BettyN BettyN komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Velmi uspokojující záležitost....pokud milujete oxymoróny.

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Ditto ke všem ostatním pozitivním komentářům.

Město hříchu Město hříchu Max Allan Collins

Na můj vkus je příliš mnoho času věnováno Brassově nadávání na vedro a na to jak moc se potí a pocení obecně. Má to navozovat atmosféru horka a pouště, namísto toho je to otravné. Příště se raději kouknu na jednu z těch dvě stě natočených epizod.

Jak se nechystat k maturitě Jak se nechystat k maturitě Cameron Dokey

Nápaditý a akční dívčí román. Příliš tento žánr nevyhledávám, ale četla jsem jednu knihu od Lenky Lanczové a toto je o několik levelů výše. Rozhodně doporučuji mladým dívkám, ale myslím, že tato kniha má šanci zaujmout i ostatní čtenáře.

Černý blesk Černý blesk Eduard Fiker

Tak takhle má podle mě vypadat young adult knížka. Velmi čtivé a napínavé, sympatičtí hrdinové. Kniha má také pokračování (Společnost věčné punčochy).

18.10.2018

Star Trek – Příběhy kosmické lodi Enterprise Star Trek – Příběhy kosmické lodi Enterprise James Blish

Skvělá volba nejen pro ty, kteří nezkousnou papundeklový vzhled původní série, ale i pro každého fanouška sci-fi. Blishovky jsou naprostá klasika, ke které se ráda vracím i přestože jsem seriál viděla.

Orbitální šerloci Orbitální šerloci Tomáš Němec

Nápad dobrý, provedení nikoli. Přestože myšlenka spojení žánrů sci-fi, fantasy a detektivky (vždy dva z těchto tří v různých kombinacích) v jednu antalogii je skvělá, většina povídek se mi bohužel nelíbila.