BlackieSirrah BlackieSirrah komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další řemeslné dílo z dílny mistra Kinga stylem připomínající Nezbytné věci. Jen to ZLO je tentokráte až nechutně reálné. Postava Velkého Jima je brilantně napsána, až člověka mrazí.

Na můj vkus zde umíralo příliš mnoho postav a to ke konci vyústilo v určitou otupělost. Po událostech návštěvního dne jsem se od postav odstřihla a zbytek příběhu si přála abych to už měla za sebou.

Kniha se četla velmi dobře a má své místo mezi neoblíbenějšími Kingovkami.

06.09.2017 4 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

V této knize jsem se zde prvně setkala s termínem „dráždivé dítě“ a pomocí šetrné manipulace popsané v knize ty nejcitelnější problémy u mého syna do dvou týdnů téměř vymizely.
Nicméně některé rady z této knize jsou poněkud diskutabilní (spaní na měkké podložce zvyšuje riziko SIDS). Ale co se týče novorozenců a dalších vývojových stádií nikde se nedozvíte co je „Správné“. Co bylo standardem v porodnici, to pediatrička odmítá. Co schvaluje rehabilitační sestra, to vytočí neuroložku k nepříčetnosti :-)

12.10.2016 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Přečteno pár týdnů po hlavní sérii. Díky své celistvosti je to můj nejoblíbenější díl.

16.05.2018 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

I cesta může být cíl. Zavěr dlouhého putování je co do kvality srovnatelný s díly 3 a 4. Bohužel už jsem byla natolik unavená z cesty, že jsem se až příliš těšila na její konec a nedokázala si závěr plně vychutnat. Bylo krásné a důstojné rozloučení s Temnou věží.

16.05.2018 4 z 5