve mně ke konci příběhu zůstalo pár nezodpovězených otázek, ale to mi rozhodně nezkazilo dojem z celé knihy:)
Autor na konci knihy popisuje, že reálně by si kniha zasloužila větší množství postav, ale pro přehlednost to čtenáři usnadnil a v příběhu zmínil jen ty „nejdůležitější“. Za tento počin jsem mu hodně vděčná, protože se mi často stává, že se ve velkém množství postav ztrácím. Zde jsem měla problém pouze ze začátku, ale pak už jsem se v tom kdo je kdo bez problémů orientovala. Místy se sice objevovaly odborné názvy, což se přiznám, že jsem jim úplně nerozuměla, ale na konci knihy jsou naštěstí vysvětlivky, což je naprosto super a spoustu věcí mi to tak pomohlo pochopit. Celkově na mě kniha působila velmi dobře – na to, že je z pera českého autora a já ještě žádnou českou sci-fi nečetla, tak jsem velice mile překvapena.

03.12.2017 5 z 5

Příliš mnoho hnědého peří Příliš mnoho hnědého peří Walter Slovo

Čtivá a oddechová záležitost. Konec knihy a odhalení celé pointy příběhu bylo hodně zajímavé a nápadité. Vlastně až do konce knihy nemáte ponětí, co se z toho vyklube :)

06.11.2017 4 z 5