belia7 belia7 komentáře u knih

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Tretí diel série o Maloryovcoch je podľa mňa veľmi vydarený, pútavý, vtipný :) James je proste super vymyslený knižný hrdina. Dobre som sa nasmiala keď James predstieral, že nevie, že je Georgina dievča a pritom ju zvádzal :) hoci Georgina ako nevinné dievča netušila, že po kapitánovi túži :)))

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Štvrdý diel z Maloryovskej série ma zo začiatku rozčuľoval, vadilo mi ako Amy uháňala Warrena, aj keď ho neľúbila, len si myslela, že to je pre Warena to najlepšie. Avšak komu by sa nepáčilo keď vie, že má oňho niekto záujem :) a postupne si Warren na to zvykol. Krásna je veta na záver knihy, ktorú povie Warren "nemôžeš sa ma vzdať" a vtedy Amy uverí, že ju Warren ľúbi. Okrem tohouháňania,je to pútavo napísaná, vtipná kniha :)

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Prvý príbeh Maloryovskej série, je veľmi pútavým a vtipným čítaním. Ako v každej Lindseyovej knižke hlavný hrdina je krásny, sebavedomý a egoistický, a napokon ho "skrotí" neobyčajná žena :)

Tajomný dar Tajomný dar Johanna Lindsey

Mal by to byť šiesty diel Maloryovskej série,aj keď naši vydavatelia na to kašlú. Knižka je pútavo napísaná, je fain dozvedieť sa niečo o minulosti všetkých Maloryovcov, aj keď kniha je veľmi krátka ( v originále o 100 strán dlhšia). V podstate tu chýba nejaká väčšia zápletka - akosi rýchlo sa dali dokopy, aj sa rýchlo uzmierili, na to nie som u Lindseyovej zvyknutá, ale asi to je tým prekladom.

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Piaty diel Maloryovskej série opäť nesklamal. Dereka mám rada :) krásny, elegantný hrdina, ktorý nie je až taký darebák ako jeho strýkovia či bratranec Jerremy. Aj napriek tomu si kúpi milenku - :) je vtipné sledovať ako s ňou chce neustále byť hoci si to predstavoval úplne inak. Našťastie s pomocou Regginy sa všetko dobre skončí :)

Môj krutý princ Môj krutý princ Gaelen Foley

Tešila som sa na tento štvrtý diel, ale veľmi ma sklamal. Najslabšia kniha z tejto série. Autorka sa zamerala skôr na činnosť prometeovcov a Drakeovu snahu zničiť ich, než na ľúbostný príbeh medzi ním a Emily. Navyše Emily je vykreslená ako naivná panna, ktorá Drakea slepo zbožňuje, bez ohľadu na to čo on spraví.

25.04.2013 3 z 5

Môj neodolateľný gróf Môj neodolateľný gróf Gaelen Foley

Táto kniha sa mi páčila o niečo menej než predchádzajúce dve. Ide o hlavnú hrdinku,ktorá mne vôbec nesedí. Oproti Daphne a Kate z predchádzajúcich kníh, je Mara akási nemastná, neslaná. Ale inak príbeh je dobrý, činnosť Rádu napreduje. Záver čitateľa opäť navnadí na ďalší diel o ďalšom členovi rádu Drakeovi...

25.04.2013 4 z 5

Môj nebezpečný vojvoda Môj nebezpečný vojvoda Gaelen Foley

Tento diel ma bavil najviac, prečítala som ho za jeden večer :) Páči sa mi, že to nie je len ľúbostný príbeh Kate a Rohana. V celej knihe rezonuje činnosť Rádu svätého Michala, a v závere knihy aj mierna dávka dobrodružstva v podobe hľadania alchymistových zvitkov....

25.04.2013 5 z 5

Môj zvrhlý markíz Môj zvrhlý markíz Gaelen Foley

Super kniha! Príjemne vymyslené hlavné postavy, navyše v pozadí špionážna činnosť, ktorá však nenudí, ale dáva knihe ten správny náboj . Na záver zauzlenie,ktoré vyvoláva túhu čítať hneď ďalší diel .......

25.04.2013 5 z 5

Niekto dokonalý Niekto dokonalý Johanna Lindsey

Posledný diel o Maloryovcoch, aj keď sa Maloryovcoch dotýka len okrajovo. Určite z tejto série najslabšia kniha. Rozčuľuje ma Richard so svojím zaľúbením do Georginy. Knihy od Lindseyovej mám prečítané niekoľkokrát, ale túto sa nemôžem donútiť znova čítať.

31.03.2013 3 z 5

Neodolateľne zvodná Neodolateľne zvodná Johanna Lindsey

9.diel Maloryovskej série nesklamal, páči sa mi že ani Tony nevyviazol zo svojej minulosti bez potomka. Boyd sa mi zdá akýsi moc poddajný, taký nechlapský a to ma dosť sklamalo. Všetci mužskí hrdinovia v Lindseovej knihách sú krásni,silní, sebavedomí a arogantní muži, tak prečo Boyd taký nie je?

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Johanna Lindsey

8 diel z Maloryovskej série ma trochu sklamal, ale asi to bude slovenským prekladom. Neskutočne mi vadí vykanie medzi Jamesom a Georginou čo v predchádzajúcich knižkách nebolo. Aj rozvíjanie lásky medzi Gabrielloua Drewom je akosi slabšie napísané, málo romantické.

31.03.2013 3 z 5

Zamilovaný darebák Zamilovaný darebák Johanna Lindsey

siedmy diel o Maloryovcoch je super, trošku pripomína My fair lady :) autorka nemohla vymyslieť lepšiu partnerku pre Jerremyho než je Danny. Pútavé vtipné čítanie, opäť úžasná kniha :)

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Druhý diel v poradí o rodine Maloryovcov :) pre mňa asi najlepšia kniha z celej série. Vtipné dialógy, trošku napätia a neodmysliteľná príťažlivosť medzi hlavnými postavami. Je zábavné sledovať ako sukničkár, ktorého už asi nič neprekvapí sa na prvý pohľad zaľúbi do Škótky. A opäť, krásny, nezávislý a arogantný chlap je skrotený neobyčajnou ženou.