Beily Beily komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha mě zaujala především svou originalitou, způsobem psaní a reálností. Číst o děsivém příběhu založeném na skutečné události a ještě odehrávající se v oblasti kousek od nás je pro čtenáře mnohem poutavější a děsivější než nějaký vymyšlený příběh z Ameriky. Mě osobně nejvíce děsil asi začátek s kazetami, kde jsem ještě nevěděla o jaké "příšerky" se vlastně bude jednat a bála jsem se knihu číst i večer v metru na cestě domů. Poté, co jsem zjistila, že žádné příšerky v knize nebudou, jsem se už nebála. Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc mi přišel příběh absurdní a až moc nereálný na to, aby byl pravdivý. Konec mě v tom jenom utvrdil, protože opravdu hodně věcí tam nesedí a nevěřím tomu, že by se o takové události více nepsalo v novinách. Přesto to bylo ale zajímavé a napínavé čtení, i když klidně mohlo být o něco kratší.

20.06.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ta obrovská hromada postav byla tak příšerná, že jsem si musela udělat myšlenkovou mapu a postavy si vypisovat, abych vůbec v polovině knihy věděla o koho vlastně jde a kdo s kym co má společného. Když jsem se už v postavách začínala orientovat, tak se mi kniha i začala líbil a celkově charaktery postav byly opravdu propracované. Konec byl na můj vkus trochu zvláštní a napsat celé rozuzlení do poslední věty knihy mi přišlo tak šílené, že jsem si musela celou kapitolu přečíst znovu, abych se ujistila, že to autorka myslí fakt vážně :D

20.06.2018 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Kniha mě úplně pohltila, byla neuvěřitelně čtivá a nemohla jsem přestat číst. Dokázala jsem se vžít do hlavní postavy a v podstatě jsem trpěla s ní. Konec mi ale připadal trochu průměrný a hodně nedotažený.

20.06.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jsem ráda, že jsem začala číst sérii od prvního dílu postupně, protože aspoň můžu poznávat postavu Harryho Holea od úplných začátků. Byl to taky hlavní důvod, proč jsem byla schopná knihu dočíst až do konce. Celkově mi přišla kniha hrozně utahaná, dlouhá a chyběla mi nějaká akce nebo wow momenty. Ani samotný závěr mě moc nenadchl a bohužel ve mně nenanechal žádné dojmy. Doufám, že další díly série budou lepší.

20.06.2018 2 z 5